Schizofrenik zjistí, že jeho halucinace jsou vlastně vzpomínky z minulého života, ke kterým má přístup, stejně jako schopnosti, které v těchto časových obdobích měl. (TommyZR)

EvilPhoEniX

Antoine Fuqua je režisér, na jehož každý nový film se těším ( Training Day, Equalizer, South Paw i Magnificent Seven) se mi od něj líbilo, takže na Infinite jsem se samozřejmě těšil. Marka Wahlberga mám také rád, ale tohle bohužél nebude film, na který budu vzpomínat.Ok těch 43% je bez debat přestřelených, tak špatné to opravdu není. Řemeslně je film v pořádku, nepůsobí podfinancovaně, herci jsou v pohodě a nápad o reinkarnaci je sám o sobě fajn, jen zde není pořádně využit. Nejsem jeden z těch, co by kritizoval nelogičnosti, hloupý děj a podobné věci, to ať si řeší fanoušci dramat a podobných intelektuálních pro mne nekoukatelných a nesnesitelných filmů pro důchodce.Jednak filmu chybí Rko, to je prostě základ a za to jsou body vždy dolů, vůbec bych se nezlobil kdyby v ne-akčních pasážích Fuqua zapracoval na humoru, trochu vtipného oživení by filmu prospělo, dále vzhledem k těm reinkarnacím, jsem doufal, že ukážou flashbacky ( Punská válka, Francouzská revoluce!!) sakra 10 minut tomu věnovat vůbec bych se nezlobil. Dále mě trochu zarážel fakt, že když má někdo několik let zkušeností v martial arts, proč to sakra nejde vidět? Enemáci nic moc nepředvedou, ta hrozba je minimální a v tomhle ohledu je to rozhodně nevyužité a nedotažené. Akce je trochu obyčejná, planá chybí ji pořádnéj Spice a to je škoda. Musím však vychválit tu Steampunk-Sci-fi brokovnici, ta byla boží.Celkově to působí "na rychlo"vytvořené, ale pořád jsem u toho netrpěl, nenudil jsem se, uteklo to relativně v pohodě, takže průměrné 3 hvězdy vzhledem k lásce k žánru nemám problém udělit. Příště bych raději něco na styl Training Day Antoáne! Příběh- **, Vizuál- ****, Akce-***. Napětí- **, Gore-ne, Humor- **, Herci- ***, Atmosféra- *.  5.5/10. ()

3DD!3

Přepálený blábol s dementním scénářem. Přitom nápad s reinkarnací není špatný, tak kam se poděly flashbacky do minulých životů? Fuqua řemeslo pořád docela zvládá a solí jednu akční scénu za druhou. Sic jsou plné nedovysvetlených nesmyslů, bez ladu a skladu. V závěru pak směle trumfuje absurdnosti Rychlých a zběsilých. Marky Mark se ani nesnaží hrát, ale to co předvádí Ejiofor jako Bratwürst je až zvrhle zábavné sledovat. Oči kulící magor se super flintou jehož motivací je... skončení opakované nudy v děloze než ho porodí? No taaak! 😀 ()

Spiker01

Začíná to slibně, ovšem posléze se to zvrhne do úplné pitomosti a na konci už jsem jen tupě zíral na obrazovku a v hlavě mi běžely myšlenky úplně na jiné věci. Co mě alespoň rámcově bavilo, byly akční scény (rejža něco nakoukal z G. I. Joe), nicméně ačkoliv mám Markyho Marka hodně rád, sem se mi zkrátka nějak úplně nehodil. Škoda, nečekal jsem sice moc, ale to málo jsem bohužel dostal. Fuqua má na víc, naopak jsem se utvrdil v tom, že moc nemusím Ejiofora. ()

castor

Reinkarnace po fuquuvsku aneb dost velký chaos. Dokáže ukovat meč, protože byl kovář, rozumí rusky, protože byl Rus. Život pro některé nezačíná s čistým štítem. Duše přecházející mezi životy. Schizofrenik Mark Wahlberg zobe prášky, aby potlačil své klamné zážitky. Ovšem vize, které celý život má, nejsou halucinace. Jsou to vzpomínky. Tenhle bourák už totiž leccos zažil. Vizuálně našlapaný Antoine Fuqua z úvodu rozhodně nezklamává. Společně natočili solidní thriller Odstřelovač, nad kterým jsem původně ohrnoval nos, ale po letech se k němu rád vrátil. Jejich sci-fi novinka se ovšem někde v polovině zlomí a divák si po řadě hloupých momentů přeje jediné: konec. Výsledkem je zaměnitelná sci-fi ptákovina, která nakonec nechává diváka chladným. Fuqua si zase pro jednou vybral slabší chvilku, přitom jsem už dřív psal, že jelikož si Michael Mann dává dlouhou pauzu, tak za něj buďme rádi. Tady to bohužel neplatí. Hodně mizerné tři hvězdy.  ()

