Cow and Chicken

Animovaný / Komédia / Rodinný / Fantasy
USA, (1997–1999), 19 h 56 min (Minutáž: 23 min)

Tvorcovia:

David Feiss

Charlie Adler, Candi Milo, Dee Bradley Baker, Michael Dorn, Howard Morris, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Mark Hamill, Gregg Berger, Judith Light, Larry Cedar (viac)

Cow and Chicken je animovaný seriál z 90tych rokov vysielaný na Cartoon Network. Je o dobrodružstvách súrodencov kravy a kurcata, ktorí majú ľudských rodičov (zobrazených len od pása dole). Cow má ale utajenú identitu superhrdinu a vysoké ego na vyriešenie všetkých problémov, ktoré im pripravuje červený lovec.

Animácia je veľmi podarená a netradičná kvôli deformovaným rysom. Seriál ukazuje i násilné stvárnené groteskné scény tradičné pre seriály ako Tom & Jerry, Bugs Bunny ,... (OscarH.)

Eddard

Už je to dávno co jsem naposeldy viděl nějaký díl, ale co si vzpomínám, totálně jsem to miloval, i když jsem ani jednomu ze sourozenecké dvojky pořádně nerozuměl (v patnácti, šestnácti). Jedna hvězda je za kuře, zbylé čtyři za krávu, která je prostě úžasná... :-) Hlavně ten její pištivý hlásek. 90% ()

veru_needy

Ztřeštěná dobrodružství sourozenců krávy a kuřete. Rodiči obou zvláštních sourozenců jsou lidé (v seriálu zobrazováni od pasu dolů) a jejich úhlavním nepřítelem je červený lovec. Kuře je z obou sourozenců tím chytřejším, ale kráva má utajenou identitu superkrávy, takže když nastane problém, oblékne si superoblek a vše vyřeší. Prostě nejztřeštěnější a nejujetější animovaný seriál, který jsem kdy viděla. - "I know you hate being ugly, but someone has to make everbody else look good." ()

HateBreeder

Nehoráznej úlet, proti kterému ten slepičí není pořádně "ulítlej". Pesimistický a v depresích se rochnící kuřátko prožívá různá dobrodružství se svojí veselou a inteligenčně bezmocnou kraví sestřičkou. K tomu všemu jim sekundují jejich rodiče, ze kterých jsou vidět pouze nohy a pak taky báječnej červenej ďáblík. Spolu s Dexter Laboratory, Ren a Stimpy, I am Weasel a Johnny Bravem to nejlepší co na Cartoon Network kdy běželo ! ()

Galadriel

S krávou a kuřátkem jsem se poprvé setkala někdy před třemi lety na kabelovce a zaujala mě pro svojí jedinečnou animaci - tedy řešení jednotlivých postav, protože sice skoro nepoznáte, která skutečná zvířata mají jednotlivé postavy představovat, ale budete se bavit. Vtip totiž tady nechybí - jeden z nejlepších dílu byl, když kráva přišla o vemeno a celou dobu se ho snažila získat zpátky (a hrozně moc pořád chudinka břečela :-)). ()

Zalost

Solidně ujetý seriál, kde se vzaly nápady na některé díly, to si nedovedu představit (asi u mě zatím vede oživlý tuleň z vyžvýkané žvýkačky). Potřeštění rodiče, z nichž jsou vidět jen nohy, mají za děti sarkastické kuře a naivní krávu, kteří se pořád dostávají do různých potíží. Hlavní záporák je stejný jako v seriálu "I Am Weasel", The Red Guy, škodolibý a úchvatně zdabovaný. ()

• Pri druhej sezóne chcela stanica Cartoon Network od Davida Feissa, aby pracoval na seriály I Am Weasel (1999). David Feiss súhlasil pod podmienkou, že môže používať postavu Red Guy, ktorá sa pôvodne objavovala v Cow and Chicken. Od tej doby bol Red Guy pravidelná postava i v seriály I Am Weasel. (Carol Pifková)
  • Epizóda "Buffalo Gals" bola zakázaná hneď po jej prvom odvysielaní v dôsledku sexuálnych a lesbických odkazov. V časti sa nachádzala skupina "biker" dievčat, ktoré nosili bizónie klobúky (odtiaľ názov). Vedúca skupiny dievčat sa zaľúbila do Kravy a unesli ju. (Carol Pifková)
  • Dve epizódy boli napísané členmi rodiny Davida Feissa. Epizóda "Me an' My Dog" manželkou Pillar a "Black Sheep of the Family" synom Davidom Feissom Jr., hoci ten nebol uvedený v titulkoch. (Carol Pifková)