Kōtetsujo no kabaneri: Unato kessen

• Japonsko 甲鉄城のカバネリ~海門決戦~ (viac)

Ikoma a Železná pevnost začínají bojovat na polích Unato a vstupují do aliance, aby vytrhly oblast z područí kabanské hordy. (Netflix)

Milo384

Pěkná animace, zajímavé souboje. Líbilo se mně, že všichni z vlaku byli zajímaví vzhledově i charakterově. Náhodou jsem si to pustil a byl jsem mile překvapen. Je to krátké (3x díl). Jestli je nějaký seriál a narazím na něj, tak si ho rád pustím. ()

DaweForeman

Tentokrát se "Železná pevnost" přesunuje do Unata, kde je snah o znovuzískání města zpět a především zničení velkého hnízda Kabane, které se vytvořilo uprostřed místního hradu. Brzy všichni zjistí, že Kabane se tu chovají zvláštně, kvůli nějakému neznámému vlivu. Jako obvykle je tu vidět klasický boj, strategizace, společenská hierarchie a snaha se dozvědět něco víc o Kabane. Trochu mi tenhle díl spíše přišel jako prohlubování vztahů mezi postavami, než nějaké hlavní dějové posunutí. Kvalitativně si to tak nějak drží tu svou úroveň ze seriálu, takže nic moc. Na stejné úrovni se drží i animace a hudba. ()

FoxMulder

O dost slabší než původní seriál. Potenciál z toho vytřískat víc na prostoru více epizod tam určitě byl, ale takhle mi to příjde příliš zkratkovité a tak nějak to nedává úplně smysl. ()

Jeoffrey

Pokračování "Attack on Walking Dead Seraph" je tady. Půl roku od událostí seriálu se obrněný vlak dál sune krajinou a nyní před ním stojí hrad Unato, kde se opevnila horda Kabane a z nějakého zvláštního důvodu používá na zombíky asi až příliš vyspělé bojové taktiky... Film má všechny vlastnosti seriálu a nepříliš překvapivou zápletku, kdy prostě už zase muselo dojít na filozofování nad tím, jak moc se Kabane liší od lidí. Také opět přijde očekávané zjištění, že Power of Love je prostě mocná... No a to vše v pěkném grafickém kabátku (protože studio Wit prostě umí), kdy některé souboje jsou opět lahůdkou pro oči. Překvapilo mě, že je to vše na film docela krátké, přeci jen má samotný film jen nějakých 68 minut čistého času, ale jinak mě vlastně nepřekvapilo vůbec nic... Dějem je to veskrze průměrné, nahoru to u mě opět tahá hlavně ta akce, animace a hudba, díky kterým si film nakonec získává nějakých 6,7/10 ()

RealGaze

Krátké pokračování původní série. Menší dějová odbočka. Ústřední duo zabije pár zombies, poví si, co k sobě cítí a jedou zase dál. Nenadchne, neurazí. Za mě stejná úroveň jako seriál, takže opět 4*. ()