Zatímco Brea musí rychle vyřešit hádanku ve skryté komnatě za trůnem, Komoří spřádá plán, jak chytit Rian a získat si zpět důvěru císaře. (Netflix)

Anderton

Tvorcovia seriálu skvele gradujú v závere každú epizódu a tentokrát sa im to podarilo asi najlepšie. Pričom sa mi minimálne polovicu stopáže zdalo, že tentokrát je tu prítomná aj nejaká tá vata, ale nie je tomu tak, dej sa výraznejšie posunul vpred. Na záver nás čaká nie príliš prehľadne nakrútený súboj, ono s bábkami sa asi pracuje horšie než animátorom za počítačmi. Každopádne strih dokáže zamaskovať nejeden vizuálny nedostatok, i tak je výprava stále úžasná. ()

ScarPoul

Fungujú tu emócie. Je to správne temné aj magické, predstavujú sa nám nové postavy aj nové hrozby a zároveň sa vytvárajú nové spojenectvá. Tento diel je veľmi satisfakčný, pretože posúva celý mythos Temného kryštálu na novú úroveň. Či už významovú alebo filozofickú. Finále epizódy bolo perfektné. Rovnako ako hostina zo začiatku bola zase správne nechutná. ()

Trevor

Zatiaľ čo sa Brea snaží rozlúštiť hádanku v ukrytej miestnosti, aby bola na Threa opäť nastolená spravodlivosť, Chamberlain pripravuje plán ako zajať Riana a získať si tak späť dôveru vládcu...Dej tejto epizódy bol o niečo akčnejší, Rianov otec sa nakoniec dozvedel pravdu a spolu so synom sa postavili Chamberlainovi. Seriál je však určený iba užšiemu spektru divákov, avšak hodovanie pri stole vládcu bolo zvládnuté ozaj veľkolepo. ()