SpongeBob v šortkách

• Slovensko SpongeBob v nohaviciach (viac)
USA, (1999–2023), 112 h 46 min (Minutáž: 22–51 min)

Kamera:

Ralph Kaechele

Tom Kenny, Rodger Bumpass, Bill Fagerbakke, Clancy Brown, Carlos Alazraqui, Ernest Borgnine, Dee Bradley Baker, Carolyn Lawrence, John Rhys-Davies (viac)

SpongeBob je dobrosrdečná, optimistická a bezstarostná morská huba, ktorá žije na dne oceánu. Priatelí sa s hviezdicou Patrickom, Sépiákom, majiteľom reštaurácie, pánom Krabsom, a ďalšími podmorskými obyvateľmi, s ktorými prežíva bláznivé a niekedy aj nezmyselné dobrodružstvá. SpongeBob obýva dvojpodlažný ananás v podmorskom meste Zátišie Bikín, niekoľko metrov pod koralovým ostrovom Bikini. Namiesto toho, aby svoje každodenné problémy riešil pokojne a logicky, SpongeBob pristupuje k životu veľmi svojráznym a neobvyklým spôsobom. Či už hľadá najlepšiu špachtľu, ktorá by zdokonalila jeho techniku ​​obracania burgerov v reštaurácii pána Krabsa, alebo sa len poneviera so svojím najlepším kamarátom, láskavou hviezdicou Patrickom, jeho dobré úmysly a prekypujúce nadšenie väčšinou spôsobujú len samé katastrofy a obracajú podmorský život naruby. (TV JOJ)

Rangifer

Mě jako dospělého to místy přijde dost hloupé a trapné. Ale je tam pár chvilek které pobaví. Na nedostatek postav si nelze stěžovat. ()

smutnySermir

Nejméně cca do dílu 100 je to geniální seriál. Já na to koukám od té doby, kdy začala na TV koukat dcera a v naší rodině mnoho hlášek zlidovělo (např. Sépiák: "Spongebobe, ušetři mě ..."). Není to určitě seriál pouze pro děti a jeho hlavní hodnota tkví ve skvěle napsaných postavách - nenapravitelný optimista Spongebob, zenově jednoduchý Patrik (určitě "púovější" než samotný medvídek Pú), zhrzený narcis Sepiák, dobrodruh-kapitalista pan Krabs. A pak - seriál je neskutečně civilní - řeší obyčejné, základní problémy existence, postavy správně "nastavují zrcadlo", a humor je vyspělý, jemný, někdy černočerný. Já asi nejvíc miluju díly, které oslavují imaginaci (např. díl s krabicí, díl s papírkem ...). ()

kukadlo123

Když není co delat, tak se na tohle mrknu. Krapek blbá morská houba která nezvláda řidičák, za to fajnové hambáče, potom Patrik, který za normálnich okolností je asi nejblb, který udelá řidičák, skrblík Krabs, padouch Plankton a tak dále-nejrozmanitejší sbírka osobností. Občas skvělé frky, není co dodat.(vlatně je: nachystat další pár rukou na chytání za břicho;) ). Ach, nostalgie. Čest tobě, Stephene Hillenburgu. ()

MarekTulen

No co budu říkat, dětství je dětství a na tohle nikdy nezapomenu, vždy 18:45 zapnout TV a jedem! Nebo mých 250+ dílů stáhnutých ve starém notebooku je nostalgie, proto tomu musím dát 5 hvězd. Ani nevím jak to mám zrecenzovat.. skvělý animák, s parádními postavami, většinou i s dobrým příběhem. Prostředí a propojení s realitou, pecka! Na některé vtipné momenty si vzpomenu i dnes a nějaké epizody které jsem si zapisoval, protože mě extrémně pobavili, si pustím i dnes. Každému se líbilo něco jiného, třeba Scooby doo nebo Šmoulové, tohle bylo moje dětství a kvůli nostalgii mám v plánu si dát Spongebob maratón. <3 ()

megacik

Jedna z mála novodobých seriálov, ktorý je vtipný, pekný, milý, nenásilný, má nejaký zmysel, a skutočne niečo našim deťom aj dá.  Vhodný je dokonca pre celú rodinu. Škoda len, že tento seriál existuje už štvrťstoročie, ale na Slovensku, ktoré je 100 rokov za opicami, sa objavil len posledných pár rokov dozadu. ()