Ostrov monster

(TV film)
  • USA Monster Island

Miliardář Billy Ford se snaží v Kermadeckém příkopu z hlubokomořské vrtné plošiny najít nové nerostné suroviny. Lidé však protestují proti těžbě, protože by mohly zmizet formy života, z nichž mnohé jsou pro vědu nové a jinde neexistují. Formy života, které mohou zmizet dříve, než zjistíme, co jsou zač. Ničí jedinečné mořské prostředí, které jinde neexistuje. Geologové mají povolení jen k průzkumu, ne k odběru vzorků, ale Cherise Ramonová si s tím těžkou hlavu nedělá. Povolení k odběru vzorků bude trvat týdny, je to jen papír, který stejně dostanou a případná pokuta bude nižší, než cena další výpravy. Její kolega Riley James nakonec souhlasí. Jakmile se robotický podmořský bagr přiblíží, stane se něco nečekaného. Na mořském dně se objeví obrovský tvor, který zjevně nesouhlasí s jejich počínáním a jedinou ranou bagr za miliardu dolarů poškodí. Billy Ford není nadšený, ale z klidu ho to zatím příliš nedostává a hodlá bagr zachránit. Všichni jedou k příkopu.  Musí s sebou vzít i Sarah Murryovou, námořní pozorovatelku pro mořské dno. Jejím úkolem je z pověření vlády zajistit, aby se dodržovaly předpisy o ochraně životního prostředí. Je absolventkou vysoké školy s titulem z geomytologie – používání příběhů a mýtů k potvrzení přírodních katastrof v historii. Když dorazí na místo, kde ztratili bagr, Ford se rozhodne, že to prozkoumá v ponorce. Nestačí mu poslat ke dnu robota. Celý tým, včetně Murryové tedy nastoupí do ponorky, aby se potopili do 3400 metrů. Ponorka je dimenzovaná na hloubku 4000 metrů, ale podle Forda by vydržela i větší tlak. Když se přiblíží k místu, kde by měl být bagr, Riley si všimne, že celá topografie je jiná. Jako by byl celý povrch dna seškrábaný. Pokud to není nějaká jejich konkurence, a to zřejmě není, co to tedy je? Jakmile rozsvítí reflektory, ponorka se začíná otřásat jako kdyby dostala zásah. Jen se štěstím se jim podaří vynořit nad hladinu, ale když se podívají, jak se jim to podařilo, spatří něco, co jim vezme dech. Jejich ponorka je na chapadlu obrovského monstra z hlubin. Je to kaiju. Zrozený z ohně, zrozený z moře. Domorodé pověsti vyprávějí o obřím tvorovi, který je z ohně sopky, co pochází z moře. Ford varuje lidi na pobřeží kam se blíží obrovská vlna tsunami z toho, jak kaiju máchnul chapadlem a pokud bude tímto způsobem pokračovat, dorazí kaiju k pobřeží do několika hodin. Musí vyhlásit varování. Kaiju je letecky bombardován a posádka ponorky má problém. Kaiju má magma místo krve a obrovská teplota by mohla narušit konstrukci lodě. Formy, co žijí na sopečných vývěrech, existují mimo rámec biologie. Z životu nebezpečné situace se jim nakonec podaří uniknout, ale kaiju míří k pobřeží. Při stejném tempu tam dorazí tak do šesti hodin... (TV Prima)

MM_Ramone

Mark Atkins je filmár, ktorý sa špecializuje na točenie výhradne nízkorozpočtových brakových snímkov. Stupidné scenáre, otrasné herecké výkony, debilné dialógy, mizerné filmové triky a totálne zmršená réžia. Občas mi však takéto americké odpadové televízne tituly padnú vhod. Konkrétne tento režisér ma pobavil snímkami "Útok šesťhlavého žraloka", "Piesoční žraloci" a zaviedol ma aj na "Zabudnutý ostrov", kde prežívajú pravekí jašteri. No a tentokrát som si s ním znova zašiel na jeden ostrov. Mark Atkins ma pozval na "Ostrov monštier" (Monster Island). Pozvanie som prijal a film som si pozrel. Vedel som do ho čoho idem, vedel som, čo mám očakávať, a tak som nebol ani nijak zvlášť sklamaný alebo nasratý. Je to proste ďalší shit produkt z dielne Marka Atkinsa. * ()

rublik05 odpad!

