Režisér Edgar Wright nakrútil psychologický thriller o dievčati (Thomasin McKenzie), ktorá prišla do Londýna študovať módne návrhárstvo. Jej štúdium zásadne narušujú znepokojujúce nočné vízie. V nich sa vracia v čase zo súčasnosti do šesťdesiatych rokov a stretáva tu očarujúcu začínajúcu speváčku (Anya Taylor-Joy), ktorej čaru podľahne aj ona. Sú to len sny, alebo sa jej prihovára minulosť? Dievča musí nájsť odpoveď za každú cenu, zvlášť preto, že tieto vízie sú čím ďalej znepokojujúcejšie a začínajú ju ohrozovať. (CinemArt SK)

Cappuccino

Chémia medzi Thomasin McKenzie a Anyou Taylor-Joy bola bezchybná, Matt Smith zahral rolu zloducha bravúrne a atmosféra 60. rokov ma plnohodnotne vtiahla do deja. Pasáže s duchmi minulosti mi však občas prišli nadbytočné a záver príliš doslovný. ()

HAL

Love letter všem giallo filmům, se snad nejkrásnějšími herečkami současnosti, a užasně hravou režií jak to jen Edgar Wright dovede. Kdyby mu nápaditost a drajv první půlky vydržely až do konce, byl by to snad film roku - a to je sakra co říct, v roce kdy přišla Duna od Villneuva. 9/10 ()

Vančura

Feministický horor, který je něco jako mix filmů Půlnoc v Paříži a Neon Demon? Vlastně proč ne - zpočátku mě to moc nebralo a přistihl jsem se, že se moje pozornost toulá jinde, ale nejpozději v momentě, kdy se ve filmu konečně objeví - zcela fantastická - Anya Taylor Joy, mě to konečně začalo bavit a čekal jsem, co se z toho vyvine (na film jsem šel zcela nedotčen trailerem či jakýmikoli jinými informacemi, jak mám ve zvyku). Finální rozuzlení mi sice moc nesedlo, ale jako celek se mi to vlastně asi líbilo - má to fajn obsazení, příjemný soundtrack, pár velmi dobrých hororových momentů, a není to vlastně vůbec špatné. ()

Goldbeater

Edgar Wright si natočil takovou svou antitezi k idealizované utopii snímku Tenkrát v Hollywoodu a vytvořil film pro všechny ty lidi s hlavou v oblacích, kteří rádi sní o tom, jak by se jim žilo v jiné („lepší“) době. Ale ona každá doba má svá pro a proti. Poslední noc v Soho je horor spíše pro příznivce nápaditého vizuálního pojetí a pomrkávání po dílech minulých ve spojení s moderními trendy, bát se u něj ale rozhodně nebudete. Mně každopádně docela příjemně kápl do noty a baví mě si ho v hlavě zpětně vizuálně přehrávat. ()

mzss1

[90%] Neuvěřitelné. Nedávno jsem začal dobíhat filmy s tímto režisérem Edgarem Wrightem a opět jsem spokojený na maximum. Začal jsem soumrakem mrtvých, který mi perfektně sedl a o tomto snímku POSLEDNÍ NOC V SOHO můžu ve zkratce říci snad skoro to samé. Už trailer na tento film mě zaujal a výsledek po skončení? Ještě lepší! Ta dobová atmosféra z 60. let, do které se hlavní hrdinka snímku propadá, je opravdu boží a i na oko autentická.  Především ty písně jsou dobré a hezky do té doby a atmosféry zapadají. Děj je vcelku jednoduchý, ale to celkové filmové zpracování je tak zajímavé a hezky udělané, že jsem se ani na chvíli nenudil. Jak tu někteří píší, že to není děsivé apod., tak částečně mají pravdu, ale ke konci mi to přišlo docela temně laděné. Ale čert to vem, mě zaujala hlavně ústřední postava holčiny Thomasin McKenzie. Zahrála to slušna´ě, pěkně se na ní dívalo, takže mě její osud zajímal. I ten její přerod, kdy se vžila do postavy, kterou zde hrála Anya Taylor-Joy, která rovněž nezklamala. Ta mě bavila v Rozpolceném a v Dámském Gambitu. Veškeré vedlejší postavy jsou v pohodě. Krom pěkných songů je tu i dobrý filmový OST. Finále nebylo tak nečekané, ale dávalo dokonalý smysl. Tempo filmu bylo docela velké, hlavně první cca 2/3. Nevím, co bych k tomu ještě dodával. Není to zrovna typický film současné doby a v tom je to svým způsobem originální. Zvažoval jsem lepší 4*, ale nakonec pálím plnou palbu. Sakra ty předchozí filmy od Wrighta si musím nutně doplnit! ()

