Špióni

• Česko Špióni (viac)

Špeciálny agent, kocúr Vladimir Willis, nerád poslúcha a plní rozkazy, a tak ho disciplinárne potrestajú vyslaním na vzdialenú pobrežnú plošinu, aby tam strážil prísne tajný náklad, pričom ho sprevádza nesmelý krysí nováčik Hector. Keď sa však na plošinu vláme banda záhadných zlodejov a tajný materiál ukradne, Vladimir a Hector ho musia získať späť. Bude to ťažké, lebo títo tajní zvierací agenti už ani nemôžu byť odlišnejší, ale v takomto prípade mimoriadneho ohrozenia musia spolupracovať ako jeden zohraný tím. (TV JOJ)

pakobylka

Už dlouho se mi nestalo, abych vydržela u televizní obrazovky cca čtvrt hodiny ... a potom to vzdala. Neboť co se postaviček a kulis příběhu dotýká, evidentně je určený malým capartům, zatímco překotnou a nepřehlednou akci školkové děti dle mého soudu nepoberou - a rádoby vtipný slovní doprovod už vůbec ne. Koho proboha napadlo vykládat jim cosi o KOREKTNOSTI firmy ? Kdo z cílové skupiny diváků a divaček to pochopí ? To už se všichni dočista korektně zbláznili ? Mám sto a jednu chuť přidělit tomuhle veledílu "odpad" ... ale přece jenom - nemám zapotřebí takhle se shazovat. Možná se jednou posilním něčím tekutým a zkusím se na nesympatické hrdiny uvízlé v nesympatickém dobrodružství podívat znovu ... a jestli to dám, nějak už se k jejich hodnocení postavím. I když ... myslím, že ničeho hezkého ani povzbudivého se ode mě nedočkají. P.S.: Jedna moje kámoška se dvěma čtyřletými vnoučaty (chlapcem a děvčátkem) nedávno navštívila multikino - vypravila se s nimi na jakousi animovanou pohádku. Jakmile se na plátně (v duchu moderních trendů) zjevila splašená AKCE, děti se o děj přestaly zajímat a naopak se začaly chystat k odchodu ze sálu. Na sedadlech je udrželo jen opakované ujišťování, že "brzy už bude ta SVATBA" ... a s ní se dočkají i konce promítání. ()

vrch07256732

Super oddychovka, super grafika aj super hlášky. Pod týmto povrchom sa skrýva vynikajúci príbeh miestami až dojímavý. Jasne že je to vykradnutý Zootropolis a Špioni v prevleku ale koho to se...e? Dej je dobre vystavaný, hlavné postavy OK, skvelý príbeh aj rozuzlenie. Škoda že to nie je mainstremová záležitosť práve spomínaných 2 filmov. Pre mňa oveľa lepšie ako spomínaný Zootropolis a Špioni v prevleku. ()

honajz2

Nejvtipnější na tom filmu je sledovat, kolik toho viditelně vykrádá. A tím vykrádá myslím opravdu vykrádá, ne ty popkulturní narážky jako třeba na Kill Bill. Jak zde píší ostatní, dost si to bere ze Zootropolis, Špionů v převleku a za sebe si myslím, že něco málo z Final Space, konkrétně hlavní postavu, která má vzhled a částečně i charakter jak Avocato. Vlastně právě hlavní hrdina tu jako jediný je nějak víc sympatický a zajímavý, protože ostatní mi přišli, že sice charakter mají, ale buď slabě vykreslený, podivně proměnlivý nebo otravný. A asi dvě postavy tam jsou vlastně úplně zbytečně, což celkem zamrzí při tak velkém (až spíš přehnaném) množství zvratů, že se je tam nepovedlo víc začlenit. Ona vůbec ta snaha co chvíli překvapovat začne časem být přehnaná, až to v závěru vygraduje do něčeho už totálně překombinovaného, co by mohlo (asi) fungovat jedině, kdyby to nebyla pohádka a mohlo v tom něco i skončit špatně. Tady ten naprostý happy end za každou cenu byl až mírně směšný, nemůžu si pomoct. Animaci to má docela slušnou a i ten humor není úplně špatný, ale kvůli těm mdlým modrošedým barvám, do kterých je to laděné, to postrádá nějakou podmanivější atmosféru a tak mě tu bavilo sledovat jen jednotlivé scény. Akce byla taky - na kolik se to dá na animák říct - celkem slušná, ale opět, bavilo mě jak co. A takhle to vlastně mám s celým filmem - není špatný, vlastně mi i sedl víc než ti Špioni v převleku, ale je to prostě průměr, který mi stačilo vidět jednou a i když se mi z hlavy asi jen tak nevykouří, nemůžu říct, že bych z něj měl nějaký výraznější zážitek. 3* ()

oveckaoa

V podstatě kopírka dvou filmů Zootropolis ( z tama si to vzalo zvířata ve světě lidí pokud se nepletu i postavy jsou hodně totožné včetně zaječice i zvraty jsou na podobné úrovni ) a Špioni v převleku (námět,namyšlená hlavní postava co dostane vědátorského kámoše a projde proměnou). Triky jsou na hodně vysoké úrovni jde vidět, že do toho Francouzi s Číňany něco opravdu narvaly a příběh se taky dá (pokud jste neviděly Zootroopolis tak ten zvrat na konci nemusíte znát v tom případě si můžete přidat hvězdičky). Jediné mínus je humor, který se hodně nepovedl až na toho draka ( i když to nedává smysl jak se mohl had proměňovat v draka , ale budiž) a toho kohouta zde nejsou vtipné postavy. Tohle mělo jít do kin místo Špionů v převleku. ()

ModryPlamen

[spoilery] Nie je to ani lepšie, ani horšie ako Zootropolis. Je to niečo iné, do popredia sa tu dostáva akčný žáner plus humor a ten detektívny je až za ním. Fabula je celkom zaujímavá a nie je jednoduchá, takto to už u detektívok býva. Len akcia na začiatku je mierne neprehľadná a je troška problém sa v nej orientovať, po druhom zhliadnutí je to lepšie. Síce tu spomenú globálne otepľovanie, no nie je to hlavná téma a nepôsobi to rušivo, na rozdiel od ostrého slniečka páliaceho na Zootropolis. Vlastne film pôsobí tak, že chcete vedieť, ako to dopadne. A ani sa nedá predvídať. Len škoda, že miesto priamej konfrontácie medzi Vladimírom a záporákom v závere sme sa dočkali akéhosi včelieho tornáda, čo mi neprišlo vzhľadom k charakteru bitky vhodné. Musím oceniť, že tu pridali na rozdiel od Disneyho aj vtáky, hady, žaby atď. Pridali tu aj draka, čo pôsobí divne, ale budiž. Šablona spolupráce dvoch nepravdepodobných tu síce bola už miliónkrát, ale mne táto dvojica prišla celkom nie že vtipná, ale zaujímavá. Kocúr taká namyslená zmes akčných filmov, potkan… No kto nemá problémy s trochu infantilnejšími postavami, tak mu vadiť nebude, a mňa celkom zaujal. Mia mi zaujímavá neprišla, ani záporák, ani zajac. Viacej z vedľajších postáv zaujal opravár (druh som neidentifikoval) s hadom, dal by som im aj trocha viac priestoru. Animačne je to celkom vydarené, niektoré scény troška moc šedozelené ale nevadí. Vzhľadom k tomu, že som mal možnosť tento týždeň vidieť Tománkovo veľdielo a pretože viem, čo je to zlý animák, dávam nakoniec 5 hviezdičiek. Posledný raz som toto určite nevidel. ()