SpongeBob v šortkách

• Slovensko SpongeBob v nohaviciach (viac)
USA, (1999–2023), 112 h 46 min (Minutáž: 22–51 min)

Kamera:

Ralph Kaechele

Tom Kenny, Rodger Bumpass, Bill Fagerbakke, Clancy Brown, Carlos Alazraqui, Ernest Borgnine, Dee Bradley Baker, Carolyn Lawrence, John Rhys-Davies (viac)

SpongeBob je dobrosrdečná, optimistická a bezstarostná morská huba, ktorá žije na dne oceánu. Priatelí sa s hviezdicou Patrickom, Sépiákom, majiteľom reštaurácie, pánom Krabsom, a ďalšími podmorskými obyvateľmi, s ktorými prežíva bláznivé a niekedy aj nezmyselné dobrodružstvá. SpongeBob obýva dvojpodlažný ananás v podmorskom meste Zátišie Bikín, niekoľko metrov pod koralovým ostrovom Bikini. Namiesto toho, aby svoje každodenné problémy riešil pokojne a logicky, SpongeBob pristupuje k životu veľmi svojráznym a neobvyklým spôsobom. Či už hľadá najlepšiu špachtľu, ktorá by zdokonalila jeho techniku ​​obracania burgerov v reštaurácii pána Krabsa, alebo sa len poneviera so svojím najlepším kamarátom, láskavou hviezdicou Patrickom, jeho dobré úmysly a prekypujúce nadšenie väčšinou spôsobujú len samé katastrofy a obracajú podmorský život naruby. (TV JOJ)

mcleod

Je to sice pro děti, ale i tak mi to přišlo jako ne moc povedený seriál s nepříjemnými postavami, pochybným dějem, ne moc vtipným humorem, zkrátka takový, který je většinu času hodně mimo (v tomto případě ne pozitivně). Zkrátka jsem za svůj život viděl spoustu mnohem lepších dětských seriálů, na něž jsem se občas s chutí podíval i jako dospělý... to ale asi nikdy nebude případ tohoto seriálu. ()

Koryntos

Ale jo Boba mám docela ráda, ale když na to tady děcka civí půl dne tak mi pak Bob leze na nervy a jako správná houba ze mě vysává poslední zbytek energie. Plankton rulez. ()

KASUGI

Seriál, ke kterému jsem se dostal přes film Houba na suchu, ke kterému jsem se opětovně dostal přes seriál. Pokud mám zrovna odpolední, nebo noční šichtu, dopolední kávičku si už prostě bez Spongebooba nedokážu představit. Dabing perfektní, je vidět, že si to herci užívají, zvlášť Bedřich Šetena a jeho prašule jsou best =D . ()

IMPAIRED

Vám tohle přijde normální? Autor fetuje, za to vám ručím. Díly se dávají dohromady pravděpodobně tak, že přinesou co nejvíc neznámých tvrdých drog a zkouší co to udělá. Až se díly začnou opakovat, poznáte že jim došly neznámé drogy. ()

The Viper

Ještě do nedávna jsem ani nevěděl co to ta žlutý sejra je zač. Pak jsem koumal, že je to vlastně houba s dírama. Neskutečný ňouma, který dokáže pobavit. ()

Soweek

Vzhledem k tomu, že jsem během svých snídaní viděl už asi tak sto dílů, si myslím, že jsem oprávněn tento seriál hodnotit. Hlavou mi vrtá, jestli je to skutečně pro děti. A pokud je, tak proč je to svým způsobem tak nevýchovný seriál. Prostě vše je vzhůru nohama, nic nedává smysl a je to celé tak trochu úchylné. Zároveň je to ale z ranního programu to nejsmysluplnější, na co se dá koukat, občas se u toho člověk i zasměje a velmi povedený je i český dabing. ()

BluT

Viděl jsem jen pár dílů v zahraničí, ale parádně jsem se bavil. - Ale co mě napadlo u tohoto seriálu: v top 200 je spousta takovejhle supr seriálů, který se k většině lidí vůbec nedostanou. Všechny maj 80%+ a maximálně 400 hodnocení. Ách jo, ale člověk nemůže chtít vše. Edit 11.12.2011: Konečně jsem se dostal k dostatku SpongeBobů a nemůžu se toho nabažit. Je to nejvíc úchylný, ale výborný! ()

Callas

8/10 Nevěřil jsem, jak moc se nasměju u kresleného seriálu pro děti. Dialogy a vizuální stránka jasně napovídají, že jde o večerníčkovou záležitost s klasickým morálním ponaučením na konci. Ale právě úžasně povedená a originální animace spolu s komicky přímočarými rozhovory a příběhy tvoří onu nezaměnitelnou zábavnou atmosféru. Když ještě autoři přidají neodolatelného bezmozka Patrika, tak není co řešit. Tato jednoduchá a svižná zábava v desetiminutových porcích mi vždy dodá optimismu. ()

I.AM.NOT

Kolem Spongeboba se vytvořil kult snad přirovnatelný jen k Hello Kitty či Betty Boop. Jinak však Spongebobova "dobrodružství" moc nevybočují z průměru, ale přece jen něco ho trošku zvedá- poučuje (chcete-li moralizuje) a to ne okatě, což je velmi složité (a třeba Pixar to neumí vůbec) a díky tomu přidávám čtvrtou hvězdu. ()

eagle-eye

Spongeboba jsem dlouhou dobu docela úspěšně ignoroval, což byla velká chyba. Tento lehce ujetý kreslený seriál má svoje kouzlo, originální figurky, zápletky, inteligentní humor a skvělé hlášky... ()