mzss1

[49%] NESMRTELNÝ. No, celkově teda nic extra. Hlavně jak už tu píší ostatní, je to takový mix několika filmů, viz Matrix, Highlander nebo loňský Old Guard. Ale opravdu jen vzdáleně to připomíná ty jmenované filmy. Příběh moc zaujmout nemůže, není řeč ani o napětí či větších nápadech. Musím ale uznat, že první cca třetina snímku mě celkem bavila, byla svižná. Ta prostřední mě docela nudila a 3/3 filmu, resp. finále – to už šlo mimo mě. Je tu snaha, aby to bylo akční, má to ale přehnané scény, jak kdyby to bylo Avengers atd. Jenže mě akční sekvence moc nezaujali. Už ta úvodní akce působí dost digitálně. Což já proti digi akci nejsem (miluji spoustu marvelovek apod.), ale zde to bylo takové umělé (především mám na mysli ty zpomalovačky). Mark Wahlberg zde sehrál svůj standart, takže se na něj dalo alespoň koukat, ostatní herci nic extra. Hudba byla normální. Ani tu 3* dát nemůžu, je to tak na hraně, takže slabší průměr a lepší 2*. To 1 shlédnutí se dalo vydržet, ale potenciál to mělo větší. ()

AppleCore odpad!

Antoine spolu se scénáristy znásilnil snad úplně všechno od základních kamenů filmařiny, až po největší vědecký otázky a pravdy současnosti... doslovně i metaforicky! Tohle universum nekonečný nebude. ()

silentname

"Infinite" je bohužiaľ ďalšie tohtoročné filmové sklamanie. Neviem či som od filmu očakával niečo výnimočné, no minimálne som očakával solídnu akčnú jazdu akú nám Antoine Fuqua servíroval svojimi predošlými filmami. No pravda je taká, že koncept má potenciál na skvelý film. Len film to nikdy nevyužije a dokopy tu máme príbehovú líniu, kde musíme zastaviť zloducha, aby zničil celý svet. Prečo chce zničiť všetok život? Pretože už je unavený z večného reinkarnovania, najmä po tom ako získava svoje spomienky už ako malé batoľa. Ale nenapadla ho jednoduchšia myšlienka? Spáchať samovraždu tou svojou čipovacou zbraňou a mať od života svätý pokoj? Jeho konanie nemá absolútne žiadnu logiku a najmä herecký výkon Chiwetela Ejiofora pôsobí viac, ako keby hral animovanú postavičku. A to je dosť problém. Jeho monológy sú únavné a najmä nikdy nepôsobí ako keby sa snažil pôsobiť seriózne. A ten akcent je ako päsť na oko. Na druhú stranu Mark Wahlberg zase v scénkach často pôsobí veľmi znudene a jeho výkonu zase chýba nejaká dávka akcie a záujmu. Nejaké emócie alebo energia. Proste čokoľvek, čo by to urobilo silnejšie a zaujímavejšie. Tento film ale jednoducho nefunguje. Je hrozný? Nemyslím si. V jadre ide o pozerateľný akčný thriller, no je maximálne nekompaktný a najmä (ako som povedal a aj iní komentátori) motivácia zloducha nedáva žiadny zmysel. Takže vo výsledku len nie najlepšie zabitie času. Hodnotenie: C- ()

anderson

Sľubný námet uchopený tým najmenej sľubným spôsobom. Pokus o nového "hajlendera" žiaľ absolútne minul cieľ. (11.6.2021) ()

