Laře je právě šedesát. Mimořádný den má slavnostně završit zásadní klavírní koncert jejího syna. Viktor, jehož kariéru autoritativní žena vždy intenzivně prožívala, je však už celé týdny nedostupný a matčiny opakované pokusy navázat komunikaci selhávají. Lara se rozhodne vyřešit zneklidňující situaci neobvyklým způsobem. Vykoupí všechny neprodané vstupenky a rozdá je lidem, které potká. Ale čím více se Lara snaží, aby byl tento večer úspěšný, tím více se situace začne vymykat kontrole. (Cinemax)

horovska

Matka, která si na synovi vybíjí vlastní frustrace. Téma pro psychologický film je otřepané. Celý děj se vejde do jediného narozeninového dne a nepřístupná a chladná Lara nám i sama sobě v něm odkrývá pravdu. Pociťuje samotu a odcizení, za které si však může sama. Skvěle podané výbornou herečkou, přesto je to celé jakési klouzavě neosobní. ()

angel74

Hodně solidní psychologické drama, ve kterém herecky excelovala Corinna Harfouch. Když to řeknu slušně, tak Lara se chovala jako nehorázná kráva. Potom se nelze divit, že se mezi lidmi, kteří ji lépe znali, netěšila přílišné oblibě. Ani já jsem k ní nepociťovala větší sympatie, o to víc mě však zajímalo, co se z toho všeho nakonec vyvrbí. Závěrečné rozuzlení po zapeklitém koncertním dění bylo docela zdrcující, až jsem Laru upřímně litovala. To by zamávalo asi s každým, ve zralém věku náhle zjistit, že sny z mládí si mohl splnit, kdyby měl větší sebevědomí a nenechal se zviklat názory a pochybnostmi svého tehdejšího učitele. (80%) ()

solisoli

Psychologický prierez jedného dňa, zatrpknutej matky, ktorá sa nevie zmieriť so svojimi nenaplnenými snami a zbabranou minulosťou sa nedokáže nakoniec ani uspokojiť s úspechom svojho syna. Slušný výkon hlavnej postavy, ktorá to potiahla aj za ostatných v priemernom deji, hlavne tých trápnych intelektov, ktorí už vôbec nemali čím upozorniť. Koncert príjemne prekvapil. ()

Streeper

Opět skvělý herecký koncert a musím říct, že Corinna Harfouch, jenž ztvárnila Laru, předvedla nejlepší ženský herecký výkon z toho, co jsem viděla. Teprve při konečné scéně v restauraci se dozvíme, proč byla na svého syna ohledně hraní tak tvrdá, proč byla tak kritická a měla jsem pocit, že zjištění pravdy ji nakonec zachránilo. Velmi zvláštní film, který vás donutí přemýšlet nad svými sny. ()

Rockerman

Na takový film musí mít člověk správnou náladu, aby si ho mohl užít. Do své složité povahy dává Lara nahlédnout jen zřídka. Těžko lze odhadnout, co se jí v hlavě díky její "poker face" odehrává. Jasné je, že ve výchově svého syna selhala a ten, ač je nadaným klavíristou o svých schopnostech pochybuje a na svou matku je stále fixován. Solidní film. ()

• Natáčení probíhalo od 17. října 2017 do 24. února 2018 v Německu. (ČSFD)
  • Celosvětová premiéra proběhla 30. července 2019 na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. (ČSFD)

Vítězové 54. ročníku festivalu MFF Karlovy Vary

Vítězové 54. ročníku festivalu MFF Karlovy Vary

07.07.2019

54. ročník největšího filmového festivalu v Česku je u konce. Festival byl zahájen snímkem Po svatbě, který doprovázela tvůrčí delegace v čele s herečkou Julianne Moore, režisérem Bartem Freundlichem… (viac)

Jaké filmy budou bojovat ve Varech?

Jaké filmy budou bojovat ve Varech?

28.05.2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začíná přesně za měsíc a nyní byla čerstvě odhalena dvanáctka filmů, které se budou ucházet o hlavní festivalovou cenu, Křišťálový globus.… (viac)