Slavná šéfkuchařka Sasha (Ali Wong) a hudebník Marcus (Randall Park) se setkávají po 15 letech a pořád to mezi nimi jiskří. Oba ale mají svůj svět a přizpůsobit se nebude lehké. (Netflix)

Elio

Mělo to velký potenciál, od roztomilému začátku až k realistickému awkward středu celého příběhu. No a pak to šlo ke konci trochu z kopce. Always Be My Maybe mě zaujalo svěžím humorem, skvělou chemií mezi ústřední dvojicí a ironickým náhledem na první počátky jakéhokoliv vztahu. Bylo to vtipné, nové, originální. No a pak to sklouzlo k tomu klasickému průměru všech romcom na americkém trhu. Závěrečné zakončení před davem minimálně dvaceti lidí samozřejmě nechybělo. Ach jo. Já si tu šílenost vážně užívala, ale pak se to se to propadlo do tak šedivého průměru, že pořád nevím, jestli u mě tenhle film vůbec zabodoval, nebo se zřítil do šedi neoriginálních romantických komedií posledních let. Kdyby se to celé neobrátilo směrem - ona je v právu a musí to být podle ní a on dělá všechno špatně, klidně bych tomu ty 4 hvězdy dala. Tak třeba příště. ()

silentname

Tu je dobrý príklad filmu, ako si predstavujem romantické komédie. Včera som mal možnosť pozerať film s názvom "The Perfect Date", ktorý pôsobil ako obrovské chodiace klišé s otrepanými postavami. Teraz tu máme "Always Be My Maybe". Film, ktorý je vtipný, ktorý má dobré postavy a napriek všetkým tým klišé dokážu jeho originálne prvky spraviť dostatočne zaujímavým na to, aby som ho ohodnotil ako dobrý filmový zážitok. Okrem toho som sa párkrát musel reálne aj poriadne rehotať. A najväčšiu zásluhu má na tom Keanu Reeves. Nepoviem o ňom dokopy nič. Ale je najlepšou časťou celého filmu. Všetky scénky s ním sú jednoducho dokonalé. Ale nielen on je super. Marcus a Sasha majú podľa mňa medzi sebou veľmi uveriteľné dialógy. Ich hádky pôsobia odžito a skutočne. Okrem toho dokážem aj našim hrdinom porozumieť. A veľmi dobre. Najmä Marcusovi, ktorý si v živote berie jednu veľkú životnú traumu. No treba to prekonať, aby to neovplyvnilo náš budúci život. Mínusy poviem, že film hlavne ku koncu musí mať typický americký klišé monológ, ktoré sú už skutočne staré a nudné. A okrem toho veľmi patetické. No som rád, že na tom sme film nezakončili a ešte uvidíme novú Sashinu reštauráciu, ktorá je podľa mňa absolútne skvelé zakončenie filmu. To ma dostalo. Sú veci, ktoré vieme odhadnúť, no rovnako má film aj momentky, ktoré som absolútne nečakal. A keď prišli, tak to bolo skvelé. Možno by som bol ešte rád, keby sme sa miestami najmä s Marcusom nemuseli točiť v kruhu. Lebo s jeho prístupom to t rvá na koniec filmu, aby sme sa pohli z miesta. A to je veľmi dlho. Ak však chcete dobrú romantickú komédiu s dobrým humorom, dobrými postavami a celkovo spracovaným kvalitne, toto nie je zlá voľba. Myslím, že si to užijete. A ani ja by som sa nebránil vidieť film znovu. Hodnotenie: B+ ()

Spiker01

Tak trošku Šíleně bohatí asiaté v netflixovském stylu. Pochopitelně bych film s klidem vynechal nebýt provařeného camea vy víte koho, jenže ono je to taková fajnová oddychovka a Keanu Reeves je u zkrátka tak boží, že už božejší být nemůže. Už jenom kvůli tomu musím Always Be My Maybe doporučit úplně všem. ()

woody

Dobré romcomy prakticky vymřely, takže velice potěšilo. Chemie mezi představiteli uvěřitelná, sympatické vedlejší postavičky, očekávatelný vývoj, ale nic, co by mě nutilo zarážet hlavu do polštářku trapnosti. A cameo Keanu Reevese nejvíc! A závěrečný rap jakbysmet. Best believe I punched Keanu Reeves - And it was better than any scene - You could see in Speed ()

Veber

Vysoce předvídatelné a slušný PP, ale 4 * dávám za Keanua Reevese, který mě tady opravdu pobavil. Scéna u stolu sice trochu ukradená od Adama Sandlera (Zkus mě rozesmát kde měla podobné repliky Nicol Kidman s partnerem), ale jak si Keanu uměl udělat legraci sám ze sebe mě zkrátka bavilo. A reakce na moderní gastronomii pobavila také. Znovu to ale vidět nemusím. ()

• Ústřední herecká dvojice Ali Wong a Randall Park, kteří se zároveň podíleli na scénáři, přiznali, že Keanu Reeves byl pro ně první volbou, ale ani ve snu nedoufali, že by jejich nabídku mohl přijmout. Reeves si přečetl scénář a souhlasil s rolí poté, co zhlédl speciál stand-up show Ali Wong Baby Cobra (2016). (Huntelaar)
  • Keanu Reeves natočil všechny své scény během čtyřdenní pauzy v natáčení třetího dílu série John Wick (2019). Z časových důvodů to zapadlo do natáčení právě v San Franciscu. (Huntelaar)