Star Trek

• USA Star Trek (viac)

V tomhle animovaném seriálu nadabovaném herci z původního Star Treku míří hvězdná loď Enterprise za novými dobrodružstvími. (Netflix)

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (23)

Star Trek (1973)

Za posl. 10 let...totální srdcovka a zároveň regulérní 4.s. a čtvrtina 5.s. To říká D.C.Fontana a já. ;-) ()

Na okraji galaxie (1973) (S01E01)

Squellá atmoška. Ryzí esence ST jako takového. Translokator, hahaha!!! ()

Co se nestalo (1973) (S01E02)

City on the Edge of Forever II. Naprosto zásadní příběh o Spockovi, který rezonuje dodnes v knihách a comicsech. A dokonce jsme dostali před 14 lety ono Vulkánské město ShiKahr v remasterované TOSce, což považuji za kulervoucí. Special quest star...Sehlat a Andorian aka Andořan (šedý, pravděpodně 1. Aenar) v TOS uniformě. Kéž by toho cgi kolegu v STE, pořádně ukázali.:( Ano, díky T´Pol víme, že Vulkánské děti se s večeří pro Sehlaty nikdy nezpozdí.;-) P.s. pokud chcete záchvaty smíchu, doporučuji si pustiti hlas Strážce Věčnosti (jehož umístění zde, vypadá naprosto jinak, než v TOS, hehe) v orig. Občas se mi ho podaří napodobiti. Jednoho ST kolegu (který je i zde na čsfd) jsem tím před mnoha lety, dohnal k slzám smíchu.;-) P.s. Hlas le-matyi, copyright Gojira. ;-) ()

Čarovný hlas (1973) (S01E04)

Sice to není ta z Gilmorovek, ale i tak jde o pěknou psychedelickou noční můru pro hetero muže.;-) Opět, v orig. se chvílemi ozývá neskutečné ječení, které je díky Satanu v dabingu, potlačeno. Jde o vysokofrequenční tón hlasu, který užívá Theela vrchní kněžka, při aktivaci toho jejich optoaudu. P.s. perfektní nápad s tím, že chlapi na Enterprise jsou mimo (jako by snad někdy nebyli, checht) a velení všech důl. funkcí převezmou ženy. Uhura spolu s Christine Kaplanovou s velitelskými sklony zde působí hodně zajímavě. ()

Zachráněný (1973) (S01E06)

Tento konkrétní díl mě již mnoho let přímo...fascinuje a já přesně nevím, proč. Jde o jednu z mých totál TOPek. Životní příběh Cartera Winstona, je přesně v tradicích nadprůměrné TOS. Samoz., že romantická vedlejší linie s Anne Noredovou (jeho snoubenkou) to patřičně okoření. A zmínka o McCoyově dceři, vždy potěší. Kdysi jsem četl ST román, ve kterém se zmiňuje právě ona událost v souvislosti s jeho dcerou, kterou zde vypráví McCoy, ale už nevím název.:( ()

Nesmrtelný Vulkánec (1973) (S01E07)

Volné pokr. Space Seed. Krásně namalované mimozemské město je parádní, ale obří Spock je tak trochu...bizarr.;-) ()

Mágové z Megas Tu (1973) (S01E08)

Squellá rehabilitace čarodějnic apod. Včetně Satanismu. To, co pak o mnoho desetiletí později bezostyšně vykradla ve smyslu konceptu, ta zde tak vychvalovaná SG-1 aj. Tohle mělo býti hrané. Petr Rychlý Lucienovi sice dává patřičnou dávku přátelské a sympatické naivity, ale živý herec, obsazený perfektně, by z toho mohl udělati svou životní roli. Jako John de Lancie s Q.;-) ,,Vy milý lidé. Vždycky jsem vás měl tak rád´´.;) ()

Tenkrát na planetě (1973) (S01E09)

Shore Leave II. Psychologické debaty s hl. A.I. planety, stojí za to. A samoz. special quest star...Alenka a tentokráte i se Srdcovou Královnou a spol.;-) ()