kingik

Křečice v noční košili hledá v londýnských uličkách vlivného vizážistu a stylistu, aby mohla vyřešit záhadu svých snových retro vizí. Mladá venkovanka chce být módní návrhářkou a za tímto účelem přijíždí studovat do Londýna, kde si pronajme pokoj v domě postarší ženštiny, ve kterém se nepořádaly jen příjemné čajové dýchánky. A posléze začne mít nevysvětlitelné vize z dávné minulosti, konkrétně z šedesátých let minulého století, kde střetává neznámou atraktivní blondýnku, která rovněž touží po kariérním rozvoji. Během filmu se nabízí hned několik možností, jakou cestou se film hodlá ubírat, případně jakou psychickou poruchou či újmou trpí hlavní mladá představitelka. Ve hře je rozdvojená osobnost, schizofrenické hrátky, nevylučují se ani vize ze záhrobí, v neposlední řadě může jít i o rozpad osobnosti bez labutě a zjeví se i nějaký ten démon, ovšem bez Windinga Refna. Film má na to dvě hodiny a rozhodně nikam nepospíchá. První hodina je docela vlažná. Z upjaté venkovské dívky je rázem žena, kterou by mohli kontaktovat porno producenti, stačilo jen vykouzlit si na palici pěstěnou blond hřívu a trochu změnit šatník. Thomasin McKenzie opravdu nikdy nebude kandidátkou na žhavý kalendář roku, ve své roli ale celkem byla zapamatovatelnou. Od sexy křivek je zde její kolegyně Anya Taylor-Joy, vesměs také hnusná, ovšem pochvalme vizážisty, že za tři hodiny útroby vizážistického studia vyplivly něco pro oko akceptovatelného. Šlo hlavně o to, jak příběh těch dvou hnusek zdárně propojit, v závěru dodat, pokud možno, smysluplné vysvětlení a také finálně diváka napnout a dodat i krvavé manévry. Naprosto odstrašující sekvence byly ty, v nichž se zjevovali mrtví pánové. Něčím tak nepovedeným nedisponuje ani pokleslá béčková kategorie hororů. Mně to přišlo prudce směšné. Edgar Wright ovšem není nikterak špatný režisér, velmi kvalitně se umí ohánět vizuální stránkou filmu, která je oslnivá a výpravně taktéž v ničem nezaostává. Rozhodně se jednalo o dost zásadní složku. Naivnost příběhu, jeho atmosférické pnutí a zároveň jeho neproniknutelnost byla velmi příjemná kombinace. Film obstojně fungoval v rovině detektivní, hororové sekvence byly místy slabší a místy vytříbené, ovšem je nutno ocenit zejména práci s nožem, kdy žádný z detailů nebyl skryt. Není to film, který bych si okamžitě zopakoval, a rozhodně jsem to čekal hororovější, určitě se však jedná o poměrně svěží temnější jízdu, která divákovi umí zahrát na nervy tím správným napnelismem. 7/10 ()

dr.horrible

Príde mi, akoby to Wright plánoval roky a akoby to za tie roky trochu stratilo relevanciu. Ale aj keď po expirácii a s výnimočne nevýraznou Anyou Taylor-Joy, jedná sa o nezaslúžený prepadák. Režisér sa s tým vyslovene vyhral; všetky tie odtiene tmavomodrej a súboje farieb s hudbou, sú skrátka pastvou pre zmysly. Thomasin je príjemne šialená, Smith démonický a vyzerá jak Chris Issak vo Fire walk with me, a pre Dianu Rigg šlo o určite dôstojnú rozlúčku. Plánujem to kukať znovu. ()

