Po mnoha letech se musí vládce Akeem vrátit zpět do Ameriky, kde kdysi zažil neobyčejné dobrodružství, protože zjišťuje, že tam po sobě zanechal syna. Je tedy načase po tak dlouhém odloučení začít budovat vztah se svým potomkem... Eddie Murphy, jak už občas bývá jeho zvykem, se nám v pokračování slavné komedie představí hned v několika rolích. (C0r0ner)

MrHlad

Král Akeem potřebuje následníka trůnu, a tak se mu celkem hodí, když zjistí, že má třicetiletého syna, který žije v New Yorku a o tátovi nic neví. Jenomže mladík z Queens není možná úplně ideální materiál na trůn. Eddie Murphy se vrací k jedné ze svých nejslavnějších rolí a očividně je po letech zase rád před kamerou. Dějově sice sequel hodně variuje originál, ale díky sympatickému obsazení, rychlému tempu a pohodové atmosféře ta hodina a tři čtvrtě uteče překvapivě rychle. ()

Tom Hardy

Těžko uchopitelný mix snahy o oživení nespoutaných komediálních osmdesátek (návštěva holičství, flashback), poměrně nezajímavého devadesátkového mustru "burani dostanou do pusy zlatou lžičku" a energicky střižených skoroparodických pasáží jak z Borata (pohřební oslava s promluvou Morgana Freemana, návštěva kempu v Nextdorii), které patří k tomu nejlepšímu, co jsem v žánru za poslední roky viděl. Pocitově tomu nejvíc ubližuje to, že samotný Akeem se na dobrou polovinu filmu stává vedlejší postavou. Linie o synovi je pro vyznění děje důležitá, ale Murphy se v ní až příliš často stahuje do ústraní a nastupující mladíček není tak zajímavý (charakterově ani herecky), aby ho plnohodnotně nahradil. A nejsilnější jsou samozřejmě pouta, která má divák k prvnímu filmu. Snaživou romantiku mladých o hledání pravé lásky. kde se jen opakují motivy z jedničky. proto nakonec hravě převálcuje prostý moment, v němž se jde tápající Akeem uklidnit do místního fastfoodu uklízením a rozmluvou s Cleem. Ne že bych se přímo dojal, ale bylo to jemné, lidské, nenucené a vtipné zároveň. Zbytek je často tlačený (Leslie Jones je přímo nesnesitelná). Je to škoda už proto, že Murphy na to pořád evidentně má, ale tady je většinu času zbytečně utlumený. Ale rozhodně nejde o není žádný trapas, za který by se autoři museli stydět. A to není, vzhledem k tomu, kolik vody uteklo od premiéry prvního filmu a jak se mezitím změnil svět, vůbec málo. ()

Malarkey

Já věděl, proč tenhle film odkládat. A měl jsem ho odkládat i dál. V prvních minutách si říkáte - Hele on tam je tenhle, a hele oni do toho filmu dali i tohodle...no super, tyjo a tenhle taky byl v původním filmu, to je hustý. Jak je to vůbec dlouho, co natočili ten první díl? Třicet let? Tybláho...tak to jsou hustý. No a po asi čtvrt hodině si řikáte spíš - Tyjo, to si dělaj prdel, další taneční číslo? A co to je zase za wtf scénu? A proč to tam kurva je? A co to za kokoty vůbec natáčeli...až, dokud Vám neodejdou nervy a Vy film vzteklí nevypnete a už o něm v životě nebudete chtít ani slyšet. ()

T2

║Rozpočet $60miliónov║ Veľmi zlý nepodarený vtip, toto radšej nemalo nikdy vzniknúť. Niečo tak pofidérne až hrôza. Neskutočne prízemný humor a maximálne otravné postavy a príbeh. /20%/ ()

