Evana McCauleyho (Mark Wahlberg) ničia od 14-tich rokov vnútorné záblesky z iného života, času a priestoru. Poznatky, ktoré vedome nenadobudol, a spomienky na miesta, kde nikdy nebol, sú pre neho skutočným prekliatím. Vo chvíli, keď sa ocitne na pokraji psychického zrútenia, kontaktuje ho tajná skupina, ktorá si hovorí Nekoneční. Prezradia mu, že úlomky spomienok sú pravdepodobne skutočné, ale pochádzajú z jeho minulých životov. Nekoneční vtiahnu Evana do svojho neobyčajného sveta, kde len hŕstka nadaných jedincov dostane šancu znovuzrodiť sa so všetkými spomienkami a schopnosťami nazbieranými za stáročia ich existencie. Evan musí odhaliť tajomstvá minulosti a nájsť kľúč k záchrane seba samého. Najprv však musí zneškodniť nebezpečného muža známeho ako Bathurst 2020 (Chiwetel Ejiofor), ktorý chce vyhladiť ľudstvo výlučne zo sebeckého dôvodu – aby ukončil mučivý cyklus svojich reinkarnácií. (TV JOJ)

verbal

Naprosto neškodný a poměrně zábavný přitroublý akčňák, do kterého, na rozdíl od trapných netflusovských syflů typu Stará garda, ostřílený Fuka zkušeně fuknul šarm, solidní exekuci i naprosto démonického Číjejetel Unprofora v roli BLM Kurgana, přičemž téměř vynechal jakýkoliv neomarxistický výplach. A to je oproti soudruhům z Netflusu asi tak velký rozdíl, jako byste vyprstili voňavou a flexibilní dvacítku místo plesnivého čísburgru. Mít to i nějaké ty veselé středověké historky z reinkarnování, fuqnul bych sem bez mrknutí Bhagavadgíty rudou hvězdu navíc. ()

Malarkey

Dneska už je standard, že se Vám ve sci-fi béčku otočí dříve tři áčkoví herci. Taky je ale standard, že to béčko stojí často za hovno, protože dneska si film natočí už snad každý lojza. No, pravda, že Antoine Fuqua lojza úplně není, ale tyhle technologický záležitosti, to je něco pro něj. Tady ale ulít do všech směrů. Infinite je čirá hovadina. A navíc dost nudná a nezáživná. ()

T2

Antoine Fuqua a jeho pozérske predvádzanie, úplne mu to letí z pod rúk. Dejovo nesúrodé, občas trápne ustrelené scény, až nehorázne samoúčelné, jedine čo poteší je vizuál a namakaná akcia. Na toto sa musel vyhodiť pekný balík peňazí. /40%/ ()

Fr

„NAJDU TĚ NA ZAČÁTKU…“   Tak tohle mělo našlápnuto na zápis do filmový historie! Fugua se drží pravidla, že v jednoduchosti je krása a tak jednoduše vypráví, do ničeho se nezaplejtá … všechny indicie jsou podány svižně…Ale… páč není čas řešit podrobnosti, často z toho vypadá i to – PROČ? a nebo - JAK?. A úplně nejvíc tomu chyběj emoce. Prostě nulová víra v dobro a nenávist v zlo. Jako – nevadí mně, že u filmu nemusím přemejšlet, ale ne vždycky je to k dobru…Ovšem ta hoďka půl celkem uteče.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „The Reincarnationist Papers“, kterou v roce 2020 napsal D. Eric Maikranz, neznám. 2.) Věřím, že příště budu mít víc štěstí.   ///  Thx za titule „titulkomat“.                  PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ***  NAPĚTÍ  ne ()

