Koniec veľkých prázdnin

Straty a nálezy (E06)

(epizóda)
  • Česko Ztráty a nálezy
Česko / Rakúsko / Slovensko / Slovinsko, 1996, 1 h 28 min

Uzavírají se seriálové osudy postav, jejichž důvody k emigraci byly různé a cesty ve svobodném světě neméně. Manželé Černiakovi se po zjištění, že v USA neuznávají diplomy z českých škol, vracejí zpátky do Československa. Vracejí se i s dcerou Magdou, která prožije svou první skutečnou lásku s Tonem. Klavíristka Lýdie konečně nachází uplatnění v oboru, zatímco její přítel zahradník Václav byl ve své vlasti rozveden a nic už nebrání jeho nabídce k sňatku. Méně šťastné budou zřejmě osudy kouzelníka Pepy a bývalé prodavačky Bobiny. Herec Milan Čech odlétá do USA, zatímco jeho žena Dora se vrací k německému příteli a do pevné náruče, nebo lépe, pevného sevření své matky. A Tony si jde v noci zase zaplavat... (Česká televize)

Lucia.Parnic

Straty a nálezy boli...už pred týmito a stála som tam ako 3 ročná a teraz viem, že to bol najlepší krátky seriál slovenskej televízie - musel by prísť nápad - a s nimi je to ako voľakedy s Bonmi ()

Autogram

Príbehy sa uzatvárajú, pre niekoho lepšie, pre niekoho horšie. Je na to potrebná trochu dlhšia epizóda a každý tak má dostatok priestoru. Dostali sa k dnes už dobre známej veci, že v kapitalizme sa musí buď tvrdo makať alebo sa vrátiť. Pripadne ešte podvádzať a nenechať sa pri tom chytiť. Za mňa filmovo najlepšou linkou bola Dejdar s Cibulkovou, v tomto príbehu nebol ani náznak amatérskosti, čo až tak bezvýhradne neplatilo pre ostatné. –––– Nejsem tak blbý, abych zbytek svých sil promrhal pro druhé. –––– Cizí vyžírky! A my je musíme živit a obsluhovat! Pak si odejdou za lepším a nám zbydou jen dluhy. ()

• V záběrech, kdy Udo Heilmann (Václav Vydra) veze Doru (Vilma Cibulková) a její matku (Jitka Frantová Pelikánová) z letiště ve Frankfurtu nad Mohanem po německé dálnici, si lze za okny automobilu všimnout ocelových svodidel typického československého tvaru z produkce Nové Huti v Ostravě, která se v SRN nikdy nepoužívala. (Martin_L)