Tajemství nebes: Utajený příběh sekce Skunk Works

• USA Secrets in the Sky: The Untold Story of Skunk Works
USA, 2019, 86 min (Alternatívna 120 min)

Poprvé ve své 75leté historii otevírá Lockheed Martin dveře úkrytu a poodhaluje roušku Skunk Works, tajného programu a sekce dlouho skrývané před veřejností. (History Channel)

Real Tom Hardy

Najkrajší a najlepší plod technologického pokroku v dejinách ľudstva a Leonardo da Vinci/Steve Jobs letectva v jednej osobe dostali o sebe dokument v celovečernej forme, ktorý im vzdáva poctu a buduje pomník. Reč je o leteckom inžinierovi menom Kelly Johnson a istom zázraku s názvom SR-71 Blackbird, ktorý je aj po 60 rokoch od svojho vzniku stále neprekonateľný v tom, kvôli čomu bol navrhnutý (60 zasraných rokov... to je v technológiách celá večnosť), no a aby toho nebolo málo, jeho krivky a línie sú zvodnejšie a viac sexy ako tie patriace Megan Fox, a to už je čo povedať! Doku veľmi kvalitne spracovaným spôsobom mapuje Kellyho život, vznik a fungovanie utajenej divízie Lockheed Martin menom Skunk Works, ktorú viedol, a tiež mimo SR-71 vznik jeho mladšieho a staršieho brata, notorických ikon U-2 a F-117. Mimo informatívnosti musím vyzdvihnúť Dennisa Quaida ako "narátora," ale najmä ešte niečo iné – ani nespomeniem, kedy som naposledy (a či vôbec) videl dokument s takou silnou dramatizáciou. Niekedy som sa cítil, akoby sledujem triler minisériu a len čakám, kedy sa čo poserie x) --- (x / x / x) (x / x / x / x / x / x / x) ()