Fr

,,VRACÍME SE DO AMERIKY!“... /// Tak nejdřív nás má posadit na prdel, kolik se vrátilo tváří z „jedničky“. A živejch. Musím si zvyknout, že prostě už nejsou, co bejvávali… Pak nás obdaří svojí trapnou vložkou taky Wesley Snipes… prostě černošskej film, no. Když si tak nějak zvyknu… přichází další level v podobě čůzy a nevlastního syna. (A já mám chuť to vypnout…) No a tyhle dva se maj starat – svým buranstvím, o ftip. Prostě černošskej film. Pak jsou tady kulturní vložky… kam se serou Indové! K trapárnám se postupně přidávaj i ostatní, takže se z pohádkovýho království stává vypíčená Amerika! Výhodou je, že tady nemůže nikdo nikoho obvinit z rasismu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Často vzpomínám, jak jsem hledal dokonalou vagínu. 2.) Nevím, kolik trapnosti se dá vtěsnat do jednoho filmu. /// Thx za titule ,,czmimi“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

tron

„To už si prehnal.“ Ak prvú Cestu do Ameriky občas dávajú v telke, tak si z nej síce vždy rád kúsok pozriem, ale nikdy si ju nepozriem celú. Rozhodne sa nejedná o žiadnu moju osobnú filmovú srdcovku. A dvojka? Dvojka je... fajn. Je síce dlhá, ale nejako extra to nevadí. Wesley Snipes si to užil, ale má len malú rolu. Eddie Murphy s Arseniom Hallom si s chuťou zahrali spolu osem (!) rolí. Cameá ma nechali chladným. Naopak, takým ma nenechal absurdný humor, ktorý obecne zbožňujem. Bohužiaľ, spravidla hneď po takejto úžasnej scéne to tvorcovia vlastnoručne pochovajú úpenlivým klišé, alebo nudnou scénou. Oceňujem návrat starých známych (šesťdesiatnici Paul Bates a Louie Anderson, osemdesiatnik John Amos, deväťdesiatnik James Earl Jones, Shari Heydley, Clint Smith...). ()

Spiker01

Coming to America je můj hodně oblíbený film, který jsem možná 10x v bedně viděl a nevadí mi se kdykoliv na něj podívat znovu. Na rozdíl od mnohých sequel neberu jako zničení vzpomínky, naopak jsem byl docela zvědavý na další osudy mých oblíbených postav, ač jsem samozřejmě nečekal, že by to mohlo být dobré a přišlo to možná až příliš pozdě. Výsledek je takový, že mě neskutečně štvala možná polovina vedlejších postav a dle očekávání mi vůbec nesedlo pitvoření například Wesleyho Snipese a trošku méně Eddieho Murphyho a vůbec příklon k větší pitomosti a sebeparodování. Naopak potěšila připomínka velké části vedlejších herců z prvního dílu (hlavně to, že ještě žijí - John Amos), co by taky měli jiného na práci, když jsem je snad nikde jinde potom v zásadnější roli neviděl. Škoda jen, že ten Samuel nevyšel. No, znovu už to vidět fakt nepotřebuji PS : mladý nástupce mi přišel úplně v pohodě, zvláště při porovnání třeba s mladým Shaftem...50% ()

castor

Předně oceňuju, že se podařilo „sesbírat“ velké množství herců z prvního dílu – jenže kupříkladu John Amos, Arsenio Hall nebo Shari Headley tady sehrávají zatraceně osekané party. A to je velká škoda. Ostatně i samotný Eddie Murphy se místy stává spíš vedlejší postavou. Je z něj král Akeem a zákony jeho africké Zamundy zakazují, aby se vlády po králi ujala jeho dcera. Před smrtí svého otce zjistí, že mužského potomka přeci jenom má – a ten se nachází v Americe (jeden z prvních návratů k jedničce, kdy je nám krkolomně vysvětleno, že si kdysi v Queens užil noc, ze které si nic nepamatuje). Bleskově nalezený nemanželský syn má navíc uklidnit napětí s generálem ze sousední země. Jakmile se ovšem do Spojených států podíváme (nechybí památné holičství – vydařená scéna), hned zase mizíme zpět do Afriky, kde to moc nefunguje. Hlavně s humorem. Sice tu a tam kopneme do genderové a rasové (ne)rovnosti, jinak se ovšem tvůrci snaží pojmout velké množství námětů, kdy většinu stejně nikam zajímavě neposouvají a samotná nosná zápletka s nedobrovolným princem je slabá. A doufám, že jeho otravně uřvanou matku Leslie Jones už nikdo nikdy do ničeho neobsadí!! Jednička byla plná skvělého nadhledu, humoru a kouzelného sentimentu a dodnes patří k mým skutečným rodinným srdcovkám té doby. Dvojka je vyčpělá a zbytečná. PS: Moc dobře se aspoň koukalo na honosné kostýmy. ()