Dost mě zamrzelo, že tuhle hrůzu tvůrci mysleli zcela vážně, neboť by to byla alespoň trochu snesitelná parodie či satira. Čert vem ty otřesné triky a efekty, s tím se dalo tak nějak dopředu počítat, ale ta nuda, to bylo něco šíleného. Téměř celý film je postaven na otřesných dialozích mezi otřesně zahranými postavami, což člověk možná chvíli snese, ale přes hodinu tohohle pekla vydrží opravdu jen ti nejotrlejší. A to nemluvím o té všudypřítomné hlouposti. Děs a hrůza. Bizár toho největšího kalibru. 0/10. ()

Israha

To je ale monstrózní nápad! Kaiju film, ve kterém se na monstra a jejich aktivitu nedíváme, ale posloucháme, jak si o nich lidští protagonisté povídají. Asylum se se svým nejnovějším mockbusterem dokonale trefili do noty kritikům, protože přinášejí ideální protiváhu ke Godzilla: King of the Monsters. Monstra ve svém Monster Islandu totiž skoro vůbec nemají a dialogům mezi postavami je věnována téměř celá stopáž. "Zlý" kaiju, připomínající hvězdici (mimochodem nápaditý design!) se vynoří z hlubin moře a potopí jednu loď, jeho rival (kterému se moc nedaří skrýt, že je inspirován Kongem, Godzillou a Mothrou zároveň) se po probuzení vyhrabe z hory, oba do sebe vrazí, spadnou a po pár minutách explodují. Tolik k monstrům ve filmu s názvem Ostrov monster. Jo, je tu vlastně ještě hejno létajících potvor, které za ty cca dvě minuty screentimu sežerou celé čtyři lidi a shodí jednu helikoptéru, a krom toho, že vypadají jako létající Skullcrawleři ze Skull Islandu, nijak zajímaví nejsou. A Eric Roberts, v další monstrózně špatné roli. Monstrózní nuda, v níž je nedostatek scén s monstry vpravdě monstrózní. ()

oveckaoa odpad!

Spoilery Strašná slátanina chlápek je boháč a provádí těžbu kdesi na mořském dnu díky tomu oživí obří mořskou hvězdici co útočí na jakousi sopku. To už jsme v cca 70 minutě a většinu filmu sledujeme dva chlápky a dvě ženské v ponorce co visí na té hvězdici, která má místo krve magma pak si jedna ta ženská vzpomene, že to kdysi jakási ženská předpověděla a asi ví jak to zastavit tak si k ní jde pro radu. Mezitím tu hvězdici sejmou, ale ona vypustí vajíčka z , kterých se vylíhnou jacýsi draci a ti útočí na tu sopku taky. Tak oni oživí zabijáka Kaiju , který vypadá jak kamenná opice , aby je zabil mezitím ožije i ta hvězdice a nově umí létat (vypadá to trikově příšerně) a nabízí se otázka proč teda většinu filmu plave po vodě, když uměla létat a ta zaútočí na zabijáka Kaiju a zabije ho (tomu říkám zabiják Kaiju nezabil ani jednoho nepočítám ty létací) pak ty lidi zabijou i ju a zabiják Kaiju nechá vajíčko. ()

• Když generál Horne (Eric Roberts) a Sarah Murray (Natalie Robbie) utíkají před příšerou a magmatem do tunelů na Ostrově příšer, ocitnou se u brány, která je zamčená visacím zámkem, takže jsou uvězněni. Když magma zablokuje další cestu ven, vrátí se k bráně a generál Horne ji vykopne. Visací zámek zjevně chybí a brána je zajištěna pouze řetězem velmi volně omotaným kolem brány. (Johnny.ARN)
  • Nový Zéland má sice pobřežní stráž, Královskou novozélandskou pobřežní stráž, ale jedná se o civilní, nevládní pátrací a záchrannou organizaci, nikoli o složku ozbrojených sil. (Johnny.ARN)
  • Když se Eric Roberts poprvé objeví v roli generála Horna, má na košili nápis: „Nový Zéland,“ ale na rameni australskou vlajku. (Johnny.ARN)