Super já

• Čína Super Me (viac)

Neúspěšný scenárista zjistí, že si ze snů do skutečného života dokáže brát různé cennosti, které mu pomůžou zařídit si nový život. Jenže ten brzo nabere nečekané obrátky. (Netflix)

Malarkey

Nemůžu Číně upřít, že tímto filmem zvládli poměrně obstojný blockbuster. Jenže stejně, jako klasické hollywoodské blockbustery, tak i tady je všeho mnohdy až zbytečně hodně. Digitálu je tolik, že tu tvůrci podle mě museli víc dělat na něm, než na filmařině samotné. Mnohdy je i taková záměrně rozmazaná, což nad wow efektem taky úplně nepřidá. Námět je ale každopádně skvělej. Hned ze začátku jsem zíral a čekal jakým tempem se to bude ubírat. Postupem času to ale začalo lehce nudit, především tím, že si scénář tradičně dělal s divákem co chtěl, Čína tu taky nešetří emocemi a tak tu šokující momenty stříkají ze záběru pět minut, co pět minut. Můžete natočit sebelepší blockbuster, ale když do něj nevpravíte ono kouzlo jedinečnosti, bude jako jeden z mnoha. Tady se to sice stalo, ale ztráta času to určitě nebyla. ()

EvilPhoEniX

Výborný originální a zábavný námět o neúspěšném scénaristovi, který získá schopnost si ze svých vlastních snů brát různé cennosti a itemy, což je hodně super. Hlavní hrdina je sympaťák, tempo je zábavné a dojde i na pár dějových překvapení. Trochu zklamáním jsou snové sekvence, kde záporáci mívají CGI mrak kolem nich, což já osobně rád nemám a Čína si v tom vyloženě libuje. Na vyšší hodnocení mi chyběl buď výraznější humor či zajímavější akce, ale zhlédnutí rozhodně nelituji, ten námět je fakt parádní. 6/10: ()

choze

V lecčems to připomene Všemocného - začíná to zanedbaným hrdinou-spisovatelem v krizi, který získá "superschopnost" díky níž se vyšvihne nahoru, ale taky se stane terčem gangsterů. Tohle je vizuálnější (efektní snové scény), ale i tady cítím promarněný potenciál na něco zajímavějšího. Celkově je to ale příjemná věc s fajn herci. ()

liskam

Začalo to docela zajímavě , ale od poloviny se to celé pomaličku polehoučku hroutilo, až z toho byla jen hromádka něčeho hnědého slizkého a zapáchajícího. za mě 38% ()

Hollohlaway

Zajímavá a originální zápletka, nápad s vynášením věcí ze snů fakt zabavil a užívání si peněz dosavadního chudáka bylo milý. Ovšem později se to rozplizlo, chlapík se choval dost nelogicky a mystická nálada to spíš kazila. Tlupa gangsterů byla už vysloveně divná a rádoby komplikované a přitom nevysvětlené zakončení spíš zklame. Do poloviny to přitom bylo dost fajn. ()

iXtr3m3

Orignálny námet uchopený čínskym spôsobom, ktorý z fantasy prejde do drámy, ktorá sa v žánroch vôbec nespomína, čo je zavádzajúce. Nenechajte sa oklamať trailerom, fantasy nehrá hlavnú úlohu, je len prostriedkom, ktorý filmári využili pri pretavení tejto originálnej myšlienky z papiera na plátno. Neľutujem, že som to videl, ale popravde, je to len vo výsledku šedý priemer, kde hlavnú myšlienku zabije prechod do drámy, ktorú som tam veru nechcel mať. Po technickej stránke klasika, kde Čína nemá problém konkurovať USA v kvalite za x násobne nižšiu sumu, ale to už človek, ktorý ich pozná, berie ako samozrejmosť. ()

Bozvav

Já prostě tu čínskou mentalitu nechápu. Scénář do diváka hustí páté přes deváté, pointa v nedohlednu, celé je to nějaké předimenzované. Přitom námět fakt dobrý, ale to bombastické zpracování, vývoj postav pouze ve fyzické rovině a ten závěr.... prostě se mi to moc nelíbilo, vlastně vůbec. ()

jarah

Na tento snímok sa nedá pozerať očami filmového kritika, inak si tú jazdu divák neužije. Striehnutie na každý prešľap a nedokonalosť ho pripraví o takmer dokonalý zážitok z materializácie jednej stránky ľudského myslenia, cítenia, vnímania, snenia, ktoré prechádza z nespokojnosti do chorobnej posadnutosti. Veľmi dobré spracovanie ľudskej psychiky, ktoré nezabudne pripomenúť, že za všetko raz príde účet. Podľa mňa veľmi podhodnotený film a pritom sú herecké výkony, myšlienka aj spracovanie naozaj nadpremerné. ()