EvilPhoEniX

Antoine Fuqua je režisér, na jehož každý nový film se těším ( Training Day, Equalizer, South Paw i Magnificent Seven) se mi od něj líbilo, takže na Infinite jsem se samozřejmě těšil. Marka Wahlberga mám také rád, ale tohle bohužél nebude film, na který budu vzpomínat.Ok těch 43% je bez debat přestřelených, tak špatné to opravdu není. Řemeslně je film v pořádku, nepůsobí podfinancovaně, herci jsou v pohodě a nápad o reinkarnaci je sám o sobě fajn, jen zde není pořádně využit. Nejsem jeden z těch, co by kritizoval nelogičnosti, hloupý děj a podobné věci, to ať si řeší fanoušci dramat a podobných intelektuálních pro mne nekoukatelných a nesnesitelných filmů pro důchodce.Jednak filmu chybí Rko, to je prostě základ a za to jsou body vždy dolů, vůbec bych se nezlobil kdyby v ne-akčních pasážích Fuqua zapracoval na humoru, trochu vtipného oživení by filmu prospělo, dále vzhledem k těm reinkarnacím, jsem doufal, že ukážou flashbacky ( Punská válka, Francouzská revoluce!!) sakra 10 minut tomu věnovat vůbec bych se nezlobil. Dále mě trochu zarážel fakt, že když má někdo několik let zkušeností v martial arts, proč to sakra nejde vidět? Enemáci nic moc nepředvedou, ta hrozba je minimální a v tomhle ohledu je to rozhodně nevyužité a nedotažené. Akce je trochu obyčejná, planá chybí ji pořádnéj Spice a to je škoda. Musím však vychválit tu Steampunk-Sci-fi brokovnici, ta byla boží.Celkově to působí "na rychlo"vytvořené, ale pořád jsem u toho netrpěl, nenudil jsem se, uteklo to relativně v pohodě, takže průměrné 3 hvězdy vzhledem k lásce k žánru nemám problém udělit. Příště bych raději něco na styl Training Day Antoáne! Příběh- **, Vizuál- ****, Akce-***. Napětí- **, Gore-ne, Humor- **, Herci- ***, Atmosféra- *.  5.5/10. ()

tron

Spoilery. Ja vlastne ani neviem, o čo sa jednalo. Nechytal som sa. Bolo to divné. Ale paradoxne možno i vďaka tomu to držalo moju pozornosť. Zo všetkého najviac Infinite pripomína trochu drahší pilot k seriálu. K seriálu, ktorý nikdy neuvidíme. Svetu, v ktorom sa postavy pohybujú, na prvý raz ťažko porozumieť. A, čo je horšie, ani sa o to zrejme nebudete snažiť. Aj vy budete mať tak ako ja pocit, že to bolo fuk tvorcom, tak prečo by ste sa s tým mali trápiť vy, keď oni za to dostali milióny dolárov na honorároch a vás to má trápiť zadarmo? Akcia je mohutná a občas vyrukuje so sviežim, originálnym nápadom. Zároveň je ale čudným spôsobom spracovaná. Očakávaná veľkobitka dvoch žien sa po pár úderoch končí smrteľnými prebodnutím. Na scénu napochoduje zabijacke komando... a priletí helikoptéra a behom 7 sekúnd ho rozstrieľa na sra*ky. Rozporuplne dopadne akčná sekvencia s Jóhanessom Haukurom Jóhannessonom (!), ku ktorej sa schyľuje v podstate od prvej scény s týmto monštrom... a napokon sa skončí po minúte a pol. Potenciálne atraktívne akčné scény sú odbavené behom chvíle (prepad základne, bitka s kukláčmi). Ako vravím, fakt neviem, čo si o tom mám myslieť. Vizuálne film vyzerá dobre (drony, puška, les), inokedy je však naopak CGI odfláknuté. Ale zas na druhej strane je použité na realizáciu zábavných momentov (spôsob, akým sa Wahlberg dostane na lietadlo), takže to až tak nevadí. Celkovo snímka vykazuje stopy po drastickom strihaní (159 sekúnd pre Tobyho Jonesa; absurdnej autonaháňačke VNÚTRI budovy predchádza to, že stenu špeciálnym vozidlom prebúra osoba A a osoba B, ktorá bola v danej miestnosti, odrazu nezrozumiteľne sedí vonku mimo budovy za volantom iného futuristického vozidla a pustí sa do prenasledovania osoby A, chýba tomu základná logická nadväznosť). Obávam sa, že Infinite bude v budúcnosti známy ako "ten divný film Marka Wahlberga s mečom, medom a vajcom". Scenár je čosi medzi HighlanderomOld Guardom s Charlize Theron. Záporák (Chiwetel Ejiofor) je zaujímavý, neustále rozpráva a najväčšia sranda na tom je to, že sa to dobre počúva. Nechytal som sa však pri tom, ako komplikovane hľadali vajce; už keď v prvých minútach filmu zaznela hláška „pozri sa dovnútra“, bolo mi jasné, čo tým postava myslela. Úprimne som nechápal, ako je možné, že to nikto vo filme nepochopil. Scenár je obecne divný, napr. sa od nás očakáva, že uveríme, že hlavný hrdina hraný jednou z najväčších akčných hviezd súčasného Hollywoodu zomrie 35 minút pred koncom. ()