filmfanouch

Nekonečný svou synopsí tak trochu tajil ohledně toho, co přesně nás vlastně čeká. Na druhou stranu šlo ovšem těžko očekávat vážné drama a o poznání pravděpodobnější byl akčňák, kterým studio Paramount bude chtít nastartovat potencionální novou sérii. Jenomže pak přišel COVID-19. A po roce odkladů se studio Paramount rozhodlo, že snímek Nekonečný radši nasadí na svou streamovací službu Paramount+. A i v tomto případě se dá odhadovat, že studio Paramount dobře vědělo, co dělá. Především i kvůli tomu, že finální verze Nekonečného je jednoduše fiaskem.   Nekonečný má skutečně daleko například k dramatu Clinta Eastwooda Život po životě. Je to prostě akční podívaná, které by více svědčila sázka na tak přepálené akčňáky jako například Michael Bay. Jenomže režie se chopil Antonie Fuqua. Člověk, který je sice zodpovědný za Krále Artuše z roku 2004, zároveň ovšem také za Training Day, Bojovníka nebo dvou Equalizerů s Denzelem Washingtonem v hlavní roli. S přepálenými akčňáky ovšem Fuqua zkušenosti nemá. Nekonečný přitom působí jako snímek stvořený pro režírování takovým Michaelem Bayem, místo toho byl ovšem jako režisér zvolený právě Antoine Fuqua. A je to volba vskutku podivuhodná.   Nekonečný je ten typ filmu, který smrdí zájmem tvůrců v oblasti potencionální nové franšízy. Buduje se široká mytologie, odkazuje se na to, co by případně mohlo přijít v dalších dílech a zároveň tom má tak nesmyslný scénář a samotný film působí takovým způsobem, že jde o jeden z těch filmů, kdy si chybí uvědomili sami tvůrci a rozhodli se k riskantním překážkám, které samotný film posunuli ještě o poznání dál k směru, kdy vlastně nedává smysl. Problém ovšem spočívá už v samotném scénáři.   Nekonečný rozhodně nemá problém ve svém obsazení. Mark Wahlberg, Chiwetel Ejiofor i Sophie Coockson jsou ve svých rolích víceméně fajn, samotný scénář ovšem nevytvoří dostatečně zajímavý svět. A především vymyslí svět, kdy se divákovi naskytne mnoho otázek a spoustu rýpání do detailů, které do jisté míry pravděpodobně nedávají smysl. Expozice pro představení světa je přitom v Nekonečném docela dost a přesto nestačí, protože nezodpovězené otázky nadále vyskakují. Ten scénář je reálně hloupý. Expozice ve finále ničemu neprospívá, protože je to vyloženě hloupá podívaná, kdy i vysvětlování za pochodu ničemu nepomáhá. A ukazuje, že tady někdo šlápl bolavě vedle.   Film sice trvá pod 110 minut, obsahuje dost relativně slušných akčních scén a k vyloženě nezajímavosti má daleko, je ovšem neskutečně stupidní. Příliš se snaží o expozici mytologie tohoto světa a přitom se nadále ukazuje, že se nikdo nejspíš při psaní scénáře pořádně nezamyslel. Antoine Fuqua sice velkolepé akční scény dokáže servírovat slušným způsobem, přesto tomu celou dobu chybí živelnost a to i díky nezáživnému střihu. Michael Bay by dost možná z téhle látky vymlátil o poznání víc a zároveň by tuhle látku nebral tolik vážně. O to se očividně tvůrci snaží, v momentu, kdy dochází na dialogové scény se ovšem ukazuje, že se někdo snaží v rámci Nekonečného o něco, co tam reálně prostě není.   Zápletka je jednoduše bordelem. Bordelem, který se snaží hlavního hrdinu zapojit do světa jeho společníků a pak vystavit základní zápletku, kdy opět jde o záchranu světa. Je to celé ovšem natočené tak nezajímavě, pořád to působí tak neskutečně hloupě a zbytečně, že tomu prostě chybí úkaz toho, že stojí Nekonečný za reálnou pozornost. Celou dobu naopak působí jako film, který je přímo stvořený pro streamovací službu. Tedy, že působí tak hloupě, že jeho start na streamu je dost možná jedinou možností pro jeho spásu.     Scénář Iana Shorra působí jako čerpáním z Matrixu, Assasin´s Creedu či loňského Old Guard, kvalitou má ovšem mnohem blíž k loňskému katastrofickému blockbusteru než k fenomenálnímu Matrixu nebo podařené videoherní sérii Assassin´s Creed. Nejhorší je to přitom v momentech, kdy se film sám o sobě snaží obhájit svou hloupost, vůbec se mu to ovšem nedaří, protože zárodek hlouposti zabít nelze. Ten film je vyloženým bordelem, kde toho funguje opravdu pramálo.   Nekonečný působí jako blockbuster, který se krom velkolepé akce snaží dodat i něco navíc a kromě slušné akce se mu ten přesah dodat nedá. Ten film je vyložený mišmaš, který působí jako neschopně slepený film. Má sice relativně slušné natočené akční scény, celkem fajn obsazení a celkově jsou na tom peníze i řemeslná stránka vidět, vše ostatní ovšem vyloženě chybí. A i kvůli tomu se ukazuje, že pro Paramount byla zřejmě skutečně poslední záchrana tenhle nepovedený blockbuster nasadit na svou streamovací službu.   K vyložené pohromě má Nekonečný daleko, stejně tak má ovšem daleko k dobrénu filmu. Na samostatném startu dost možná existovali nějaké ambice, výsledek ovšem vypovídá o tak trochu dohromady slepeném zážitku, který selhává v mnoha důležitých aspektech. A to především ve snaze nakopnout novou bohatou franšízu, která nakopne bohatý svět. Fuquův nejhorší film! ()

