Malování pro kočku

• USA Painting Is for the Cats
Animovaný / Krátkometrážny / Rodinný
Československo, 1960, 14 min

Malování pro kočku je druhou částí (po Kočičím slovu, 1960) z první spolupráce Břetislava Pojara s výtvarníkem Miroslavem Štěpánkem. Jako každý rodič, tak i malíř Honza (Ladislav Fialka) si potřebuje odpočinout od svých výchovných povinností. Avšak nepřítomnost dospělého znamená pro nezbedná koťata příležitost k nevšední zábavě. Poetika se snoubí s rozvernou výtvarnou hravostí. (tomtomtoma)

pytlik...

V rozporu s názvem díl dokazuje, že malování rozhodně pro kočku (koťata) není. Je naopak velice užitečné, neboť umět správně nakreslit obložený chlebíček se v určitých situacích může stát otázkou života a smrti. A když už kreslit neumím, je dobré nepouštět se do žádných velkých akcí a malovat jen miniatury. ()

honajz2

Tak je to takové milé, hravé, většinu času to rychle uteče... ale promyslet se to stejně dalo líp. I tak mám ale pocit, že by z toho mohl být zajímavý večerníček, možná škoda že nebyl. Ačkoli, o pět let později přišli medvědi od Kolína a na ty nedám dopustit... Lepší 3* ()

raroh

Předzvěst medvědů od Kolína, více pro malé děti a jejich vnímání. Já oceňuji poetiku začátku 60, let, která ze snímku tryská. ()

Karlos80

Podle mého mínění asi nejlepší díl ze třech celkových o roztomilých koťatech.Film je vlastně takovou kombinací animovaného a hraného filmu ve kterém vystupuje živý malíř Honza (mim) který má veliké starosti s namalovanými koťaty.Neustále ho totiž ruší v práci a hlavně je musí už konečně odnaučit mlsat viz.druhý díl Kočičí slovo.Asi nejlepší z celého příběhu.Opět namluveno Rudolfem Deylem ml. jako třeba pozdější ale o to více úspěšnější Medvědi od Kolína. ()

tomtomtoma

Malování pro kočku je druhým střípkem třídílné animované "kočičí" série. Břetislav Pojar, původce myšlenky Ivan Urban, výtvarník Miroslav Štěpánek, mim Ladislav Fialka, tvarující i dotvářející hlas Rudolfa Deyla ml. a uličnická rozvernost s poetickým vyznáním, jež vrtošivě dohromady několikrát mísí všechny vrstvy výtvarných nezbedností s pantomimickým odhodláním i se samotným procesem malování a se svárem z rozdílností mezi dospělým a dětským vnímáním světa. Imaginace je pokaždé zárukou nevšedního dobrodružství. Toť rozkošné poeticky filmové a výtvarné rozjaření. ()