B!shop

Prekvapive vubec ne takova sragora, jak to podle ukazek a zdejsiho hodnoceni vypadalo. Scenar je samozrejme vymletej a castokrat postradajici smysl, navic to misty vypada jak vykradacka x dalsich filmu, ale to je tak jedinej problem. Jinak je to svizne natoceny akcni becko na ktery se dobre kouka, triky az na par vyjimek jsou v pohode, akce je natocena velice dobre a herci jsou sympataci. Zadny veledilo se sice nekona, ale jako odpocinkova zabava proc ne. ()

Djoker

Fuqua je příliš velký rutinér na to, aby stvořil úplný paskvil. Infinite odsýpá, vizuál nepůsobí lacině a díky hercům se na film dobře dívá, ale scénář je blábol roku a skoky v čase z toho dělají příšerný guláš. Někdy se snaha o chytrý příběh otočí proti tvůrcům a ve finále jsou ještě za blbce. ()

Gilmour93

Od Matrixu přes Old Guard až po felčara Strange. Prvotní chyba producentů byla, že si nezaložili offShorrový účet a pak už to šlo s jejich projektem z kopce. Marně v té slovy dlouze popisované mytologii hledat nějaká pozitiva a od chvil, kdy si infinitní Eman začne hrát na pana Taua a vy hledáte koutkem oka Vina Diesela na rogalu, už jen hledáte cihlu, kterou byste mrštili proti monitoru. Zdá se, že pokud kožený Wahlberg nepoužije v každé druhé větě „fuck“ (a nedabuje ho Libor Hruška), stává se z něj zas jen bostonský věšák na slipy. V té tragédii trošku čněl jen Ejiofor. Jako Zahlerův fanda bych si ho dokázal představit v roli detektiva Julese Bettingera.. ()

Eliott

Moje očekávání byla takřka nulová, ale přecijen jsem to z úcty k režisérovi nakonec zkusil a doufal v zázrak. Začátek sice vypadal nadějně, jelikož šráb přišel s jedinečnou myšlenkou reinkarnovaných válečníků. Bohužel však nezvládli příběh a ten byl úplně prázdný. Jediné co tvůrcům vyšlo, byla parádně zvládnutá choreografie akčních scén, které sice vypadaly na pohled hezky, ale ve výsledku jsou spíše tuctové a tím pádem zapomenutelné. I přes skvělou myšlenku má nakonec film alespoň nějakou úroveň jen díky výtečnému Wahlbergovi se samurajským mečem. Za což ostatně uděluji nejvíce bodů. Klady: Vizuál, Wahlberg a nápad = ztráta času.  45% ()