HoneyBunny

Dobrý start... hodně dobrý. Zajímavá duchařská premisa, estetika 60. let, nádherná zpívající Anička a boží centrální Londýn. Chvíli jsem si myslela, že nás čeká něco jako temná moderní pohádka (ala drsnější Penelope), ale asi v půlce se film zvrhne do trochu jiného žánru, hlavní hrdinka se začne chovat jako ujetý, hloupý kokot, který stále někam nebo před něčím utíká, a Anička ani Matt Smith už ve filmu nemají pořádný prostor, aby zazářili (přitom jsou to nejlepší herci filmu). Do toho dávám mínus za trapný subplot s černošským spolužákem hlavní hrdinky, který je tu použitý jako klasický "Token" (tj. splníme diverzitu, ale jeho postava je nechutně kladná šablona bez jakýchkoli vlastností, charakteru nebo zájmů). Škoda, škoda, dle trailerů to vypadalo o dost lépe. :-( ()

Anderton

Jedna z najintenzívnejších jázd tohto roka, možno aj viac ako iba tejto sezóny. Štylistické pohladenie zasadené do čoraz viac hororového prostredia, kde je takmer každá scéna skvelým materiálom pre rozbor. Tých odkazov, predovšetkým na žánre a subžánre, je tu veľké množstvo, ak sa budete báť, že sa to akosi dlho nechce "prepnúť" do toho sľúbeného gialla, tak sa dočkáte. Osobne mi duchárske pasáže pripomenuli Carnival of Souls, ktorý sa v spojitosti s filmom nespomína, na rozdiel od ďalších jednoznačných inšpiračných zdrojov. Osobne je pre mňa Last Night in Soho filmom o klamlivej predstave o nostalgii, my to u nás pociťujeme špeciálne snením našich dôchodcov o "zlatých dobách" komunizmu, Thomasin čaká trpké precitnutie ohľadom šesťdesiatok. ()

Socrates

Vždycky mám radost, když se povede film, kde všichni herci předvedou naprosto dokonalý, přesvědčivý výkony. A vždy za to velebím režiséry, protože i skvělej herec se pod blbou taktovkou dokáže kolikrát znemožnit. Tady navíc o level nad ostatními ční naprosto fantastická, okouzlující a sexy (ach bože, když sundala svůj svetřík první noc v pronajatém pokoji, projela mi okamžitě bulbouretrální tepnou třetí míza) Novozélanďanka, která se touhle performancí zařadila mezi moje oblíbený mladý talenty. Film je navíc krásně vystylizovanej, jen jsem postrádal horrorovější atmosféru, Wright měl ještě malinko víc zatlačit na pilu. ()

AppleCore

Perfektně zrežírovaná nuda, která kromě vizuálu a herectví McKenzie/Joy nemá absolutně co nabídnout. Příběh je nezajímavej, atmosféra nijaká, napětí nulový a originální soundtrack tuctovej. Vzdávat poctu starým italským hororům se zřejmě moc nevyplácí, i když z toho Edgar vytřískal víc než Wan. ()

Kothy

Edgar Wright si zase zkusil jiný žánr. Tentokrát je to lehce ponurý thriller s nádechem 60. let. Hned mě napadlo přirovnání k Černé labuti, kterou moc nemusím. Taky místy nevíte, co je pravda a co ne. Film vypráví o mladé Ellie, která se v Londýně snaží stát módní návrhářkou. Začne mít vize z minulosti o jedné záhadné dívce a nemůže se jich zbavit. Snaží se vypátrat, co se s ní stalo. Díky tomu se dostane na temná místa a ohrozí tím svůj vlastní život. Celá ta stylizace do 60. let je sice pěkná, ale zbytek už mě tolik nebavil. Zachraňuje to až konec. Taky to má výrazný hudební podkres jako většina Wrightových filmů. "To je ale sladké jméno." ()

Kudly4

Na to, že ten anglickej styl vůbec nemusím, tak tohle se sledovalo celkem dobře. Musím pochválit výbornou hudbu, tu jsem si užil, McKenzie a Taylor-Joy, dobrý duo, pěkně zahráno, nevadila mi ani jedna z nich. Čekal jsem ale o něco komplikovanější děj, bylo to ve výsledku strašně moc jednoduchý i nudný. První polovina byla excelentní, ta druhá, kde to byla už jen samá halucinace, mě už moc nebavila a finální rozuzlení bylo na můj vkus předhozeno právě jako tupounovi, chtěl jsem si možná vytvořit svůj vlastní konec. Každopádně, jedná se o lehčí Hororové drama, se skvělou atmosférou a řekl bych, že spíše pro ženské publikum. Kdybych to sledoval s buchtou, při sklence vína, tu čtvrtou hvězdu bych možná i dal. ()