Xmilden

Objektivně musím uznat, že jsem čekal hodně nepovedenou záležitost, ale tragédie se nekonala. Murphy správně vytušil, že ve svém věku a po tak dlouhé kariéře jakou měl, by nedokázal na plátně už ničím moc ohromit, takže přenechává pozornost novému princi. Zpočátku celý projekt vypadá jako průšvih, ale postupem času jsem se s postavami dokázal sžít. Musím pochválit Wesleyho Snipese, staré známé z holičství a opětovné vystoupení jedné velké hudební hvězdy. Takže v rámci mantinelů vlastně docela spokojenost. Tenhle nápad s pokračováním docela povedené komedie po 30 letech mohl dopadnout mnohem hůř. Humorná stránka šla o úroveň níže a s ničím si nezadá s těmi nejslabšími Murphyovkami. 55% ()

sepp

Někde na půl mezi 3* a 4*. Čekal jsem mnohem méně, skoro až prů... švih, ale bavil jsem kupodivu náramně. A scéna s pohřbem a lá Futurama byla top. ()

filmfanouch

Původní Cesta do Ameriky je jednou z nejúspěšnějších a především nejlepších komedií s Eddie Murphym v hlavní roli. Tehdejší setkání s fiktivní africkou zemí Zamunda a princem Akeemem v podání Murphyho, který se do Ameriky vydal najít pravou lásku i po letech velmi dobře funguje a jde zcela jistě o komediální klasiku. A bylo celkem překvapivé, když se najednou v roce 2017 objevili zprávy o tom, že se chystá pokračování. Murphy se vrátil a rovnou si jako režiséra zlanařil Craiga Brewera, který již s Murphym předtím natočil slušný snímek Jmenuji se Dolemite. Po více než 30 letech se tak Murphy skutečně vrací v roli Akeema a diváci mají po více než 30 letech vidět království Zamunda v novém světle. Stojí vlastně za to po letech tyhle dávno zavřené dveře znova otevírat? Cesta z Ameriky 2 má kliku v jedné věci- vypadá celkem filmově. Film měl totiž jít původně do kin, jenomže COVID-19 vše tak trochu změnil a nakonec snímek skončil na streamovací službě Amazon Prime, přičemž tato služba film koupila za 125 milionů dolarů (rozpočet byl přitom oficiálně 60 milionů dolarů). Tahle investice dává do velké míry určitě smysl- Murphy je celkem pořád velké jméno (i přesto, že doby své největší slávy má dávno za sebou) a jde o pokračování komediální klasiky. Jenomže pak také záleží na samotných kvalitách. A to už tak veselé není. Cesta do Ameriky skončila v roce 1988 v podstatě jako pohádka o šťastném konci, kdy se po 30 letech tak musí přijít s funkční zápletkou. Ryan Coogler kdysi nabídl samotnému Murphymu scénář, kde by si Michael B. Jordan zahrál Akeemova syna, který by se po vzoru svého otce vydal do Ameriky a chtěl by si tam najít lásku, přičemž by tak Murphy nahradil úlohu Jamese Earla Jonese z původního filmu. Sám Murphy to ale tehdy odmítl právě proto, že mu Cooglerův námět na dvojku přišel jako pouhá kopírka původního filmu. Ve finální dvojce tak zápletka spočívá v tom, že Akeem shodou okolnosti po 30 letech zjistí, že má syna. A zákon jasně stanovuje, že vládce Zamundy musí být muž. Akeem se tak znovu vydává do Ameriky, aby následně vzal svého syna, odstěhoval ho do Zamundy a připravil ho na to stát se králem. Takže ano, v Cestě do Ameriky 2 se do Ameriky cestuje. Ale následně se velká část děje stráví v Zamundě. A něco mi říká, že i ta Cooglerova kopírka by ve finále byla lepší. Scénář Cesty do Ameriky 2 je hlavní problém. Především je v něm moc- Akeem se musí vyrovnat s tím, že z něj nyní oficiálně bude král, musí se vypořádat s diktátorským generálem Izzim ze sousedního království a který by rád uzavřel manželství mezi jeho synem a Akeemovou dcerou, Akeemova dcera má ambice stát se královnou, což ale kvůli pravidlům Zamundy nejde a do toho Akeem zjistí, že má 30-letého syna o kterém doteď nevěděl a nyní musí v zájmu záchrany své země z tohohle mladíka udělat vhodného nástupníka trůnu. Scénář pracuje s postavami z předchozího dílu, zároveň představuje mnoho postav nových a rád by to vlastně celé prodal přes nostalgii, humor a to, že to vypadá alespoň trochu filmově. Jenže všechno má své ale. Cesta z Ameriky 2 má stejný problém jako většina sequelů, které vznikají po mnoha letech. Herci se zestárlí vracejí do svých ikonických rolí, citují staré hlášky a hází odkazy na původní film. A je to strašně bolestivý. Vrací se holičství, podnik McDowell a především kapela Sexy bonbónky. A veškerý to odkazování je tak křečovitý, že to prostě bolí. Když se v úvodních titulkách hned vydáme do Zamundy a vidíme onen známý palác, troška té nostalgie funguje...... 