3DD!3

Přepálený blábol s dementním scénářem. Přitom nápad s reinkarnací není špatný, tak kam se poděly flashbacky do minulých životů? Fuqua řemeslo pořád docela zvládá a solí jednu akční scénu za druhou. Sic jsou plné nedovysvetlených nesmyslů, bez ladu a skladu. V závěru pak směle trumfuje absurdnosti Rychlých a zběsilých. Marky Mark se ani nesnaží hrát, ale to co předvádí Ejiofor jako Bratwürst je až zvrhle zábavné sledovat. Oči kulící magor se super flintou jehož motivací je... skončení opakované nudy v děloze než ho porodí? No taaak! 😀 ()

Spiker01

Začíná to slibně, ovšem posléze se to zvrhne do úplné pitomosti a na konci už jsem jen tupě zíral na obrazovku a v hlavě mi běžely myšlenky úplně na jiné věci. Co mě alespoň rámcově bavilo, byly akční scény (rejža něco nakoukal z G. I. Joe), nicméně ačkoliv mám Markyho Marka hodně rád, sem se mi zkrátka nějak úplně nehodil. Škoda, nečekal jsem sice moc, ale to málo jsem bohužel dostal. Fuqua má na víc, naopak jsem se utvrdil v tom, že moc nemusím Ejiofora. ()

castor

Reinkarnace po fuquuvsku aneb dost velký chaos. Dokáže ukovat meč, protože byl kovář, rozumí rusky, protože byl Rus. Život pro některé nezačíná s čistým štítem. Duše přecházející mezi životy. Schizofrenik Mark Wahlberg zobe prášky, aby potlačil své klamné zážitky. Ovšem vize, které celý život má, nejsou halucinace. Jsou to vzpomínky. Tenhle bourák už totiž leccos zažil. Vizuálně našlapaný Antoine Fuqua z úvodu rozhodně nezklamává. Společně natočili solidní thriller Odstřelovač, nad kterým jsem původně ohrnoval nos, ale po letech se k němu rád vrátil. Jejich sci-fi novinka se ovšem někde v polovině zlomí a divák si po řadě hloupých momentů přeje jediné: konec. Výsledkem je zaměnitelná sci-fi ptákovina, která nakonec nechává diváka chladným. Fuqua si zase pro jednou vybral slabší chvilku, přitom jsem už dřív psal, že jelikož si Michael Mann dává dlouhou pauzu, tak za něj buďme rádi. Tady to bohužel neplatí. Hodně mizerné tři hvězdy.  ()

Xmilden

Přemýšlím kdy vůbec naposledy hrál Wahlberg v něčem dobré a to se ještě ten blbec omluvil za svou účast v jeho nejlepším filmu Hříšné noci. Tak pokud budeš chtít Marku působit v takových filmech jako například Infinite tak tě velmi brzy čeká Netflixový pád a do kina se jen tak znovu nepodíváš. Infinite je děsná kravina, která si hraje na nového Highlandera, jenže selhává absolutně ve všem. Ani ten meč to nezachránil. Celé to natočil rovněž neustále klesající Fuqua a projistotu ho z pro jistí z pozice producenta Marky Mark. 20% ()

Shakers

Zaujímavý príbeh, prvá polka ma celkom bavila a zaujala, no ak by ma to aj strhlo a miestami dokázalo prekvapiť, bolo by to ešte lepšie. Chýbalo tomu lepšie a prepracovanejšie vysvetlenie, tak isto som čakal aj nejaké flashbacky, ktoré by odhalili niečo zasadne, ale tie sa nedostavali. Chiwetel Ejiofor v roli záporáka nič moc, no Marky Mark je fajn, rolu mu celkom sedí, aj keď mám pocit, že hra posledné roky v každom filme rovnako. Veľkým plusom je celkom dobrá akcia na, ktorú sa príjemne pozerá. Antoine Fuqua nie je zlý režisér a film ma miestami celkom dobre pasáže, tak isto aj fajn kameru, hudbu, či efekty, no záver je predvídateľný a bez štipky prekvapenia. Na druhu stranu, moc som sa nenudil. Príjemná jednohúbka, ktorá nie je zbytočne dlhá. 70% - 3* ()

