Schizofrenik zjistí, že jeho halucinace jsou vlastně vzpomínky z minulého života, ke kterým má přístup, stejně jako schopnosti, které v těchto časových obdobích měl. (TommyZR)

EvilPhoEniX

Antoine Fuqua je režisér, na jehož každý nový film se těším ( Training Day, Equalizer, South Paw i Magnificent Seven) se mi od něj líbilo, takže na Infinite jsem se samozřejmě těšil. Marka Wahlberga mám také rád, ale tohle bohužél nebude film, na který budu vzpomínat.Ok těch 43% je bez debat přestřelených, tak špatné to opravdu není. Řemeslně je film v pořádku, nepůsobí podfinancovaně, herci jsou v pohodě a nápad o reinkarnaci je sám o sobě fajn, jen zde není pořádně využit. Nejsem jeden z těch, co by kritizoval nelogičnosti, hloupý děj a podobné věci, to ať si řeší fanoušci dramat a podobných intelektuálních pro mne nekoukatelných a nesnesitelných filmů pro důchodce.Jednak filmu chybí Rko, to je prostě základ a za to jsou body vždy dolů, vůbec bych se nezlobil kdyby v ne-akčních pasážích Fuqua zapracoval na humoru, trochu vtipného oživení by filmu prospělo, dále vzhledem k těm reinkarnacím, jsem doufal, že ukážou flashbacky ( Punská válka, Francouzská revoluce!!) sakra 10 minut tomu věnovat vůbec bych se nezlobil. Dále mě trochu zarážel fakt, že když má někdo několik let zkušeností v martial arts, proč to sakra nejde vidět? Enemáci nic moc nepředvedou, ta hrozba je minimální a v tomhle ohledu je to rozhodně nevyužité a nedotažené. Akce je trochu obyčejná, planá chybí ji pořádnéj Spice a to je škoda. Musím však vychválit tu Steampunk-Sci-fi brokovnici, ta byla boží.Celkově to působí "na rychlo"vytvořené, ale pořád jsem u toho netrpěl, nenudil jsem se, uteklo to relativně v pohodě, takže průměrné 3 hvězdy vzhledem k lásce k žánru nemám problém udělit. Příště bych raději něco na styl Training Day Antoáne! Příběh- **, Vizuál- ****, Akce-***. Napětí- **, Gore-ne, Humor- **, Herci- ***, Atmosféra- *.  5.5/10. ()

AppleCore odpad!

Antoine spolu se scénáristy znásilnil snad úplně všechno od základních kamenů filmařiny, až po největší vědecký otázky a pravdy současnosti... doslovně i metaforicky! Tohle universum nekonečný nebude. ()

silentname

"Infinite" je bohužiaľ ďalšie tohtoročné filmové sklamanie. Neviem či som od filmu očakával niečo výnimočné, no minimálne som očakával solídnu akčnú jazdu akú nám Antoine Fuqua servíroval svojimi predošlými filmami. No pravda je taká, že koncept má potenciál na skvelý film. Len film to nikdy nevyužije a dokopy tu máme príbehovú líniu, kde musíme zastaviť zloducha, aby zničil celý svet. Prečo chce zničiť všetok život? Pretože už je unavený z večného reinkarnovania, najmä po tom ako získava svoje spomienky už ako malé batoľa. Ale nenapadla ho jednoduchšia myšlienka? Spáchať samovraždu tou svojou čipovacou zbraňou a mať od života svätý pokoj? Jeho konanie nemá absolútne žiadnu logiku a najmä herecký výkon Chiwetela Ejiofora pôsobí viac, ako keby hral animovanú postavičku. A to je dosť problém. Jeho monológy sú únavné a najmä nikdy nepôsobí ako keby sa snažil pôsobiť seriózne. A ten akcent je ako päsť na oko. Na druhú stranu Mark Wahlberg zase v scénkach často pôsobí veľmi znudene a jeho výkonu zase chýba nejaká dávka akcie a záujmu. Nejaké emócie alebo energia. Proste čokoľvek, čo by to urobilo silnejšie a zaujímavejšie. Tento film ale jednoducho nefunguje. Je hrozný? Nemyslím si. V jadre ide o pozerateľný akčný thriller, no je maximálne nekompaktný a najmä (ako som povedal a aj iní komentátori) motivácia zloducha nedáva žiadny zmysel. Takže vo výsledku len nie najlepšie zabitie času. Hodnotenie: C- ()