JohnCZ

Zajímavý námět zpracovaný naprosto generickým, i když docela zábavně akčním způsobem. Cosi něco mezi Wanted a Old Guard, dobře obsazené a slušně natočené, ale po stránce scénáře zoufale nenápadité, bez zajímavých postav (až na Wahlberga) a povrchní takovým tím způsobem, že to až často nedává smysl. Jako nenáročný akční film, proč ne, ale Fuqua umí rozhodně i lépe. ()

maddy

Iba jeden malý krôčik od absolútneho odpadu a skutočne si myslím, že to tentoraz ani nebola vina Antoina Fuqua. Ten je síce pomerne nevyspytateľný režisér a dokáže natočiť rovnako ako takmer dokonalé filmy (Training Day), tak aj podpriemernosti typu Kráľ Artuš. Zo scenára Infinite by však čoby len priemerné sci-fi nedokázal vykúzliť ani Christopher Nolan, takže sa nečudujem, že to Paramount radšej upratal na ich VOD Paramount+. V kinách by to bola hanba na dlhé roky pre všetkých zúčastnených. Infinite pritom nezačína úplne márne a minimálne úvodna automobilová naháňačka (aj keď značne predigitalizovaná) a pár úvodných desiatok minút filmu, kde sa divák oboznamuje s dejom dajú pocítiť, žeby to celé nemuselo byť také márne. Už však po cca 20 minútach sa film rozpadá takým tempom a skĺza do tak neuveriteľnej trapnosti, že odsledovať ho do záveru je možné len s konštantným facepalmom. Ani neviem kde začať s chybami ... celý film totiž vyzerá presne tak ako keď si banda starých senilných producentov, ktorí mali byť už minimálne 20 rokov v dôchodku sadnú k stolu, začnú vymýšlať čoby mohol byť vo filme "super trooper cool" pre súčasnú mladú generáciu a následne to nacpú do filmu. Čo nemohlo dopadnúť nijako dobre a čudujem sa, že toto prešlo všetkými fázami vývoja, dostalo sa do finálnej podoby bez toho, aby to aspoň jeden rozumný človek zastavil už v počiatkoch. Celý dej o reinkarnácii je niečo tak dementné, že s každou novou informáciou nedáva žiaden zmysel a často pôsobí tak ako keby si niekto sadol za wikipediu, za 3 minúty browsovania zistil základy budhizmu, aj to to ešte čítal v swahilčine a potom si povedal "aha, takže takto sa reinkarnuje", do toho primiešal kúsok toho čo si pamätal z Matrixu, kúsom z Total Recallu a vypľuľ do sveta nekonzistený dej, pri ktorom bude krútiť hlavou aj žiak prvého stupňa pomocnej základnej školy a aj ten by im to prepísal za počkaním do súdržnejšieho celku. Do toho všetkého je zasadený Mark Wahlberg, ktorý doteraz dokázal predať rolu akčného hrdinu celkom bez problémov, ale v Infinite pôsobí (bez toho, aby som bol nejaký ageista) ako 50-ročný páprda, ktorý sa snaží pôsobiť "ultra cool" a celé dianie zakaždým trefne komentovať nejakou rádoby vtipnou hláškou, ktorá ani raz za 106 minút stopáže nepadne na úrodnú pôdu. A že sa do toho celého pletú ešte aj prvky japonskej kultúry, ktoré tam sú len preto, aby mohol hlavný hrdina ovládať boj s katanou už nejdem komentovať. Trestuhodne nezáživné tempo a abscencia aspoň štipky akejkoľvek atmosféry alebo napätia už je samozrejmosťou. Celá tá snaha Infinite pôsobiť neskutočne štýlovo je na smiech a je doslova výkladnou skriňou toho ako sa letný hollywoodsky blockbuster nemá robiť. Bezpohlavný, rádoby cool, bez vlastného ksichtu a hlavne totálne nefunkčný. Pochváliť sa dá pár slušne natočených akčných scén, ale aj to platí iba do tej záverečnej kde sa voľným pádom padá z liedadla a pomedzito dve postavy mlátia ... a tam už fakt neudrží smiech nikto, to sa totiž nedá opísať, ale je iba nutné vidieť, i keď to asi každému príčetnému divákovi vypáli oči. Blockbusterový fail roka. CELKOVO: 3/10 ()

