Šialenci na snowboardoch

• Česko Šílenci na prknech (viac)

Čtyři kamarádi Rick, Luke, Anthony a Pig Pen, kteří žijí v aljašských horách Bull Mountains, jsou velkými vyznavači snowboardu. Jdou z mejdanu do mejdanu, prohánějí holky, zkrátka dělají všechno pro to, aby měli fajn život. Když však zemře majitel městečka Papa Muntz, jeho syn Ted se rozhodne prodat hory lyžařskému magnátovi z Colorada Johnu Majorsovi. Tento plán vyvolá zděšení, protože zdejší hory by se tak proměnily v turistickou zónu plnou bufetů. A tak se čtveřice hrdinů s pomocí dvou Majorsových rebelantských dcer rozhodne podniknout všechno pro to, aby Bull Mountains zůstaly takové, jaké jsou. (oficiálny text distribútora)

giovanni3

Nevím co to mělo být.... přišlo mi to jako jakási klasická americká teen komedie, ale nebylo to přesně ono. Tak jako tak mne to minulo. Komediálnost založená na teplém barmanovy, ožralovy (kterému dělají trapné naschvály - medvěd.. či si je trpně dělá sám - vířivka).. Ani krásné ženy se tam neukázaly ta ,,Švýcarka,, byla hnusná a ,,Francouzka,, taky bída nevím co na nich kdo vidí.. A příběh? Ten byl kde? Dávám 1z5 jen proto, že jsme to dokoukal do konce a sem tam jsme se pousmál.. ()

Sosak

Teenagerovská komedie o bandě horských ořechů. Dělají si naschvály, řádí na prknech a tak všelijak podobně. Někdo jim to chce ale zatrhnout, na čemž ovšem pohoří, protože díky neuvěřitelným několika náhodám a příznivým okolnostem hlavní "hrdinové" všechno rozseknou i přes svojí velkou neschopnost. Prostě zase ta samá kaše. Jinak vtípky všichni dobře znáte z mnoha různých jiných filmů stejného rázu. ()

Mekgrůdr

Outcold rozhodně nepřišel na svět s ambicemi stát se superúspěšnou komedií...je tu prostě proto, aby pobavil a pozdvihnul ducha v těžkých chvílích. Ikdyž příběh nestojí za nic, vůbec to nevadí. Opravdu některé vtípky stojí za to a ve spojení se sněhem, prkny a vším co patří k zimě to nakonec není špatné. Sountrack taky přidá (Makes no difference od Sum 41je parádní snowboardová pecka) a nakonec se dozvíte třeba i to co rozhodně nedělat ve vířivce. ()

Terter

Typická ukázka komedie, která je sice lehce nablblá a jednoduchá, ale přesto dokáže skvěle pobavit, pokud od ní nebudete nic očekávat. Absenci příběhu a myšlenky spolehlivě přebijí některé hodně vtipné momenty (naschvály opilému kamarádovi, odevzdávání vzorků, chatování) a pár opravdu vydařených hlášek ("Můj praděda získal tuto zemi tradičním způsobem - ukradl ji Eskymákům"). A narozdíl od mnoha podobných žánrových komedií není Out Cold ředěn sacharinem a trapností. A to se cení. ()

Aljak

Námetovo celkom fajn, veľmi príjemné prostredie aljašských zasnežených hôr. No čo sa týka postáv a samotného deju, tak to už žiaľ nebola žiadna veľká sláva. Možno keby to tak trochu očistili od toho teenage-comedy štýlu, tak by to mohlo presiahnuť aspoň hranice priemeru. Ale zas nebola to až tak úplne strata času. No a Zach Galifianakis za mlada ma celkom pobavil. ()

• Poslední film, ve kterém si herec Lewis Arquette zahrál. Zemřel 9 měsíců před uvedením filmu do kin. (ČSFD)
  • Ve filmu se objevili o profesionální snowboardisté Todd Richards, vicemistr světa z roku 1997, Rio Tahara, Tara Dakides, Devun Walsh a Rob "Sluggo" Boyce. (Simpoch)
  • Film se natáčel na Aljašsce, kde se odehrává i děj filmu, mimo Aljašku se natáčelo také v kanadské provincii Britská Kolumbie. (Koldyn)