filmfanouch

Nekonečný svou synopsí tak trochu tajil ohledně toho, co přesně nás vlastně čeká. Na druhou stranu šlo ovšem těžko očekávat vážné drama a o poznání pravděpodobnější byl akčňák, kterým studio Paramount bude chtít nastartovat potencionální novou sérii. Jenomže pak přišel COVID-19. A po roce odkladů se studio Paramount rozhodlo, že snímek Nekonečný radši nasadí na svou streamovací službu Paramount+. A i v tomto případě se dá odhadovat, že studio Paramount dobře vědělo, co dělá. Především i kvůli tomu, že finální verze Nekonečného je jednoduše fiaskem.   Nekonečný má skutečně daleko například k dramatu Clinta Eastwooda Život po životě. Je to prostě akční podívaná, které by více svědčila sázka na tak přepálené akčňáky jako například Michael Bay. Jenomže režie se chopil Antonie Fuqua. Člověk, který je sice zodpovědný za Krále Artuše z roku 2004, zároveň ovšem také za Training Day, Bojovníka nebo dvou Equalizerů s Denzelem Washingtonem v hlavní roli. S přepálenými akčňáky ovšem Fuqua zkušenosti nemá. Nekonečný přitom působí jako snímek stvořený pro režírování takovým Michaelem Bayem, místo toho byl ovšem jako režisér zvolený právě Antoine Fuqua. A je to volba vskutku podivuhodná.   Nekonečný je ten typ filmu, který smrdí zájmem tvůrců v oblasti potencionální nové franšízy. Buduje se široká mytologie, odkazuje se na to, co by případně mohlo přijít v dalších dílech a zároveň tom má tak nesmyslný scénář a samotný film působí takovým způsobem, že jde o jeden z těch filmů, kdy si chybí uvědomili sami tvůrci a rozhodli se k riskantním překážkám, které samotný film posunuli ještě o poznání dál k směru, kdy vlastně nedává smysl. Problém ovšem spočívá už v samotném scénáři.   Nekonečný rozhodně nemá problém ve svém obsazení. Mark Wahlberg, Chiwetel Ejiofor i Sophie Coockson jsou ve svých rolích víceméně fajn, samotný scénář ovšem nevytvoří dostatečně zajímavý svět. A především vymyslí svět, kdy se divákovi naskytne mnoho otázek a spoustu rýpání do detailů, které do jisté míry pravděpodobně nedávají smysl. Expozice pro představení světa je přitom v Nekonečném docela dost a přesto nestačí, protože nezodpovězené otázky nadále vyskakují. Ten scénář je reálně hloupý. Expozice ve finále ničemu neprospívá, protože je to vyloženě hloupá podívaná, kdy i vysvětlování za pochodu ničemu nepomáhá. A ukazuje, že tady někdo šlápl bolavě vedle.   Film sice trvá pod 110 minut, obsahuje dost relativně slušných akčních scén a k vyloženě nezajímavosti má daleko, je ovšem neskutečně stupidní. Příliš se snaží o expozici mytologie tohoto světa a přitom se nadále ukazuje, že se nikdo nejspíš při psaní scénáře pořádně nezamyslel. Antoine Fuqua sice velkolepé akční scény dokáže servírovat slušným způsobem, přesto tomu celou dobu chybí živelnost a to i díky nezáživnému střihu. Michael Bay by dost možná z téhle látky vymlátil o poznání víc a zároveň by tuhle látku nebral tolik vážně. O to se očividně tvůrci snaží, v momentu, kdy dochází na dialogové scény se ovšem ukazuje, že se někdo snaží v rámci Nekonečného o něco, co tam reálně prostě není.   Zápletka je jednoduše bordelem. Bordelem, který se snaží hlavního hrdinu zapojit do světa jeho společníků a pak vystavit základní zápletku, kdy opět jde o záchranu světa. Je to celé ovšem natočené tak nezajímavě, pořád to působí tak neskutečně hloupě a zbytečně, že tomu prostě chybí úkaz toho, že stojí Nekonečný za reálnou pozornost. Celou dobu naopak působí jako film, který je přímo stvořený pro streamovací službu. Tedy, že působí tak hloupě, že jeho start na streamu je dost možná jedinou možností pro jeho spásu.     Scénář Iana Shorra působí jako čerpáním z Matrixu, Assasin´s Creedu či loňského Old Guard, kvalitou má ovšem mnohem blíž k loňskému katastrofickému blockbusteru než k fenomenálnímu Matrixu nebo podařené videoherní sérii Assassin´s Creed. Nejhorší je to přitom v momentech, kdy se film sám o sobě snaží obhájit svou hloupost, vůbec se mu to ovšem nedaří, protože zárodek hlouposti zabít nelze. Ten film je vyloženým bordelem, kde toho funguje opravdu pramálo.   Nekonečný působí jako blockbuster, který se krom velkolepé akce snaží dodat i něco navíc a kromě slušné akce se mu ten přesah dodat nedá. Ten film je vyložený mišmaš, který působí jako neschopně slepený film. Má sice relativně slušné natočené akční scény, celkem fajn obsazení a celkově jsou na tom peníze i řemeslná stránka vidět, vše ostatní ovšem vyloženě chybí. A i kvůli tomu se ukazuje, že pro Paramount byla zřejmě skutečně poslední záchrana tenhle nepovedený blockbuster nasadit na svou streamovací službu.   K vyložené pohromě má Nekonečný daleko, stejně tak má ovšem daleko k dobrénu filmu. Na samostatném startu dost možná existovali nějaké ambice, výsledek ovšem vypovídá o tak trochu dohromady slepeném zážitku, který selhává v mnoha důležitých aspektech. A to především ve snaze nakopnout novou bohatou franšízu, která nakopne bohatý svět. Fuquův nejhorší film! () (menej) (viac)