anderson

Sľubný námet uchopený tým najmenej sľubným spôsobom. Pokus o nového "hajlendera" žiaľ absolútne minul cieľ. (11.6.2021) ()

filmfanouch

Nekonečný svou synopsí tak trochu tajil ohledně toho, co přesně nás vlastně čeká. Na druhou stranu šlo ovšem těžko očekávat vážné drama a o poznání pravděpodobnější byl akčňák, kterým studio Paramount bude chtít nastartovat potencionální novou sérii. Jenomže pak přišel COVID-19. A po roce odkladů se studio Paramount rozhodlo, že snímek Nekonečný radši nasadí na svou streamovací službu Paramount+. A i v tomto případě se dá odhadovat, že studio Paramount dobře vědělo, co dělá. Především i kvůli tomu, že finální verze Nekonečného je jednoduše fiaskem.   Nekonečný má skutečně daleko například k dramatu Clinta Eastwooda Život po životě. Je to prostě akční podívaná, které by více svědčila sázka na tak přepálené akčňáky jako například Michael Bay. Jenomže režie se chopil Antonie Fuqua. Člověk, který je sice zodpovědný za Krále Artuše z roku 2004, zároveň ovšem také za Training Day, Bojovníka nebo dvou Equalizerů s Denzelem Washingtonem v hlavní roli. S přepálenými akčňáky ovšem Fuqua zkušenosti nemá. Nekonečný přitom působí jako snímek stvořený pro režírování takovým Michaelem Bayem, místo toho byl ovšem jako režisér zvolený právě Antoine Fuqua. A je to volba vskutku podivuhodná.   Nekonečný je ten typ filmu, který smrdí zájmem tvůrců v oblasti potencionální nové franšízy. Buduje se široká mytologie, odkazuje se na to, co by případně mohlo přijít v dalších dílech a zároveň tom má tak nesmyslný scénář a samotný film působí takovým způsobem, že jde o jeden z těch filmů, kdy si chybí uvědomili sami tvůrci a rozhodli se k riskantním překážkám, které samotný film posunuli ještě o poznání dál k směru, kdy vlastně nedává smysl. Problém ovšem spočívá už v samotném scénáři.   Nekonečný rozhodně nemá problém ve svém obsazení. Mark Wahlberg, Chiwetel Ejiofor i Sophie Coockson jsou ve svých rolích víceméně fajn, samotný scénář ovšem nevytvoří dostatečně zajímavý svět. A především vymyslí svět, kdy se divákovi naskytne mnoho otázek a spoustu rýpání do detailů, které do jisté míry pravděpodobně nedávají smysl. Expozice pro představení světa je přitom v Nekonečném docela dost a přesto nestačí, protože nezodpovězené otázky nadále vyskakují. Ten scénář je reálně hloupý. Expozice ve finále ničemu neprospívá, protože je to vyloženě hloupá podívaná, kdy i vysvětlování za pochodu ničemu nepomáhá. A ukazuje, že tady někdo šlápl bolavě vedle.   Film sice trvá pod 110 minut, obsahuje dost relativně slušných akčních scén a k vyloženě nezajímavosti má daleko, je ovšem neskutečně stupidní. Příliš se snaží o expozici mytologie tohoto světa a přitom se nadále ukazuje, že se nikdo nejspíš při psaní scénáře pořádně nezamyslel. Antoine Fuqua sice velkolepé akční scény dokáže servírovat slušným způsobem, přesto tomu celou dobu chybí živelnost a to i díky nezáživnému střihu. Michael Bay by dost možná z téhle látky vymlátil o poznání víc a zároveň by tuhle látku nebral tolik vážně. O to se očividně tvůrci snaží, v momentu, kdy dochází na dialogové scény se ovšem ukazuje, že se někdo snaží v rámci Nekonečného o něco, co tam reálně prostě není.   Zápletka je jednoduše bordelem. Bordelem, který se snaží hlavního hrdinu zapojit do světa jeho společníků a pak vystavit základní zápletku, kdy opět jde o záchranu světa. Je to celé ovšem natočené tak nezajímavě, pořád to působí tak neskutečně hloupě a zbytečně, že tomu prostě chybí úkaz toho, že stojí Nekonečný za reálnou pozornost. Celou dobu naopak působí jako film, který je přímo stvořený pro streamovací službu. Tedy, že působí tak hloupě, že jeho start na streamu je dost možná jedinou možností pro jeho spásu.     Scénář Iana Shorra působí jako čerpáním z Matrixu, Assasin´s Creedu či loňského Old Guard, kvalitou má ovšem mnohem blíž k loňskému katastrofickému blockbusteru než k fenomenálnímu Matrixu nebo podařené videoherní sérii Assassin´s Creed. Nejhorší je to přitom v momentech, kdy se film sám o sobě snaží obhájit svou hloupost, vůbec se mu to ovšem nedaří, protože zárodek hlouposti zabít nelze. Ten film je vyloženým bordelem, kde toho funguje opravdu pramálo.   Nekonečný působí jako blockbuster, který se krom velkolepé akce snaží dodat i něco navíc a kromě slušné akce se mu ten přesah dodat nedá. Ten film je vyložený mišmaš, který působí jako neschopně slepený film. Má sice relativně slušné natočené akční scény, celkem fajn obsazení a celkově jsou na tom peníze i řemeslná stránka vidět, vše ostatní ovšem vyloženě chybí. A i kvůli tomu se ukazuje, že pro Paramount byla zřejmě skutečně poslední záchrana tenhle nepovedený blockbuster nasadit na svou streamovací službu.   K vyložené pohromě má Nekonečný daleko, stejně tak má ovšem daleko k dobrénu filmu. Na samostatném startu dost možná existovali nějaké ambice, výsledek ovšem vypovídá o tak trochu dohromady slepeném zážitku, který selhává v mnoha důležitých aspektech. A to především ve snaze nakopnout novou bohatou franšízu, která nakopne bohatý svět. Fuquův nejhorší film! ()