Elixír lásky (1973) (S01E10)

3.a nejlepší díl s Muddem. U výčtu Muddových zločinů, mám vždy spolehlivě záchvaty smíchu:-))) ()

Chtěl bych být menší (1973) (S01E11)

Jelikož mě tento i všechny díly prostě baví, tak pod 4 nejdu. Jinak, nejde zde v kontextu celku o nic převratného a tento díl považuji za jeden z těch slabších. I když...pokud by na to byly peníze, dal bych to do hrané verze a nazval bych to...Neuvěřitelně se zmenšující Posádka. Jako reminiscenci na jistou 50tkovou klasiku.;-) ()

Zajatci času (1973) (S01E12)

Uno perfecto! Gorn a Tellarit (po1. a naposledy v TASce), Romulan, Vulkánec, Orionka (která je tak zeleně křiklavá, až oči přecházejí. Žel nikoli, díky její animálně přitažlivé kráse) a jiné známé ST rasy pohromadě, jako hl. rada. Special quest star...U.S.S.Bonaventura. Magoři do ST techniky a lodí, zbystřete. Klingoni jako klasicky...zrádní (a oni mají tu drzost, tohle vyčítati Romulanům?!) a řácky pitomí, což mě vůbec nepřekvapuje. Pokud by nevznikla TNG, byli by tak napořád. A patřilo by jim to. ()

Pod vlivem Ambry (1973) (S01E13)

Tento díl mi připomíná TAS Supermana ze 60tek.;-) Opět, hraný potenciál...obrovský. Leč díky rozpočtu, nereálný. Taky proto tato TOS verze vznikla. Stejně ale nemohu občas posmutněti nad faktem malého rozpočtu a nad tím, že bych aspoň 50% TASky udělal hraný. Nebo aspoň CGI, jako SW CW, např. ()

Zbraň Otrokářů (1973) (S01E14)

Adaptace povídky kvalitního SF autora, Larryho Nivena (sám se objevuje na bonusech k několika ST TOS filmům) kterýžto tenkráte nabídl studiu koncept Xintů a když se na to nijak netvářili, nechal si je a dal je do několika svých románů. Tak. ()

Jiná perspektiva (1974) (S01E15)

Zajímavé, ale ve 2.pol. mě to už tak neba. ()

Džihád (1974) (S01E16)

Dosti dobré. Nejlepší je lovkyně a dokonalá stopařka Lara, když začne našeho záletníka kpt. Kirka sváděti a on? Mě v tomto díle, naprosto zklamal.;) Jo já vím, jde o záchranu vesmíru a tak, ale jak ona říká, proč si přitom taky neužít? ;-) M3 Zelený a jeho ´´zbabělost´´ je třešničkou na ST dortíku. ()

Orionští piráti (1974) (S02E01)

Volné pokr. ´Journey to Babel´. Spockovy slovní přestřelky s McCoyem jsou zde vrcholem. ,,Tak se uvolněte Spocku, nebude to vůbec bolet. Zbytečné ujištění doktore a navíc není pravdivé. To je naposled, co jsem byl milý k Vulkánci´´. ;-))) ()

Bem (1974) (S02E02)

Tak trochu prdlá úleťárna od tvůrce Tribblů.;-) ()

Vtipálek (1974) (S02E03)

Pokud bych byl méně vážný, byl by to totál vrchol celého seriálu. Asi tak od 6min. až do konce, v podstatě řvu smíchy a opět bych vraždil za hranou verzi.;-) Sequence, ve které se nebohý McCoy, Uhura a Sulu stanou nedobrovolnými vězni (vy víte koho) v tehdejší verzi simulátoru, jsou TOP! Nebo vypuštění rajského plynu. Nebo speciální výšivka na Kirkově novém kap.tričku. Etc., etc.:)))))))))))))))))))))))))))) Chtěl bych viděti nafukovací Enterprise ve vesmíru. Chudácí Romulani. Taková ostuda.;-) Tomuto může konkurovati snad jen 200.díl SG-1. ()