misterz

Vizuálne celkom pôsobivý akčný film, ktorý vás vtiahne do sveta boja o osud ľudstva. Film sa odohráva v prostredí skupiny jedincov, ktorí sú známi ako "nekončiaci" a majú schopnosti neustále sa prenášať do iných tiel, a prežívať tak nekonečne veľa životov. lenže čo keď jeden z nich chce kruh ukončiť? Film prináša veľa akcie, dobre natočené zábery a skvelú vizuálnu stránku. To je asi to najlepšie. Obsah trochu škrípe, ale aspoň hudba čo-to zachraňuje. Potešilo by aj viac napätia a trošku prepracovanejší koncept toho prevtelovania. Lepší priemer. 65/100 ()

liskam

Hudba dobrý, režie dobrý, casting super, nápad taky dobrej. Ale proboha ten scénář, to bylo peklo. Ten vloženej patos byl naprosto nevhodnej. Když by se všichni drželi solidního akčního béčka, pálil bych sklidem 5*... takhle slabé 4. a to jen proto, že si myslím, že stávajících 49% je podhodnocených. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Byly zveřejněny nominace na Zlaté maliny

Byly zveřejněny nominace na Zlaté maliny

07.02.2022

Jak už je tradicí, den před vyhlášením nominací na prestižní Ceny Akademie přichází seznam nominací na nechvalné Zlaté maliny (Razzies), tedy anticeny mířící k nejhorším filmům a tvůrčím výkonům… (viac)

Akční sci-fi Marka Wahlberga vynechá kina

Akční sci-fi Marka Wahlberga vynechá kina

07.05.2021

V době, kdy se začíná konečně mluvit o otevírání kin v Česku, americký kinoprůmysl se pomalu ale jistě probouzí z umělého spánku a studia s výjimkou Warner Bros. slibují, že už na žádné další odklady… (viac)

Will Smith otrokem

Will Smith otrokem

15.06.2020

K oznámení tohoto filmu si nejspíš tvůrci nemohli přát lepší načasování. Otázka systematického rasismu a rovnocennosti je ve Spojených státech opět jedním z hlavních předmětů konverzace a své k tomu… (viac)