JohnCZ

Zajímavý námět zpracovaný naprosto generickým, i když docela zábavně akčním způsobem. Cosi něco mezi Wanted a Old Guard, dobře obsazené a slušně natočené, ale po stránce scénáře zoufale nenápadité, bez zajímavých postav (až na Wahlberga) a povrchní takovým tím způsobem, že to až často nedává smysl. Jako nenáročný akční film, proč ne, ale Fuqua umí rozhodně i lépe. ()

JASON_X

Tak zaprvé lidé, kteří si spontánně pamatují svoje minulé životy, se nenazývají Nekoneční (Infinitiess), ale buddhové. A zadruhé buddhy, neboli Osvícené, si představuju úplně jinak, než jako nechtěně legrační figurky v tomhle komerčním popcornovém bijáku. Jedná se o takovou nějakou podstatně hloupější verzi Matrixu šmrncnutou Highlanderem. To může znít možná lákavě, ale zápletka i děj jsou opravdu hodně retardované, podobně, jako třeba u béčkových videofilmů z osmdesátek a devadesátek, i s tunou slabomyslných dialogů, jen je to vše oblečeno do moderního, lacině líbivého kabátku. Takže se těšte na trikově opulentní vizuálno, naspeedované tempo a spoustu akce. A moje pocity? No co by, nudná a plytká krávovina, s hnusnými herci i herečkami, kterou do týdne beze zbytku zapomenu. Ale dětem se to možná bude líbit a bavit je to. A některé z nich si možná při sledování filmu položí i nějakou tu existenciálně závažnou otázku o smyslu života, vesmíru a vůbec, takže úplně zbytečné a marné filmové lejno to nakonec nebude. Nicméně jak jsem tak poslouchal ten monolog osvíceného nihilisty a misantropa Bathursta, dával jsem mu za pravdu, taky bych lidstvo, potažmo vše živé, bez lítosti vyhladil. Protože veškerý život je utrpení. Třeba sledování podobných filmů. ()

