Na zdravie

USA, (1982–1993), 110 h 7 min (Minutáž: 22–47 min)

Hudba:

Craig Safan

Ted Danson, Shelley Long, Kirstie Alley, Nicholas Colasanto, Rhea Perlman, Woody Harrelson, Kelsey Grammer, Bebe Neuwirth, George Wendt, Paul Willson (viac)

"Na zdraví" je bar, který převezme Sam Melone, playboy se slabostí na letušky. Bar pravidelně navšťevují jeho kamarádi s nudným životem, aby si ho zpestřili a odpoutali se od problémů (s alkoholem). Mezi zaměstnanci baru je poměrně jednoduchý, a proto vtipný Woody a také místy protivná číšnice, která pase po majiteli domu, ve kterém se bar nachází. A taky Rebecca, která sice v baru pracuje, ale nikdy nikdo ji pracovat neviděl. (masw)

Recenzie používateľa RedDuck k tomuto seriálu (245)

Na zdravie (1982)

Přestavte si takovou kombinaci seriálů Přátelé a Hospoda. Základní linka se zezačátku soustředí na pnutí Sama a Diany, no tato linie se stává dost únavnou, i když má specifické sladkobolné kouzlo. Diana někdy v půlce odejde a hodně pomůže i příchod Frasiera, který si tak vyslouží samostatný seriál. Ale nejdůležitější je opravdu ta atmosféra začouzeného domáckého baru a žvanění zkrachovalých existencí z doby, kdy ještě Amerika byla v pořádku :) ()

Season 1 (1982) (S01)

První série patří mezi mé nejoblíbenejší. Postupem dalších sérií času se totiž některé fóry neustále opakují, charaktery se prohlubují do karikatur a tak dále. Jediný, kdo mi tu opravdu schází, je Frasier. ()

Prstýnek (1982) (S01E01)

Uspěchaný úvod, seznámení s barem a jeho štamgasty povrchní. Tady by se spíše hodila delší stopáž. Ale pro znalce seriálu pořád jedna z epizod, kde se něco událo:) ()

Samovy ženy (1982) (S01E02)

Sam a jeho známosti se stanou jednou z hlavních hybných jednotek seriálu, takže je logické, že už druhý díl toto téma nakousne. Jako díl popravdě nic moc, pobaví jen předstírání Samovy ex přítelkyně. ()

Trapička Torteliová (1982) (S01E03)

Po sportovním utkání Karla napadne jednoho provokátera útočící na vše bostonské a tak musí jít na terapii. Ta se na štěstí pro další díly seriálu mine účinkem:) Jeden z vtipných, ale ne moc stěžejních dílů, spíše prohlubují postavu Karly. ()

Sam v jedenáctce (1982) (S01E04)

Celkem nudnější děj točící se kolem Samova interview. Objeví se tu ale prvně podvodníček Harry a stejně tak Samův parťák, sportovní komentátor Dave. ()

Koučova dcera (1982) (S01E05)

Jedna z téměř dokonalých epizod, která má všechno. Téměř, protože mi chybělo, aby někdo tomu nápadníkovi rozbil hubu:) Neustálé hlášky všech štamgastů, zase něco z historie hlavních postav, něco více o baru, otravný antagonista, stěry mezi Samem a Diane a i dost silné téma. ()

Kterákoliv kamarádka Diany (1982) (S01E06)

Norm pozve svého šéfa a Diana se setká se svou kamarádkou. Průměrný díl. ()

Přátelé, římané, účetní (1982) (S01E07)

Norm pořádá firemní akci, jeho představa bachanálií je však se stovkou zamračených účetních nekompatibilní. Myslí, že aspoň si šplhne u šéfa dohozením Diany, šéf si však začne dovolovat víc než je záhodnou a Norm nakonec ukáže svůj charakter a jeho statečnost vzbudí vlnu nadšení zaměstnanců a vyhazov od šéfa:) ()

Příměří nebo logické následky (1982) (S01E08)

Průměrný díl se tentokrát točí kolem smíření Karly s Dianou, které se však zvrhne. Drink otevřený hrob bych si určitě dal:) ()

Kouč se vrací do akce (1982) (S01E09)

Tentokrát Sam ostrouhá, zatímco kouč ukáže svoji ultimativní sváděcí techniku. ()

Řetěz neúspěchů (1982) (S01E10)

Dobrý díl, vtipný i s přesahem. Bostonskému současnému hráči se nedaří, tak se jde poradit s osazenstvem baru. Sam mu nakonec po přemlouvání půjčí svoji zátku pro štěstí. Ta se netýká jeho štěstí v baseballu, ale něčeho jiného. Zatímco hráči se daří, na Sama se začne lepit smůla... ()

Jeden do knihy (1982) (S01E11)

V tomto díle do baru nakráčí veterán z první světový a budoucí kněz. Vtipy se poněkud opakují, slabší díl. ()

Dovol ať Ti to povím (1983) (S01E14)

V tomhle díle je jedna tragédie za druhou. Zemře kočka a Sam sází proti Bostonu:) ()

Otec se to dozví jako poslední (1983) (S01E15)

Jeden ze slabších dílů. Karla je opět těhotná se svým bývalým, chce se ale zajistit přisouzením otcovství místnímu ajťákovi. Konec to zachraňuje, kdy celá hospoda zpívá You'll Never Walk Alone a Karla kráčí hrdě pryč se sklenicí sbírky na její nové děcko:) ()

Dianina skvělá schůzka (1983) (S01E17)

V tomto díle Sam sjednal Dianě rande s vrahem, kolem toho jsou dva povedené vtípky. Jinak šeď. ()

Hledá se falešný hráč (1983) (S01E19)

Kouče pořád jeden podvodník oškubává, tak požádají o pomoc starého známého Harry. Nic moc díl. ()

Kdo z koho, 1. část (1983) (S01E21)

Velká Samova bolístka, pocit méněcenosti oproti bratrovi. Jeho bráchu bych opravdu rád potkal, naučit se španělský, najít si práci svých snů, proletět se soukromým tryskáčem a setkat se se vzorem antické mytologie zní jako dobrý plán na večer:) ()

Kdo z koho, 2. část (1983) (S01E22)

"Tak co si dáte?" "Dám si šálek čaje." "A já jednu malou sherry." "Ale, to je nápad.Takhle k večeru sklenka sherry, to je velmi dobrá věc.Také si dám raději sherry, prosím, ano?" "Dvakrát sherry." "Anebo, dám si sklenku vína, bílého." "Víno.. sklenku vína jsem neměla už léta. Je to víno suché?" "Ano, jistě." "Tak mi dejte také víno." "Víš, co mě právě teď z ničeho nic napadlo?" "Co?" "Pivo, pivo...to už jsem totiž neměla ani nepamatuju." "Dřív jsem si dávala v létě půlku piva." "No, dnes je ale na to dost chladno." "Když si potom dáš panáka vodky, zahřeješ se." "Och, dva lomcováky, Jima Beama a..." ()

Jak ji miluji (1983) (S02E10)

Sam a Diana přehodnocují svůj vztah. Vše je založené na nich, pro toho, kdo už viděl seriál, jde o slabší díl, jelikož vtipy na tomto tématu se v průběhu série neustále opakují a vedly k postupné únavě. ()

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley

06.12.2022

Ve věku 71 let zemřela slavná komediální herečka Kirstie Alley. Alley byla údajně obklopena svou nejbližší rodinou, když zemřela. V příspěvku na jejím oficiálním instagramovém účtu bylo odhaleno, že… (viac)