I hoteliér je jen člověk, a jistě má po rušném dni právo na odpočinek a klid. Ovšem někteří hosté tuto tak prostou pravdu prostě odmítají chápat. Přímo světovými přeborníky jsou v tom pochopitelně Američané. Bytosti tak trochu z jiného světa, shlížející na starý kontinent svrchu, přesvědčení, že za své peníze musí dostat patřičnou protislužbu v jakýkoliv čas, v jakékoliv situaci. Basil je dalek toho, aby téhle jejich nadutosti a nabubřelosti vycházel vstříc. Jen ať si zvyknou na to, že nejsou pány světa, že tady jsme doma my! Na druhou stranu ovšem, takový menší – tedy po pravdě řečeno větší – nečekaný obolus taky není k zahození. A konec konců, je křesťanskou povinností krmit hladové, že. Jenom kdyby ten zatrachtilý kuchař tak paličatě netrval na tom, že mu padla! (Česká televize)

Necrotongue

V devátém dílu došlo k přímému střetu dvou kultur rozdělených Atlantikem, předtím mě ovšem pobavil výčet nedostatků v hotelové jídelně a zoufalá neschopnost hostů vzchopit se k obraně. Nejlepší byl každopádně Basilův závěrečný emocionální výbuch, při němž se situace na frontě měnila každým okamžikem. ()