Gemini

Tenhle seriál zapadl v té éře nedělně podvečerních seriálů, ve které se u nás poprvé po revoluci objevily Disneyovky a s nimi sitcomy, například Krok Za Krokem, Plný Dům nebo Alf. Jenže ty byly typicky zaměřené na co nejširší spektrum populace a jejich humor byl snadno srozumitelný i dětem, narozíl od Billyho, jehož likvidační verbální humor, kterému vévodí jeho historky z mládí, by člověk docenil až ve věku, kdy už většině lidí nedělá problémy mrknout na Saw a pak si užít pár hodin klidného spánku. Jenže zas je tu ten problém, že dnes by už takovýhle seriálek působil obstarožněji než první série Beverly Hills, která má "alespoň" početnou skupinu diváků nostalgicky vzpomínajících na to jak se poprvé od Brandona dověděli, co že je to ta Extáze. Troufám si říct, že Billy, už z toho titulu, že jde o spin-off seriálu, o kterém jsem nikdy neslyšel ani zblo, žádné takové nadšené fandy nemá, a pokud snad ano, rozhodně ne tolik, aby to nějaké TV stálo za jeho uvedení. Což je možná škoda, závan britského humoru by osvěžil zatuchlý vzduch seriálových odpolední, které nás zavedou do každého německého města nad sto tisíc obyvatel nebo s vyšší nadmořskou výškou než 2000 metrů, ukáží nám krásu interiérů venezuelských haciend a namotivují nás abychom se lépe učili a mohli si pak užívat života jako emeričtí týnejdžři. Pan Premiér a Monty Pythoni takové přesile čelí zdatně, ale je třeba víc takových gerojů, a i když Billy do jejich ligy nepatří, rozhodně by neuškodil. ()

flanker.27

Přiznávám, hodnotím čistě podle vzpomínek. Proti první řadě Kroku za krokem to tehdy byl sešup dolů, tak jsem to cítil. Hlavně samotný ústřední chlapík mi jednoduše nebyl sympatický. Zajímavostí je že tu v mládežnickém věku vidíme Johnnyho Galeckiho alias Leonarda z Big Bangu. ()

Tony.cs

Těžké hodnotit, jelikož ke shlédnutí mám k dispozici jen pár dílů na VHS. Seriál nastoupil po odvysílání první řady Krok Za Krokem na ČT1. Connolly, v roli nového maminčina podnájemníka v náručí s milovanou kytkou, je super. Malá zrzka Natanya Ross je hezoučká, i když hraje asi jako Christine Lakin v prvních třech řadách Kroku Za Krokem (občas si všimnete, že se nemůže ubránit smíchu a culí se jak zběsilá). Prostě dítě. Nakonec seriál pobaví, prvních pár dílů určitě. ()

Colonist

Pamatuji se, že jako malý jsem to miloval. Před časem jsem našel na kazetě pár dílů a opravdu je to jeden ze seriálů, který je dnes už mrtvý. Dvě hvězdy z nostalgie, i když už dneska ani nevím, co se mi na tom tehdy tak líbilo (možná Billy Connolly, který se s postupem času stal mým oblíbencem). Myslím, že Billyho tehdy na ČT daboval Pavel Trávníček. ()