Mocichtiví vládci vysávají z planety Tra život. Skupinka odvážných Gelflingů se proto spojí na výpravě za záchranou světa a s temnotou se rozhodnou bojovat. (Netflix)

Trevor

Po vizuálnej stránke nádherné, avšak v úvode mi vtiahnutie do deja trvalo pomerne dlho. Určite sa nejedná o seriál určený deťom, množstvo postáv a druhou by bolo pre nich náročné sústo. Škoda toho záveru, na jednej strane fanúšikom sľubuje pokračovanie na strane druhej si nemyslím že si ju pozriem ja. Pretože nejaký prehnaný vzťah k postavám som si nevybudoval a pravdu povediac osud Thra určite nebude vecou, ktorá by mi nedala spávať. ()

Jaro.Krafcik

Výborný vizuál ale ak diváka nezaujme dej ani postavy seriál môže byť aký chce. Ako poznamenal veľký fanúšik z LA, s titulkami by som si to zrejme nepozrel. A dlhá stopáž tiež veľmi nepomohla. Ako pre milovníkov fantasy a skôr tých fanúšikov čo videli aj film z roku 1982 asi povinnosť. Deti to však asi nezaujme. Svoje čaro to ale malo, no mna to nejako nebavilo. 3* ()

Psychor

Přestože se tento výtvarný experiment hrubě nezdařil, jsem nucen ocenit alespoň samotnou snahu o nevšední zpracování. Jakožto zdejší hororový expert totiž dobře vím, že pro posun vpřed musíme mnohdy prozkoumat nejednu slepou uličku. Tvůrci vsadili na loutkový svět, který, ač detailisticky propracovaný, postrádá rozměr autenticity. Podrobíme-li pohyb postav důkladnějšímu zkoumání, velmi rychle v něm odhalíme jistou neplynulost a anatomickou nevěrohodnost. Stejně tak zarazí i permanentně neměnný výraz postav, v důsledku čehož nedokážou přesvědčivě projevovat své emoce. Diváky nepochybně odradí i banalita celého příběhu, který navíc v úvodních epizodách podstatně zápolí s narací. Doufal jsem, že The Dark Crystal: Age of Resistance dostojí svému jménu a dostane se i na decentní strašení, ale to by rasa Skeksiů nesměla připomínat úsměvné příšery z osmdesátkových hororových komedií. Seriál bych doporučil k projekci leda dětskému publiku a pouze z hluboké úcty, kterou chovám k půvabné Anye Taylor-Joy a jejímu svůdnému hlasu, neudělím odpad. ()

Jango_Fett

Zajímavý počin postavený na dnes již starém, ale klasickém díle. Sice jsem si říkal jestli sem nejprve neměl shlédnout filmovou předlohu, ale po zjištění že seriál je vlastně prequel jsem možná jen rád, alespoň to uvidím tak jak to dějově jde po sobě. Člověk se k tomu musí stavět dosti nostalgicky, jelikož seriál je postavený stejně jako předloha na loutkách, které dříve patřili k vrcholům technologie, ale dnes je to již zastaralé a postavičky postrádají občas dosti mimiku a nelze s nimi dělat některé pohyby. A i když si občas pomáhají CGI, tak nemají tvůrci takový rozpočet aby dokázali naanimovat komplexnější bojové scény. Takže při akci to občas dosti pokulhává nebo působí krapet komicky. Dějově je to spíše průměrné fantasy, nic převratného i když celková mytologie světa je dosti hezky vymyšlená. Nicméně stále je se na co dívat, Skeksiové jsou dosti parádně udělaní co se týče kostýmů a animatroniky a ze všeho asi vypadají nejvíce realisticky. Někteří další tvorové a živočichové nezůstávají pozadu, prakticky nejvíce uměle působí hlavní kladní hrdinové Gelflingové u kterých jsem měl ze začátku dosti problémy zorientovat se kdo je vlastně kdo...možná proto mě i více bavili "záporní" Skeksiové kteří měli každý svůj osobitý design a charakter. Je fajn že seriál věnuje obou stranám dosti stejný screentime, takže si každý přijde na své. Za zmínku ještě stojí že na dabingu se podíleli i celkem známá jména jako například Mark Hamill, Simon Pegg nebo Jason Isaacs. Vizuálně zajímavá, dobře koukatelná odpočinková záležitost, která se tváří jako pohádka pro děti, ale vzhled může občas klamat, jelikož dokáže být i dosti brutální :). ()

Nach

Detailně proipracovaný fantasy svět se skvělými loutkami a kamerou i hudbou. Pokud něco šlape na paty Pána prstenů, tak svým promyšlením zajisté toto. Souboj dobra a zla je tu pojat nikoli dětinsky, ale spíše dospěleji. Postavám jsem upřímně fandil, jiné z duše nenáviděl. Pokud existuje kvalitní fantasy, Temný krystal do něj musí patřit, protože si nedokáži představit nic, co by zde mohlo tvrdit opak. Velká spokojenost. Pátou hvězdu nedávám jen kvůli závěru v němž tvůrci naznačovali velké věci, ale ve výsledku končil celkem otevřeně. Rozhodně nešlo o nejlepší akci celé série. 80% ()

• Loutky Gelflingů mají na výšku přes 900 mm, za to loutky Skeksisů mají až 1,5 m. (Shr1nK)
  • Napriek tomu, že ide o lútkovú animáciu, je tu zastúpená aj počítačová animácia, ktorú si divák v drvivej väčšine prípadov nevšimne. (Krnac)
  • Všetky časti lútok boli vytvorené na 3D tlačiarňach, čo trvalo približne 13 000 hodín. (Krnac)

Netflix zrušil fantasy Temný krystal

Netflix zrušil fantasy Temný krystal

23.09.2020

Je dobrým zvykem, že nové seriálu na Netflixu dostanou alespoň druhou případně ještě třetí sérii, než je streamovací služba zruší kvůli narůstajícím nákladům. To se samozřejmě netýká superpopulárních… (viac)

Pokračování fantasy Bright našlo režiséra

Pokračování fantasy Bright našlo režiséra

07.05.2020

Akční fantasy hit Bright s Willem Smithem a Joelem Edgertonem zaznamenal na Netflixu při své premiéře velmi pozitivní divácké ohlasy, zároveň s tím se film těšil vysoké sledovanosti, nikoho tak… (viac)

PF 2020

PF 2020