Gene Wilder a Gilda Radner vytvořili v této jedinečné romantické komedii v Hitchcockově stylu hlavní dvojici. Wilder si zahrál Michaela Jordona, nevinného kolemjdoucího, který se stal obětí zločinu a následně hrdinou. Kate Hellman (Radner) se do něj, během pátrání po vrazích svého bratra, zamiluje. Společně se zapletou do světa mezinárodních intrik, napětí a vražd. Ransom (Richard Widmark), nemilosrdný protivník je rozhodnutý Michaela stůj co stůj odstranit. Michael a Kate, s Ransomem v patách, se vydají na odvážnou misi, která je vezme na divoký přelet nad Grand Canyonem, do centra tajné vojenské základny, zažijí zběsilou honičku v ulicích New Yorku a skončí na pouštní stanici, kde je útočníci obléhají ze všech stran. (oficiálny text distribútora)

shantim

Trošku bláznivá americká komedie s kriminálními prvky. Gena Wildera mám opravdu rád, takže mě tento film nezklamal. O žádné velké dílo se však nejedná, jde o obyčejnou (průměrnou) zábavu. Mimochodem hudební motiv z tohoto filmu byl použit o několik let později v italském kriminálním seriálu Chobotnice. ()

Martin741

Reziser Sidney Poitier /hral vo filme In the Heat of the Night, ako reziser natocil Stir Crazy 1980/ natocil vybornu komediu opat s Gene Wilderom /Stribrny Blesk, Bonnie a Clyde/ v hlavnej roli. Vyborne tempo, dialogy na urovni, potesia exteriery, ba dokonca aj na pustne realie dojde a aj na autonahanacku v uliciach New Yorku, vyborne - Poitier sa ukazal ako schopny reziser : 89 % ()

Rex Mundi

Jedna z typických rolí Gena Wildera ako nežného zmätkára, ktorý sa nevinne zapletie do sprisahania, aby z neho po prekonaní prvotného návalu paniky nakoniec vyšiel ako víťaz vďaka zdravému sedliackemu rozumu a samozrejme aj obrovskej dávky šťastia. V tomto prípade ide o sprisahanie také ultra tajné, že stále neviem, o čom presne bolo :-) Gene so svojou milovanou Gildou sú dobrá dvojka, ale ich súhra zďaleka nedosahuje úrovne Wilderových hereckých spojení s Feldmanom, Pryorom alebo Kahnovou. No aj Gilda bola rozhodne komediálny talent. No z réžie Sidneyho Poitiera mám už po druhý raz (po Bláznoch vo väzení) pocit, že by bolo rozhodne čo zlepšovať a obe tieto komédie mohli mať ešte o trochu viac šťavy a tempa, keby na režisérskej stoličke sedel niekto lepší. Sorry, Sidney. ()

Zalost

Poměrně zábavný film, i když na komedii až tak vtipný nebyl. Hlavním zdrojem pobavení byl spíše Gene Wilder se svými kreacemi, než nějaké bonmoty ve scénáři. Film byl takovým odlehčeným špionážně-detektivním thrillerem, a to natolik, že sem slovo thriller vlastně ani nepatří. Bohužel ve filmu nebylo něco výjimečného nebo opravdu zábavného, co by mě donutilo sáhnout po nadprůměrném hodnocení. Ale jak už jsem psal na začátku, zábavný snímek to je, člověk se u něj nenudí. A to už jsem se naučil filmům přičítat k dobru. ()

• Původně se měl film jmenovat Tracers. (Listeroman)