JASON_X

Tak zaprvé lidé, kteří si spontánně pamatují svoje minulé životy, se nenazývají Nekoneční (Infinitiess), ale buddhové. A zadruhé buddhy, neboli Osvícené, si představuju úplně jinak, než jako nechtěně legrační figurky v tomhle komerčním popcornovém bijáku. Jedná se o takovou nějakou podstatně hloupější verzi Matrixu šmrncnutou Highlanderem. To může znít možná lákavě, ale zápletka i děj jsou opravdu hodně retardované, podobně, jako třeba u béčkových videofilmů z osmdesátek a devadesátek, i s tunou slabomyslných dialogů, jen je to vše oblečeno do moderního, lacině líbivého kabátku. Takže se těšte na trikově opulentní vizuálno, naspeedované tempo a spoustu akce. A moje pocity? No co by, nudná a plytká krávovina, s hnusnými herci i herečkami, kterou do týdne beze zbytku zapomenu. Ale dětem se to možná bude líbit a bavit je to. A některé z nich si možná při sledování filmu položí i nějakou tu existenciálně závažnou otázku o smyslu života, vesmíru a vůbec, takže úplně zbytečné a marné filmové lejno to nakonec nebude. Nicméně jak jsem tak poslouchal ten monolog osvíceného nihilisty a misantropa Bathursta, dával jsem mu za pravdu, taky bych lidstvo, potažmo vše živé, bez lítosti vyhladil. Protože veškerý život je utrpení. Třeba sledování podobných filmů. ()

Lacike

Nejak takto by asi vyzeral Matrix, keby ho režíroval nejaký packal a Nea by hral Will Smith ako svojho typického hláškujúceho frajera. Fuqua je nevyzpytatelný režisér, ktorý točí filmy premenlivej kvality a neustále mení svoj štýl. Tentoraz mu ale tento mix Highlandera, Matrixu a nadnesenej akcie z Fast and Furious vôbec nevyšiel. Dej je totálne priamočiary. Behom pár sekúnd nám vysvetlia, kto je dobrý, kto zlý a že všetci idú po hlavnom hrdinovi, lebo ako jediný pozná polohu supermegabazmeku s ktorým môžu tí zlí zničiť svet. Len chvíľu potrvá, kým si jej polohu vybaví. S budovaním postáv sa tu vôbec neserú. Jedna akčná scéna strieda druhú, ale prevedenie nie je rýchle a zbesilé, ale pomalé a nudné a je jedno, či sa jedná o reálne efekty alebo mizerné CGI. Už podľa traileru to vyzeralo na prinajlepšom jednohubku u ktorej keď vypnete mozog, tak sa zabavíte, ale výsledok je po každej stránke nezvládnutý. Niečo ako Dieselov Bloodshot.2/10. ()

okkac

Když to srovnám asi námětem nejbližším Old Guard, tak ve vší te tuposti je Fuqua viditelně o mnoho lepší režisér v rámci tempa a a akce, než ta režisérka Old Guard, takže to alespoň odsýpá, človék vypíná mozek a nějak si to užije. Po provotním šoku z hodnocení tady (39%) jsem to čekal o dost horší. 5/10 ()

fugazi odpad!

Nekonečně reinkarnovanej kovář Marky Mark jede na motorce po Cliffs of Moher, z útesu sjede dolu, skočí na obří letadlo kterýmu odstřelí motor, do křídla zapíchne svou katanu a zjistí, že umí ovládat časoprostor. Tohle netrumfneš … 1/10 ()

Arsenal83

Zaujímavý koncept, ktorý mi spočiatku dával nádej, že pôjde o niečo ako Počiatok. Avšak rýchlo som spadol rovno na zem. Mnoho rovín robí z filmu miš-maš, divák sa stráca a Wahlberg sa zreinkarnoval skoro k smrti. ()