Lacike

Nejak takto by asi vyzeral Matrix, keby ho režíroval nejaký packal a Nea by hral Will Smith ako svojho typického hláškujúceho frajera. Fuqua je nevyzpytatelný režisér, ktorý točí filmy premenlivej kvality a neustále mení svoj štýl. Tentoraz mu ale tento mix Highlandera, Matrixu a nadnesenej akcie z Fast and Furious vôbec nevyšiel. Dej je totálne priamočiary. Behom pár sekúnd nám vysvetlia, kto je dobrý, kto zlý a že všetci idú po hlavnom hrdinovi, lebo ako jediný pozná polohu supermegabazmeku s ktorým môžu tí zlí zničiť svet. Len chvíľu potrvá, kým si jej polohu vybaví. S budovaním postáv sa tu vôbec neserú. Jedna akčná scéna strieda druhú, ale prevedenie nie je rýchle a zbesilé, ale pomalé a nudné a je jedno, či sa jedná o reálne efekty alebo mizerné CGI. Už podľa traileru to vyzeralo na prinajlepšom jednohubku u ktorej keď vypnete mozog, tak sa zabavíte, ale výsledok je po každej stránke nezvládnutý. Niečo ako Dieselov Bloodshot.2/10. ()

okkac

Když to srovnám asi námětem nejbližším Old Guard, tak ve vší te tuposti je Fuqua viditelně o mnoho lepší režisér v rámci tempa a a akce, než ta režisérka Old Guard, takže to alespoň odsýpá, človék vypíná mozek a nějak si to užije. Po provotním šoku z hodnocení tady (39%) jsem to čekal o dost horší. 5/10 ()

fugazi odpad!

Nekonečně reinkarnovanej kovář Marky Mark jede na motorce po Cliffs of Moher, z útesu sjede dolu, skočí na obří letadlo kterýmu odstřelí motor, do křídla zapíchne svou katanu a zjistí, že umí ovládat časoprostor. Tohle netrumfneš … 1/10 ()

Arsenal83

Zaujímavý koncept, ktorý mi spočiatku dával nádej, že pôjde o niečo ako Počiatok. Avšak rýchlo som spadol rovno na zem. Mnoho rovín robí z filmu miš-maš, divák sa stráca a Wahlberg sa zreinkarnoval skoro k smrti. ()

BarryLyndon

Asi mne to neuráželo tak jak by mělo. Někdo smíchal Matrix, Highlandera, Denní hlídku, akorát to občas moc nedává smysl a není tak zábavný jak by mohlo být. Těším se na Pitch Meeting :-DWahlberg byl trapnej a to jsem člověk který se ho docela zastává. Dobrý mi přišel Ejiofor nebo jak se to píše, ten si záporáka užil. Potěšila krásná Sophie Cookson z Kingsmenů. 6,5/10 ()

M.i.k.e

když pominu,že motivace hlavního záporaka zničit vše živé jen proto,že už ho nebaví se reinkarnovat nedává smysl (klidně mohl spáchat sebevraždu tím svým digi udělátkem a měl by klid),pak má Infinite našlápnuto být jedním z nej guilty pleasure letošního roku.Je tu dobrá akce a není jí málo,překvapivě dost slušných a sympatických herců,má to spád a i když to připomíná asi deset jiných a lepších filmů,nenudil sem se.Čert vem kulhající logiku.Do kina bych na to sice asi nešel (i když by tam některé scény mohly vypadat dobře),ale na páteční večer u TV je to víc než solidní...60% ()

