Žádný génius by se nedokázal rozvinout, pokud by jej pořád někdo dusil a přistřihával mu křídla. A každému, kdo má oči k vidění je jasné, že v Basilově případu je tím brzdícím elementem jeho panovačná, despotická žena Sybil. Kolikrát se Basil pokoušel vymanit se z jejího područí! Nikdy se mu to samozřejmě nepodařilo. Teď ovšem přišla jeho chvíle. Přinesl mu ji, světe, div se, Sybilin zarůstající nehet na palci pravé nohy. A díky němu bude mít teď Basil možnost plně rozvinout své schopnosti a dokázat sobě i světu, jakým skvělým hoteliérem je. Tedy měl by ji. Pokud by se mu do cesty nepostavila preparovaná losí hlava, požární cvičení, výprava Němců a bůhví co ještě. (Česká televize)

honajz2

Tolik slibných námětů a opět skoro bez vypointovaných gagů. Tady mě to mrzí ještě víc než u té "lepší poloviny", takže si to u mě ani tu čtvrtou hvězdu neobhájili, protože prostě ta nemocnice, ten los a ti Němci... to prostě mělo větší potenciál než na to, co to nakonec předvedlo. Bohužel, bohužel... Silné 3* ()

Necrotongue

V šesté epizodě mě znovu bavila Basilova schopnost postavit se své manželce kdykoliv na odpor mumláním na hranici slyšitelnosti a naprostá neschopnost přiznat si sebemenší pochybení, proč taky, když měl kolem sebe tolik jiných lidí. Vrcholem jeho " schopností" bylo řízení požárního cvičení, kdy se mu Manuel marně snažil vysvětlit, že je v kuchyni fuego. Basilova snaha rozveselit Němce byla pro mě skoro smrtící a jeho pochod dal vzpomenout na Švihlou chůzi. ()

• I když se děj seriálu odehrává v Torquay na jihozápadě Anglie, exteriér nemocnice, kde má Sybil (Prunella Scales) podstoupit operaci nehtu, je Northwick Park Hospital v Harrow v severozápadním Londýně. (FoxMulder)