Maximilianus

Zvláštny a zároveň zaujímavý film. Podľa môjho názoru je rozbeh, kedy konečne zistíme čo sa deje na hrane, kedy to ešte nie je pridlho. Samotný príbeh má nápad a spád,  avšak niektoré veci sa nevystvetlia (alebo som ich nepochopil) a je to jednoduché a neokorenené niečím, čo by posunulo film na ďalšiu úroveň. Ide o priamočiaru záležitosť,  až som rozmýšľal, či vôbec nastane nejaký zvrat. 6,1/10. ()

xxmurphyxx

Celkom originálny scenár od polky filmu tak trochu zabitý chaosom v deji a nelogickým chovaním niektorých postáv. To ale neznamená, že by bol film zlý. Bavil som sa od začiatku až do konca, len od tej polky to trochu trpí na určitú chaotickosť v deji. Ale ako taká Ázijská fantasy romanca s nejakým tým morálnym posolstvom to funguje dobre. Potešili sympatickí herci aj triková stránka, aj keď ten snový démon vyzeral ako z Ayerovho filmu Bright, tam sa mohli viac vyblázniť. Stopáž je taká akurát, už keď sa zdalo, že sa dej začína točiť na mieste príde finále a koniec. Alebo teda koniec v konci ;) Na pohodové nedeľné odpoludnie film ako stvorený. ()

Elnarrya

Hmmm, pokud si chcete film užít, je potřeba vypnout logiku a nechat se pohltit vším, o čem se jednomu efektně zdá i nezdá. No a kdo neumí přejít nedostatky, bude zklamaný. Z mého pohleldu bohužel nebyly vytěženy možnosti. Nadhozená první půlka postupně upadala a chudák modrostrejc moc dobrého vizuálu nepobral. Slibný potenciál byl hned v několika oblastech, například idea, herci, financování, zapojení mysteria podvědomí a zákoutí lidské psychiky nebo příběh v příběhu - psychopotenciál jako blázen. ;-) Scény a kamera by se chtěly tvářit jako "super" a na emoce působící, ale ne vždy jejich sen vyšel. Nenašla jsem ve scénáři a konci extra nosnou logiku, jen nahozené náznaky, vývoj postav také jen nahozený. Obavy z místní cenzury myšlení asi autoři nemuseli mít, tak nevím. Třeba by pomohl "super" scénárista. Tento asijský žánr bych si obvykle nevybrala, tak možná proto film nedokáži příliš ocenit. Jediný důvod ke shédnutí byla zvědavost na Ta Lu Wanga, většinou mu chci sblajznout všechno i s navijákem, ale jeho kukuč a sympaťanda herečka mi celkovou nekomplexnost snímku bohužel nevyvážili. Nějaké klady by se na filmu asi našly, fanoušky si nejspíš také asi najde, ale já to nebudu. ()

hronikpetr

Chtěl jsem dát jen 3 hvězdy, ale ten konec to zvedl na 4. Neříkám že je to top, mělo to dost chyb.. Hlavní děj by si asi zasloužil víc vysvětlit.. Ale jako jednohubka to celkem fungovalo.. ()

Braenn.

Tento film bych označila jako nevyužitý. Má tolik plusů: originální nápad na příběh, spoustu peněz na zvláštní efekty, charismatického herce i herečku... a to je tak asi vše. Ono to totiž nedává smysl. (Pozor, spoilery!) Nejdřív to, jak na něj reaguje svět - totiž nijak, pak ten mafián, ochranka nejdražšího apartmánu, která by jim nejspíš umetla s úsměvem cestičku, i kdyby vynášeli mrtvé tělo majitele s kudlou v zádech... chování hlavního protagonisty, který sice pořádně neví, co se děje, ale přijme rovnou myšlenku "jsem mrtvej chlap" a víc ho nezajímá... některé scény, třeba ta na schodišti, jsou k smíchu i k pláči zároveň, a není to pláč nad tragičností děje, prostě jen čirý výsměch. A co je nejhorší, nedává smysl ani sám příběh a jeho konec. Děj v ději děje jiného děje nám předvedl už Matrix, tam to aspoň byla nová a zajímavá myšlenka. Tohle je patlanice, které se nedá věřit, jako by opička tahala z klobouku nápady a náhodně je rozmisťovala do scénáře . Už tu byly příběhy, které se oháněly lidským podvědomým a jeho skrytými hranicemi, a většinou se snažily podat to inteligentně. Tohle není ten případ. Film by měl na 4 hvězdy, ale zvládl to tak na 2. ()

RADX1

Celkem zajímavý námět zprzněný klasickým románkovým čínským scénářem a vůbec celým pojetím filmu a to bohužel se vším všudy. A že by mělo jít o filmařskou nadsázku - to se také říct nedá. Ale dalo se to skouknout až do konce. A dokonce :-) za ten zajímavý námět přidám hvězdičku navíc. ()