Skutečná dobrodružství Jonnyho Questa

• USA The Real Adventures of Jonny Quest
USA, (1996–1997), 19 h 4 min (Minutáž: 22 min)

Frank Welker, Quinton Flynn, J.D. Roth, Michael Benyaer, George Segal, Robert Patrick, Rob Paulsen, Jennifer Hale, Jesse Douglas, John de Lancie (viac)

Jonny Quest a jeho přátelé bojují proti mezinárodním zločincům svou chytrostí, vynalézavostí a pomocí zdrojů nadace Quest. Jejich hlavní zbraní a terčem mnoha jejich nepřátel je proměnné, někdy nepředvídatelné, počítačem generované území ve virtuální realitě zvané QuestWorld, do kterého se dá připojit pomocí VR sluchátek. Uvnitř QuestWorldu musí řešit hádanky, hledat skryté objekty, bojovat se zločinci nebo různými tvory a popřípadě včas utéct z velikého nebezpečí zpátky do reality. (Siri69)

JackBurda

Původní seriál neznám a nijak mě ani neláká, ale tenhle seriál je skvělej. Příběhy srší napětím a dobrodružstvím, k postavám jsem si po pár dílech nějakej ten vztah nakonec vybudoval a na seriál pro mladší to má kuráž na to, aby každá záporná postava ošklivě chcípla, což mi u dnešních seriálů chybí. A to intro, nemám slov, to je jedno z nejlepších inter, jaký jsem kdy viděl. Ovšem, nějaký ty mínusy tu jsou, za prvé se mi vůbec nelíbí sekvence v Questworldu, nejsem rejpal na animaci, ale tohle je celkem extrém; za druhé bych ocenil nějakou tu akci navíc, jako seriál hodně napíná a akčnější momenty nechybí, ale chybí mi tu nějaká ta občasná ruční akce, jestli mi rozumíte. Ovšem, to jsou jen detaily a z mýho hodnocení nec neberou. Pokud tedy váháte zda kouknout nebo ne tak, pokud máte rádi dobrodružné a tajemné příběhy, které občas prolne trochu sci-fi či mystéria, pak ano. PS: Ano koukám na to až teď ve 20ti, já hold Cartoon network neměl a nemám, díky za seroš internete. ()

Siri69

Jeden z mých nejoblíbenějších serálů !!! Dobrodružné,napínavé a hezky animované !!! Myslím že děti v moderní době už by to tolik nebavilo,jelikož mají svoje Hany Kokotány,Muzikály ze střední a podobný blbosti... Ke své škodě je to poměrně neznámý animovaný seriál,který prošel pouze jednou na Cartoon Network a jednou na TV Prima (TV Premiéra)... 4,5* https://www.youtube.com/watch?v=_uuJULBkHG4 ()

Gemini

No, byla doba kdy pro mě tenhle seriál byl tím nejlepším, co se na tehdy ještě Cartoon Network vysílalo a nějaký čas dával na frak i Tomovi a Jerrymu;) Zajímalo by mě jak by na mě tahle směs klasické kreslené adventure jízdy s kyberpunkovými vyjížďkami působil dnes. Z pomalu ale jistě matnějících vzpomínek mi po krátkém uvažování vychází 70% s tím, že podobné pokusy jako Action Man jsou ve srovnání s Johnym Questem jen esencí produkčního zoufalství a oblbováním dětí nálepkami jako extrémní sport, adrenalin a tak všelijak podobně. ()

seth82

A prečo 5? Pretože tento seriál sa mi svojho času na Cartoon Network zo všetkých animákov zdal odjakživa najviac podarený. Niečo ako príbehy Jamesa Bonda, akurát líznuté rúškom sci-fi a animácie - to všetko mi vo vtedajšej dobe imponovalo. No a keď som si po dlhom čase minulý rok zohnal DVD, zistil som, že sa vďaka tejto sérii ešte vždy dokážem na zopár hodín odpútať od reality. Obrovská škoda, že oficiálny soundtrack nebol nikdy vydaný, jeden z najdrahších animovaných seriálov v histórii by si to bol zaslúžil. Questove nové dobrodružstvá si vždy rád pozriem... ()

chaometic

Koukal jsem se pravidelně na Cartoon Network, a v té době na mě tenhle seriál udělal veliký dojem nebot to byl první mysteriozní seriál, který jsem tehdy viděll byli tam mimozemštané, příšery v močálu, bigfoot. V té době na vrchlu a ta úvodní písnička byla velmi kvalitní, velmi na tu dobu. Ted se těším na jeho s filmovanou verzi. ()