silentname

Nechýbalo veľa, aby som dal plný počet. Nebyť jednej malej veci. A tým je fakt, že som to finálne tajomstvo odhalil pomerne rýchlo. Nemyslím si, že film je vysoko predvídateľný, ale to odhalenie som cítil dosť skoro. A možno by som ešte mohol povedať, že jedna postava mohla možno dostať trošku viac priestoru. Ale inak je pre mňa "Last Night In Soho" jeden z najlepších hororov, ktoré som videl za celkom dlhú dobu. Veľmi kvalitná je vizuálna stránka filmu. Obohatená o skvelú hudbu a eleganciu 60-tych rokov Londýna. To dodáva filmu slušnú dávku atmosféry. Okrem toho Thomasin McKenzie tu podľa mňa absolútne exceluje. Perfektný herecký výkon, ktorý som jej uveril všetkými desiatimi. Viac som bol asi zvedavý na Anyu Taylor-Joy, no McKenzie ju podľa mňa svojim výkonom prekonala. Práca so zrkadlami je excelentná a okrem toho tie strašidelné momentky fakt fungujú. No ten pocit, že tie temné postavy sa snažia niečo povedať bolo fakt super. Istým spôsobom mi film pripomenul v mnohom "The Sixth Sensehoci tento film je oveľa temnejší a ten výsledok skutočne niečo ponúkol. Neviem čo reálne viac povedať. Prote dve hodiny trvajúci vizuálny zážitok, ktorý ukrýva veľkú dávku tajomstiev, ktoré (pre mňa) stálo za to odhaliť. Jeden z tohtoročných hororových highlightov. A už sa teším na ďalší projekt Edgara Wrighta. Skvelá práca. Hodnotenie: A ()

Ratemus

Tahle doba mě baví snad nejvíce, výborně, do maxima využité a vyždímané šedesátky v kombinaci s aktuální dobou, výborná nesmrtelná hudba a perfektně zvládnutý herecký výkon dvou hlavních představitelek. Tohle vše v kombinaci s napínavým neprůhledným a nepředvídatelným psycho až téměř hororem. No a prostě navíc prostředí Anglie...prvotřídní ()

Claw

Na film „Poslední noc v Soho“ jsem se podíval na kamarádovo doporučení a musím říct, že se mi opravdu líbil. Za mě je to největší překvapení roku 2021. Nejsem velký fanoušek Edgara Wrighta, ale uznávám, že tohle se mu povedlo. Film má sice hororové prvky, kterými prochází tajemno, ale nemyslím si, že většině fanoušků žánru bude připadat děsivý nebo dokonce znepokojivý. To, co má, je poměrně originální příběh, skvostnou výpravu, nápaditou režii, chytlavý soundtrack, spoustu stylu a skvělé herecké výkony. Tvůrci odvedli neuvěřitelnou práci při ztvárnění minulé éry, kdy byla odborně využita móda, barvy a hudba. Thomasin McKenzie je ideální hlavní hrdinkou, která nás provede temnou cestou do minulosti, jež kontrastuje s jejími představami o tom, jak to tehdy vypadalo. A Anya Taylor-Joy nezůstává vůbec pozadu. Doposud předvedla několik skvělých výkonů, ale tento ji posouvá na vyšší úroveň. Velké body dávám filmu i za to, že se na něj mohu s chutí podívat znovu. Na druhou stranu mi přišlo, že v průběhu jízdy do finále ten film nějak divně vykolejí a v závěru má co dělat, aby se úplně nerozpadl. Dokážu pochopit, že nemám úplně dobrý pocit z toho, jak vše skončilo, ale já osobně nekritizuji příběh za to, že nedělá přesně to, co bych chtěl. Zkrátka mě to baví takové, jaké to je. /80%/ ()

eLeR

Krásne sa na to pozeralo, dobre sa to počúvalo ... ku koncu to síce strácalo dych, ale môže byť. Ja som spokojná a Edgar určite tiež, vyhral sa s tým. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

25.08.2021

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

08.06.2021

Herečka Anya Taylor-Joy (Dámský gambit) a herec Ralph Fiennes (Harry Potter a Ohnivý pohár) si společně zahrají v černé komedii / psychologickém thrilleru The Menu pro studio Searchlight. Film bude… (viac)

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (viac)