Na rybách s Johnem

(festivalový názov) (seriál)
  • USA Fishing with John

Šestidílná série nejen o rybaření s hercem Johnem Luriem (Zběsilost v srdci, Poslední pokušeni Ježíše Krista), ve které se v rolích hostů objeví Matt Dillon, Tom Waits, Willem Dafoe, Jim Jarmusch a Dennis Hopper. (ybuko)

Kordus

...aneb jak se pobavit s přáteli a ještě si při tom zajezdit po světě. Protože o nic jiného tady nejde. Nedokážu tak vysoká hodnocení pochopit. ()

decouble

Pětice herců v buranském oblečení se postupně vydává na rybaření se svým kamarádem Johnem, který se věčně tváří dementně a vymýšlí si neuvěřitelné historky. Každý díl provází hlas komentátora, takže se seriál jeví jako dokumentární pořad o rybaření napříč celou zeměkoulí, tedy spíše jako jeho bizarní parodie. Rybáři totiž tlachají absurdní blafy, komentář je velice nadsazený anebo přímo v kontrastu s tím, o čem vypráví (např. záběr na netečné ptáky na mořské hladině se slovy "ptáci vycítili napětí") a některé výpravy jsou dokonce z říše fantasy (s Hopperem v Thajsku lov obří osmnáctimetrové chobotnice!). Vtipnost jednotlivých dílů sice není úplně vyrovnaná (Dafoe a Jarmusch mě bavili mnohem více než třeba Waits), ale já mám právě tento druh humoru rád...Jo a má to ne-širokoúhlý video-obraz. ()

Jantrneny

O tomto počinu jsem se dozvěděl náhodou a šel jsem na něj do kina v rámci festivalu víceméně z donucení. Udělal bych ale chybu, kdybych tam tenkrát nešel, protože něco takového jsem skutečně na plátně ještě neviděl. Není to ani dokument, ani film. Je to něco jako videozáznam z dovolené. Nejde o jednotlivé detaily a okamžiky, ale o celek jako takový. Výkony jsou čistě bezprostřední a vy se stáváte svědky takových okamžiků, nad kterými vám zůstává rozum stát Nejhorší je, že nevíte, zda to je k smíchu nebo se vám chce odejít z kina. Když ale přistoupíte na Lurieho styl humoru, budete se (až na pár hlušších míst) perfektně bavit a to díky originalitě a pohodě, která z filmu vystupuje. Úžasná relaxační záležitost. ()