20 vteřin. A pak to končí. Pamatujete si jak byla Zamunda v původním filmu celkem působivou zemí? Je to pryč! James Earl Jones si ve věku 90 let zopakoval roli krále Jaffeho a celou dobu jsem si říkal, že by to pro něj vlastně celé mohlo fungovat jako potencionální slušně rozloučení s hereckou kariérou. A teď se jen modlím, aby James Earl Jones před svou smrtí stihl ještě nějaký film natočit, protože tenhle herecký odchod by člověk nepřál nikomu. Celá pasáž, kterou se Jones v rámci filmu rozloučí je doslovnou agonií, kde nic absolutně nedává smysl a vše jen zbytečně natahuje příběh filmu, který už je tak procpaný různými motivy. Je tu sice úsměvné (i když tak trochu zbytečné?) cameo, od začátku je jasné, že kostýmy v tomhle filmu budou stát za to (jak jinak, za kostýmy stojí Ruth E. Carter- držitelka Oscara za kostýmy k Black Pantherovi) a Jones je nadále super, celý důvod toho, proč se tahle sekvence odehrává a jakým způsobem se odehrává prostě udává směr tohohle filmu. Udává to, že bude plný bizarních rozhodnutí, jedničce bude ve velké míře dělat ostudu a že to snad fakt nezachrání ani Sexy bonbónky. A to už je problém opravdu zásadní! Cesta do Ameriky 2 není vtipný film. Není! Herci předvádí podivné kreace, které jsou možná v hlavách tvůrců vtipné, jenže popravdě vskutku nejsou. Osobně jsem se v rámci filmu uchechtl jenom párkrát a to bylo spíše proto, že mi přišlo vtipné, jak se někdo o ten vtip snažil a ne to, že by byl ten vtip sám o sobě vyloženě vtipný. Přitom si nemyslím, že by na to takový Eddie Murphy už opravdu vůbec neměl, protože pár let nazpátek právě ve zmíněném Jmenuji se Dolemite dokázal, že na to furt má. Ale to by se dalo říct o všech hercích, kteří v tomto filmu hrají a jsem o nich přesvědčen, že v sobě mají jistou formu talentu. Nejvíc to především odnáší chudák Wesley Snipes, přičemž mám pocit, že samotný Wesley Snipes by šílel z představy, co přesně bude předvádět v roce 2021. Zrovna od něj jsem čekal něco trochu jiného. Vypadá to tedy alespoň filmově? Jak se to vezme. Je na tom určitě vidět docela vysoký rozpočet a především zmíněné kostýmy Carter fakt stojí za to, Brewer si typicky umí ohlídat vizuální stránku a i přesto, že se nevrátila legenda filmových masek Rick Baker, který stál za výborným namaskováním dvojice Eddie Murphy a Arsenio Hall v prvním díle, jeho nástupci udělali celkem slušnou práci a Murphy i Hall tak díky tomu opět mohou ve filmu oba řádit hned čtyřikrát. Jenže pak je tu například ta hnusná digitální savana na nejvíc nepřirozeném zeleném pozadí za poslední dobu. A hnusný digitální lev. A mizerný střih v akčních sekvencích. A spoustu dalších věcí. Pamatujete si například na tu výtečnou taneční scénu v původní Cestě do Ameriky? Tady jsou taneční scény také. Háček je ovšem v tom, že v době, kdy John Landis točil první Cestu do Ameriky, měl již zkušenost například s natáčením klipu Thriller pro Michaela Jacksona a tudíž i proto je ta taneční sekvence tolik super. Brewer očividně takové zkušenosti nemá a ty taneční scény jsou jako pěst na oko. A především je jich na můj vkus příliš., především i proto, že zdržují děj. Tedy jakýsi ten pokus o děj. Eddie Murphy chvílemi skutečně dokáže předvést, že na to pořád má, Arsenia Halla jsem rád po několika letech zase někde viděl, Jermaine Fowler mě jako Akeemův syn přišel celkem fajn a celkově je ten casting v zásadě fajn, tedy s výjimkou Wesleyho Snipese a lehce přehrávající KiKi Layne. Cesta do Ameriky 2 není jen zbytečným sequelem. Je urážlivým sequelem. Dá se na něm sice ocenit, že se vydává vlastní cestou, zrovna tahle cesta ale není úplně ideální. Má to mnoho slabých míst, není to vtipné a ta nostalgie hned od začátku vůbec nefunguje. Není to vyložený peklo, který by člověka nutilo si vypíchnout oči, člověka to ale přece jen zabolí a mě osobně ten film prostě a jednoduše sral. Návrat do Zamundy v téhle podobě prostě bolí a představa, že nějak tahle by dopadl plánovaný Policajt z Beverly Hills IV je vyloženě deprimující...... () (menej) (viac)

