Cesta vzhůru

• Kanada Higher Ground
Dráma / Rodinný
Kanada / USA, 2000, 16 h 13 min (Minutáž: 44–45 min)

Tato dramatická série sleduje osudy skupiny problémových mladistvých v alternativní soukromé škole Horizont, kde se učí překonávat své problémy (sexuální zneužívání, drogy, bulímie, dyslexie), učí se necítit vinu, snaží se zapomenout. Horizont je místo kam přicházejí mladí, kteří nemají kam jinam jít, nad kterými už společnost zlomila hůl. Tady dostanou svou druhou šanci dát si do pořádku své životy a začít znovu. Podnikají výpravy do hor a lesů obklopeni divočinou, splavují řeky, lezou po skalách a získávají smysl pro spolupráci v týmu. (Jankee)

shantim

Cílovkou je v případě tohoto seriálu zřejmě pubertální obecenstvo. Pak ovšem nechápu hodinu, kdy v televizi běží, tedy dlouho po půlnoci. Přestože se zde jedná o sociální tematiku, kterou mám rád, způsob, jakým je tento seriál natočen, mě odrazuje dát více než dvě hvězdičky. Klišovíté, hloupě napsané, učitel/soc. pracovník na rovni hrdiny zachraňujícícho svět atd. ()

Nuala

Podle mého skromného názoru docela příjemný seriál na vážná témata, který poučuje nepříliš vtíravým způsobem, zároveň však problémy "mladých" bere smrtelně vážně, což je jen dobře. Seriál se dotýká všech závažnějších problémů, které mohou člověka nejen během dospívání potkat... ať už se jedná o zneužívání, drogy, problémy s příjmem potravy nebo sebepoškozování... Nenásilnou formou je zde ukázáno, že ten, kdo si dokáže o svém problému otevřeně promluvit a snaží se bojovat, dopadne většinou lépe než ten, co se nechá problémem pohltit a rozcupovat. Velkým přínosem je parta mladých kanadských herců, kteří se do svých postav pěkně vžili, a proto není problém jim jejich emoce věřit. Chovají se přiměřeně svému věku, svým povahám a prostředí, v jakém žijí... Což je snad největším plusem... Našlo by se sice pár much jako například některá klišé a samoúčelné poučné situace, ale to se při tomto žánru musí čekat a respektovat. P.S. Mé první setkání s Haydenem, když tento seriál běžel poprvé na ČT1, a hned osudové :D :D ()

Jillen

Na seriál jsem začal koukat hlavně kvůli Christensenovi, kterého jsem si oblíbil ve Hvězdných válkách. Po prvním dílu jsem měl jasno...tohle musím vidět až do poslední epizodky a také že jsem viděl a to třikrát. Potěší Joe Lando a plejáda čerstvých hereckých hvězdiček, která se opravdu snaží zaujmout a nenudí. Na scénu se dostává také krásná kanadská příroda, kterou miluju. ()

Plangi

Jeden z mála koukatelných kanadsko/USÁckých seriálů pro adolescentní publikum. Postavy disponují širším výběrem problémů dnešní mládeže a jsou uzavřené v horské soukromé škole pro problémové, takže vualá - řeší se něco jiného než kdo s kým kde spal nebo kdy zase bude párty u bazénu. Jen by neuškodilo více osobitosti...a krom Haydena Christensena mne ostatní z osazenstva vůbec nepřesvědčili, že by si vůbec někdy prošli tím svým seriálovým životním peklem. ()

sir-dave

Best seriál #9 - - - Jen 2x v životě mi bylo líto, že seriál skončil, respektive neměl bohužel takovou sledovanost aby byla natočena další série. Cesta vzhůru je jeden z těch dvou případu. V té době nevýznamní herci dali dohromady skvělou sympatickou partu, která se prala s běžnými problémy. Všechny díly si držely konstantní povedenou kvalitu a obzvlášť poslední se hodně povedl. Závěr epizody jak se patří. Hayden si nastartoval kariéru a doufám, že A.J. Cook, Meghan Ory a Jewel Staite budu vídavat v kinech. Zajimavý komentář: Freddy (hodnocení za 1. sérii - konec) ()