Poslední živé vystoupení krále popu v newyorské Madison Square Garden. V exkluzívním záznamu hvězdné show dále účinkují Elizabeth Taylor, Justin Timberlake, Whitney Houston, Beyoncé, Usher, Liza Minneli, Samuel L. Jackson, Gloria Estefan, Destiny´s Child, Shaggy a další. (oficiálny text distribútora)

Skuby47

Tento koncert sice nedosahuje kvalit koncertu z roku 1992 z Bukurešti, ale s přihlédnutím k faktu, že jej Michael odzpíval a odtančil ve věku 43 let nutno přiznat, že dynamikou a tanečním rytmem by mu sotva který i mnohem mladší zpěvák stačil. Skládal hudbu, zpíval, tančil a natáčel fenomenální klipy. A to je na jednoho kluka docela dost. Je možné ho zatracovat nebo se mu vysmívat pro jeho extravagantní chování, ale to nic nemění na jeho hudebním talentu. Ráda ho poslouchám a ráda se na něho dívám a tak mi zařazení jeho koncertu do vysílání o půl čtvrté ráno připadá trestuhodné. ()

Pohrobek

Září 2001 - Michael Jackson slaví třicáté výročí začátku své sólové kariéry po prvním hitu "Got to Be There" a zároveň po znovushledání se svými bratry, když se poprvé od roku 1984 spolu postavili na jeviště a společně zapěli hity Billie Jean,Beat it, The Way You Make Me Feel, Black or White a Rock My World. K vidění jsou i Samuel L. Jackson a Elizabeth Taylor v rolích uvaděčů. Kromě Jacksona a Taylor se zde vyskytne ještě jedna mumie, ale o tom raději nebudu mluvit. ()

closed.eye

Jedno z nejlepších živých MJových vystoupení za celou kariéru. Byl ve výborné formě, očividně si to celý užíval, nejde opomenout ani velmi slušný výkony ostatních účinkujících a celkově vysloveně pozitivní atmosféru. Řekla bych, že lze doporučit pro nefanoušky, kteří občas mají chut' na nějaký to "best of"... ()

Trifi

Proč je hodnocení tak rozporuplné? To je přece jasné, nehodnotí se ten koncert, ale sám protagonista... Michael byl, je a bude vždycky legenda v tom smyslu, že postavení jaké měl už nikdo nikdy nedosáhne (ehm, myslím postavení v popmusic...). Na tom už nikdo nic nezmění, jenom se to někomu líbí a někomu ne, toť vše... Mám teda radši jeho live openair koncerty (v čele s nepřekonatelnou Bukureští) ale tahle show byla mimořádná právě svými hosty, rozhodně pro fanoušky MJ povinnost... ------ Hodnocení: 85% ()

Ankroth

Geniální zpěvák, tanečník a nepřekonatelný král popu. Vždycky když ke konci Billie Jean začne zpívat naživo a publikum začne ječet, vyhrknou mi slzy do očí. Moc mě mrzí, že už není mezi námi, hrozně rád bych zažil jeho koncert. Ale bohužel... každopádně díky Michaele, jsi stále v mém srdci a nikdo lepší v hudbě mi tě nenahradí. ()

• Koncert se odehrál k výročí dvaceti let Michaela Jacksona v showbyznysu, 10. 11. 2001 v New Yorku v hale Madison Square Garden, tedy pouhých pár hodin před osudným útokem teroristů na Světové obchodní centrum. (korbitch22)
  • Koncerty byly ve skutečnosti dva a Michael i přes náročnost zdejšího publika pokaždé vyprodal MSG, což se do té doby žádnému jinému umělci nepodařilo. (Roman.Ticka)