Mladík David Carter spolovice človek a spolovice mimozemšťan a jeho protektor mimozemšťan Rafe bojujú za záchranu svojich svetov, ktoré sú vo vojne. Davidov otec je mimozemský cisár Tirusianov, matka je ľudského pôvodu. Obaja však zmiznú, a David musí zistiť, kto je jeho nepriateľom a kto priateľom, aby zachránil oba svety. Len od neho totiž závisí, či nepriateľskí votrelci Dragiti nezničia obe civilizácie. Tyrusiánsky cisár Cale-Oosha sa vypraví na Zem, aby uzavrel priateľstvo s ľuďmi. Jeho strýko, pôvodom Dragit, však vybuduje v púšti v Utahu tajnú základňu, aby mohol raz obsadiť Zem. Cael-Oosha odhalí jeho zradný plán a musí spolu s priateľom a ochrancom Reafeom ujsť, aby ušli smrti. Život im zachráni pozemšťanka Rita Carterová, ktorá v púšti zablúdila svojím autom. Rita a Cale začnú spolu žiť v mestečku Glenport v Massachusetts. Majú spolu syna Davida. Cale však jeho poddaní vyzvú, aby viedol boj proti Dragitom. Keďže sa bojí o život syna a manželky, poverí Rafea, aby ich chránil. Keď David vyrastie, zoznámi sa s hybridnými dvojčatami Soniou a Simonom, ktorí mali za úlohu ho vyhľadať. Až teraz sa David dozvie, kto je jeho otcom a odhalí svoje skryté schopnosti. David pochopí, že ak chce zachrániť ľudský svet pred inváziou votrelcov, musí proti nim bojovať. Našťastie má po boku verného Rafea. Seriál vznikol v televíznej produkcii DreamWorks, prvá časť sa odvysielala v júni 1998. Keďže Steven Spielberg je milovníkom sci-fi filmov a seriálov, netreba sa čudovať, že bol výkonným producentom seriálu. (oficiálny text distribútora)

Nautila

Pamatuji se na to, když to dávali snad o sobotách na ČT1. Byla jsem tedy ještě prcek, přesto (nebo proto) mě to hodně bavilo a zaujalo. Vždy jsem se neuvěřitelně vztekala, když mi to kamarád z tohohle přepnul na Strážce vesmíru. Ještě teď si pamatuji scénu, kdy mimozemšťané roztrhají nějakou doktorku a v siluetě s vysícími střevy jí zvednou nad hlavu. No vlastně je to asi jediné, co si pořádně pamatuji. Ale narazím-li na to znova, ráda se opět kounu a možná změním hodnocení. Prozatím takhle, jako za toho prcka 4*. ()

BarryLyndon

Boží to bylo, strašně jsem to měl rád. Produkoval to Spielberg a někdo od Star Treku Kdysi jsem četl, že to snad vzniklo z nějakého scénáře pro hraný film. 8/10 ()

Blue.Shark

Dosti zajímavý seriál, který bohužel nebyl dokončen a zároveň, řekl bych, nevyužil veškerý svůj potenciál. Vím, že bych neměl čekat zázraky, ale postavy se někdy chovají dost zvláštně, umí řídit kdejaké mimozemské plavidlo bez sebevětších problémů a infiltrace americké vlády probíhající sedmnáct let není nikde moc vidět. Na druhou stranu má seriál perfektní zápletku, zajímavé nápady, stylovou animaci a prapodivně dospělácký feeling. Naprostým skvostem je pak pár scén s Metamorfy, které jsem poprvé viděl asi v jedenácti letech a už je asi z hlavy nedostanu :) Zasloužené čtyři hvězdy. Kdyby se bývali tvůrci trochu víc zaměřili na tu konspiraci, určitě by to bylo ještě mnohem lepší. ()