Individualita

(študentský film)

Pepa, průměrný vesnický mladík, se vydává do města na rande. Když však dorazí a usadí se do restaurace, začíná postupně zjišťovat, že svět v tomto moderním velkoměstě funguje podle zcela jiných pravidel. (ČSFD)

PoprockCZ

Zajímavý nápad, ale příliš přitažený za vlasy. Herecká akce byla moc divadelní, což rozporovalo jinak běžnému nestylizovanému obrazu. Technicky by to chtělo ještě dotáhnout, netlačit tolik na pilu. Závěrečná scéna ovšem pěkná. ()

• Film byl natočen během tří víkendů na přelomu března a dubna 2019, natáčelo se v Praze a v Týně nad Vltavou. (Zdroj: ČSFD)
  • Film se odehrává ve stejném světě, jako videoklip Skočil jsem do tmy kapely Epydemye, který pojednává o Heidrichiádě. Obě díla pak vycházejí z historických souvislostí a koncepčně je převádějí do moderního světa. Stejně tak ve filmu hraje i několik herců, kteří hráli i ve videoklipu Skočil jsem do tmy (například Honza, spoluvězeň Pepy, je ve videoklipu k písni Skočil jsem do tmy hlavním hrdinou). V obou dílech tak hraje kladnou postavu, která položí život za své přesvědčení. (Zdroj: ČSFD)
  • Druhá polovina filmu byla natáčena v Týně nad Vltavou, v areálu opuštěných kasáren, které se objevily i v sérii Zdeňka Trošky Kameňák (např. dnes již legendární scéna „s červeným tlačítkem“). V době natáčení Kameňáku byl areál ještě funkční, dnes z celého komplexu již zbyly jen dvě hlavní budovy, na kterých se zub času výrazně projevil. Den před prvním natáčením na této lokaci musel štáb prostory natáčení uklidit od množství rozsypaného skla a odpadků, kvůli kterým se po budově téměř nešlo pohybovat. (Zdroj: ČSFD)