Nin

Začátek je výborný. I když se Coming 2 America samozřejmě odehrává po mnoha letech, jedná se o přímé pokračování. Vrátí se snad všechny postavy a jejich herci (z výraznějších postav mě napadá jen kudrnáč, princův rival v lásce), dokonce se objeví i král James Earl Jones. Vypadá to na fakt působivý návrat, ale to bohužel netrvá dlouho. Přichází totiž nové postavy a nový děj. I když nejsem nijak obří fanoušek prvního dílu, tamější postavy byly fajn a snad každá mi aspoň jednou vyloudila úsměv na rtech. To se bohužel o těch nových říci nedá, ti spíš soutěží v tom, kdo bude méně vtipný a více trapný. V prvním díle byl hlavním hrdinou princ Akeem v podání Eddieho Murphyho, takže dává smysl, že zde bude hlavním hrdinou také princ, kterým je jeho ztracený americký syn. Akeem byl hodný naivka, zatímco nový princ je nafoukaný drsňáček, jehož největší starostí je být co nejvíc cool. Projde si jako ústřední postava filmu nějakým tím vývojem, ale ten nestojí za rozbor. Nejhorší je, že první film měl v podstatě poselství, že fyzická práce je fajn i pro budoucího krále a že člověk si musí leccos oddřít a nevzdávat se... Zdejší princ si spíš jen tak přitancuje ke koruně a jeho vývoj spočívá v tom, že je o něco míň debil. První Návrat do Ameriky měl pohádkový děj a sequel ho má také přepálený a nerealistický, jenže ve zdejším scénáři už jsou fakt dost ujeté věci. Především mě zarazilo, že jak se film snaží být moderní a "woke" (třeba tam nejsou téměř žádné sexistické fóry, napadá mě jen jeden, co je ale na účet mužů), tak se nebojí přijít se stupidní představou, že v království Zamunda mají ženy méně práv, například tam vůbec nemůžou podnikat. To pak samozřejmě ve filmu (po uměle vyvolané "krizi") dopadne, ale vůbec mi nedává smysl, že by něco takového vyřešili tak pozdě, když Akeem byl vždy otevřený moderním "vymoženostem" a jeho královna byla v prvním díle velká levicová bojovnice. Celkově Lisa byla v prvním díle milá moderní kráska, co se zajímá o chudé, zatímco tady je její úlohou prudit krále. No, napsal jsem toho víc než bylo asi potřeba... Začátek super a úplný konec, který také připomíná slavnostní znovushledání po letech, jsou skvělé, zbytek je něco strašného. (4/10) ()