iXtr3m3

Objektívne tesne nad úrovňou Old Guard, takže lepšie tri hviezdy, ale kvôli hnidopichom, ktorý film "odpadujú", pritom ich kydy sú samé o sebe odpadom, tak dávam o hviezdu viac. Filmu neskutočne ale fakt že neskutočne chýba R-ko, to na mňa kričalo z každého fightu či prestrelky. Automobilové naháňačky luxusné až na motorku ála Fast and Furious. Myšlienka sveta a jeho mytológie podobne ako pri Old Guard veľmi pútavá a cítim, že časy Highlandera sa naozaj blížia. Škoda tiež slabého využitia flashbackov, ktoré inde dej kúskujú, tu by ho mohli krásne dopĺňať. Tiež trestuhodné "nevyužitie" Dylana O´Briena, zato Jason Mantzoukas potešil. ()

moviefreak

Od Fuqu som až tak hlupučký blockbuster nečakal. Áno akcia je fajn, a v niektorých scénach bola oku lahodiaca ale ako celok... Už chápem prečo sa dostal film až s takou ľahkosťou a bez poriadnej reklamy na stream. Marky Mark kastingový fail, keby je film celý čas iba akcia, tak to s prehľadom dá, ale stred cca 40 min sa iba kecalo a tam bol ako päsť na oko. Film, ktorý bol nakrútený ako zákazka bez štipky lásky k divákom...PS: Čo majú teraz všetci s tými akčnými scénami v lietadle? ()

666Carnage

No od tohoto režiséra jsem čekal víc. Má k ruce dobré herce a asi i námět. Knihu jsem nečetl. Ale tohle není moc dobrý a finále je vyloženě průser. Ani ty akční scény za moc nestojí. Škoda 40% ()

filipvrbik

První poznatek: vůbec to není o schizofrenii, což mi jako schizofrenikovi, který se právě proto na film podíval docela vadilo. Druhý poznatek: je to jen velmi málo sci-fi (ano, to co sci-fi bylo bylo super, hlavně auta), a to mě taky docela vadilo. Třetí poznatek: je to jen podprůměrný akční thriller se špatnými herci ( i jinde skvělý Mark Wahlberg tu jednoznačně přehrává a vypadá že hraje jen kvůli honoráři - jistě tučnému). No a celkově vzato prostě forma zvítězila nad obsahem (opět, jak už mnohokrát)... Konec nebyl nejhorší, ale ty filmy o reinkarnaci už mi taky začínají lézt krkem, za mě podprůměr...40% ()

Flopik

Veľká rada na začiatok, momentálnych 43% si nevšímajte, to zas miestny hrdinovia nepochopili, že ide o akčný film a nie romantickú drámu (čím ďalej bežnejšia vec tu).  Popravde Antoine vykráda asi všetko možné, no ja som sa celkom dobre bavil. Marka mám rád takže super, obrovská škoda malinkej role Dylana.  Ženská krásna, tiež škoda, že nemala viacej priestoru. Akcia poteší, miestami skvelá, miestami troška divne natočené. Koniec v lietadle na papieri znel asi dobre, skutočnosť však nebola úplne tip top. Hudba skvelá. Dalo sa to spraviť určite lepšie, na druhú stranu je to solídny akčňák pri ktorom stačí vypnúť a užiť si. U mňa si to 4* zaslúžilo s prižmúrením okom. ()

bararich8

Not bad. Trailer nalákal na bláznivou dobře vypadající akci a poměrně zajímavou myšlenkou s béčkovým nádechem a to jsem tak nějak vlastně dostal. Příběh má teda spoustu děr a je to šité horkou jehlou a tak nějak to působí jako slepenec několika nápadů. Akce je pak většinou fajn s dobrými prvky, ač se jí bohužel moc věřit nedá. Záporák potěšil. A hlavní je, že to dokáže zabavit. Slabší 4* ()