Magda Vašaryová ako Tereza Buriánová, špiónka v prospech hokejového reprezentačného mužstva. Udržať si chladnú hlavu aj v "ľadovom prostredí" je však ťažká úloha. Konkurenčné fínske mužstvo vedie kanadský tréner Tommy Donberg (Karol Strasburger), ktorý má pre ženy evidentnú slabosť. Terezu už pozná a špionáž sa začína služobnou cestou v Helsinkách. Tommy má však ďalšie známosti, ale do hry vstúpia naozajstné city a Tereza sa javí ako zdatný "krotiteľ"... (oficiálny text distribútora)

anais odpad!

Nepochopím, že po něčem tak kompaktním a (ano) geniálně jednoduchém jako S tebou mě baví svět mohla Poledňáková natočit takovou hrůzu. Titulkované scény s nehereckým Strasburgerem působí spíš jako nějaké první čtení než finální záběry, Satinský a Postránecký jako by vypadli z předchozího filmu a vůbec se sem nehodí, scénář je taková nuda a šeď až je to k nevíře... ()

Master19

Marie Poledňáková zde exponovala nejnepovedenější pasáže svých předchozích filmů. Karol Hamburger možná režisérku okouzlil, ale herecky pokořil dokonce Vlastíka Harapese z "velryby" a to je co říct. Satinský s Postráneckým tu jedou svoje z expedice ydykseB a mám takový dojem, že Magda s bábrdlema bydlí v bytě, kde si balil Pepino sebou do baťůžku želvičku. No, zápletka možná zajímavá, ale je to natočeno opravdu špatně... Z mládí si ale tenhle film samozřejmě pamatuju, zejména díky oblibě hlavní hrdinky v neustálém sprchování. ()

A.L.E.S.

Skvělý film, i když místy trochu pokulhává a není to zrovna moje silná parketa, s mým oblíbeným Karolem Strasburgerem. Ten hrál i Adamce v Kamarádovi do deště. Vášáryová uchvacující jako vždycky a Strasburger jako cynický a sukničkářský trenér. Vždycky se na něj koukám..., ale pokud máte k Polákům blízko, můžete se o víkendu po druhé hodině dívat na Familiadu (něco jako 5 proti 5). ()

dopitak

Takový míšenec o čtyři roky starší legendy expedice Idiksep a překvapivě, pozitivně, kosmopolitně a otevřeně formulované výpovědi problematickém vztahu monogamisty a socialistické ženy. Film má hodně bídné hodnocení a dočkal se i kritických ohlasů. Jenomže na svou dobu je mu nutno přiznat jisté v čs kinematografii nečekané kvality. Tak předně, téměř celý je veden v anglickém dialogu. Nejsem schopen to tvrdit jistě, ale připadalo mi, že jak Magda, tak Karol nejsou nadabováni. Magda má takovou roztomilou školní angličtinu, Karol mluví takovou jednoduchou internacionální se snaživým emerickým přízvukem. Ani jedno mě neuráželo, ba naopak. Postavy hrané Júliusem Satinským a Václavem Postráneckým jsou alter egem svých postav z Idiksepu, film výborně oživují a rozveselují (narodíl od tří tet, ty tak vtipné nebyly). Ovšem prim hraje životní moudrost Miloše Kopeckého, jemuž ostatně patří i závěrečné slovo (bez tohoto dialogu by nebylo jasné, jak film dopadl. Následující jsou též jen moje nepodložené domněnky: Takto si scénář chytře vynutil divákův souhlas s tím, že Tereza odletí, ale ve filmu to neukáží, a tak přeci neemigrovala...). Magda se docela dost svléká, i když občas je částečně mimo zorné pole kamery (scény ve sprše, rozostření a odstup u nuda koupání), takže snímek nepůsobí sprostě, ale odpusťte mi to, docela vzrušivě (šest let po Postřižinách). Sportovní fanoušci zajásají, jsou tu kombinovány reálné záběry ze zápasů ČSSR, SUOMI a SSSR, scény s Postráneckým a Satinským na střídačce jsou moc zdařilé (trik anebo to dotáčeli do záběrů ze skutečných zápasů?). U mě dost dobrý. ()

dobytek

Na režisérku Marii Poledňákovou mam doslova alergii a všechny ty její fakanofilní komedie opravdu nesnášim a vyhejbám se jim jak rómskej spoluobčan práci. Ale tohle mi po přečtení textu distributora přišlo jako natolik bizarní dílo, že mě k tomu něco táhlo a já se na to podíval. Dobrá zpráva je, že film neni o roztomiloučkejch dětičkách, který dělaj nějaký hrozně "legrační" věci, až se z toho nejeden pedofil za péro popadá. Je to film o jedný krávě, která se zamiluje do hokejovýho trenéra. Mimochodem polskej herec s německym jménem hraje v českym filmu kanadskýho hokejovýho trenéra, kterej žije ve Finsku. To je globalizace. Ale v tomhle filmu je možný asi všechno. Ze štěňat basetů zase vyrostou bloodhoundi. Člověk ani nemusí bejt kynolog, aby tenhle epic fail odhalil. Jinak postava Vášáryový působí trochu jak z jinýho světa. Hraje tady jakousi emancipovanou a úspěšnou ženu, která se tak bláznivě zamiluje, že se z toho začne chovat jako nějaká pubertální slepička. Celkově to sice za moc nestojí, ale zřejmě je to nejlepší film, co Marie Poledňáková natočila. ()

• Na filme spolupracovalo aj fínske štúdio Lunaris. (Raccoon.city)