silentname

"Coming 2 America" je pokračovanie kultovej komédie s Eddiem Murphym z roku 1988. Minulý rok to bol asi jeden z najviac promovaných filmov, ktoré som mal možnosť vidieť a neustále sa o ňom hovorilo. Nakoniec sa dohodlo, že v marci sa dostane na Amazon Prime a konečne ho budeme mať možnosť vidieť. A vyzerá to, že diváci rozhodne z výsledku nadšení neboli. A bohužiaľ majú k tomu dobré dôvody. Je film hrozný? Nie. Nešiel by som až tak hlboko. Je to podľa mňa priemerná komédia, ktorej ale chýba šarm prvého filmu. Je to vysoko zmodernizované, typické súčasné gagy a miestami doslova infantilný a prízemný humor. Nebolo tu dokopy nič, kde by som sa cítil humorom urazený, ale nemalo to ani žiadny reálny náboj. Je tu pár lepších fórov, ktoré pobavili, no väčšinou padali na neúrodnú pôdu. Vedľajšie postavy ale vedia podľa mňa celkom prinavrátiť humor a ich charaktery fungujú. A musím uznať, že film mal aj dobre zvolené tempo. Nenudilo ma to a išlo to celkom svižne. Ale nemám z filmu pocit, že by išlo o film, ktorý má dôvod existovať a osobne ak môžem odporúčať, pozrite si radšej znovu prvé "Coming To America". Po všetkých stránkach ide o lepší film. Koniec koncov, v tomto filme sa ani dlho v Amerike nezdržíme. Hodnotenie: C ()

SeBig

Pro mě to byl celkem šokyng hazard vidět ty napuchliny, ale byl sem rád za kambek. Škoda že od půlky to ztrácelo vtip a půvab a většinou tam byli tancujicí cirkusáci. ()

Marze

Je to takovy detinstejsi a zzenstilejsi Borat. Neni to dobry ani spatny film. Takovy lehci specificky film, ktery predstira, ze je neco vice, nez nostalgicke cviceni,relikt komedie 80.let. Co je vynikajici je vyprava a kostymy. Trochu mi vadily flashbacky do 1. dílu, nehynoucí hyperkorektnost a množství product placementu. ()

Chrustyn

Menší peklo než jsem čekal, ale stále zcela zbytečné pokračování filmu, které dnešní generace ani nezná. Hlavně však silně nevtipná a utahaná komedie, kde se Murphy pitvoří méně, než se čekalo, ale určitě nebaví. ()

Arsenal83

Niektorí užívatelia si komentár k filmu pomýlili s písaním blogu či románu, a tak skrolovanie jedného príspevku od nemenovaného užívateľa môže trvať aj nejakú tú minútku a pri slabšom predplatnom si možno vyčerpáte aj dáta. K filmu: Cesta do Ameriky po 33 rokoch sa na svojho predchodcu žiaľ nechytá. To sme aj očakávali, ale zase to nie je úplná tragédia. Niektoré hlášky vyšli, iné vtipy sú zas silené alebo presexualizované. Evidentne došla fantázia. ()

Eddie Murphy a Jonah Hill v nové komedii

Eddie Murphy a Jonah Hill v nové komedii

28.08.2021

Netflix si objednal zatím nepojmenovanou komedii od scenáristy a režiséra Kenyaho Barrise (Black-ish), v níž se proti sobě objeví herci Eddie Murphy a Jonah Hill. Děj filmu by se pak měl točit okolo… (viac)

PF 2020

PF 2020