Pevnost Šanghaj

• Čína Shang hai bao lei (viac)

Mladík se zblázní do odvážné vojevůdkyně a brzy se při obraně Země vydá v jejích šlépějích, aby chránili Zemi před mimozemšťany usilujícími o drahocenný zdroj energie. (Netflix)

Packal13

Zatímco wandering earth byl docela ok ačkní no brain blockuster, tohle už bolelo. Příběh a logika má víc děr než fotbalová branka, vedlejší romantická linka je naprosto tragická, alespoň efekty to částečně zachraňují. Nejsou sice přímo oslnivý, ale když se přihlídne k rozpočtu filmu, který měl být údajně jenom 57 milionů, tak ty dolary ždímaj do poslední kapky. Bohužel koukat jenom na full cgi scény člověka docela unaví. ()

septic

docela jsem byl ze začátku rád, že se Čína pustila do takového projektu, byť velmi neoriginálního. Asie produkuje jeden trhák za druhým, ale supervelmoc v tomhle hledisku tápe. To, že Japonci a Číňané obsazují do hlavních rolí ulízané Keny a šikmooké barbíny, to už jsme si zvykli. Že asiaté dokáží natočit dokonalý romantický film, o tom není pochyb. Ale míchat tyhle sračky do sci-fi, kde mimozemšťanům zůstává poslední překážka k vyhlazení lidstva, to je trochu moc. Že je to 4th July jak přes kopírák by mi ani nevadilo, ale ten románek z toho dělá takový hnůj, že posledních 40 minut už jsem jenom posouval ()

oveckaoa

Na Zemi dopadne jakási surovina lidi ji začnou využívat ke svému prospěchu a po čase je napadnou mimozemšťané. Všechny města padnou až na Šanghaj, která stále vzoruje. Několik problémů to jejich slavné dělo se nemůže hýbat do stran může jenom nahoru a dolů tak, že kdyby ta mimozemská loď se posunula o podělaných 10 centimetrů třeba doleva nebo doprava jsou nahraní. Dále to dělo není ničím chráněné nad ním si létá mimozemská loď (musí to nějak mít ošéfované to , aby se trefilo) a padají trosky, ale nic ho nepoškodí. Dále v jedné části jedna ženská zničí ty suroviny na úkor možnosti vystřelit ještě jednou z toho děla přičemž jelikož z té suroviny je celé město se začne ničit což způsobí jak zemětřesení tak záplavy a jelikož to dělo je v prostředku tak by to schytalo mezi prvníma a nějakou záhadou přežilo. Proč vůbec měly to dělo jen jedno mají tam posrané kvítka z té suroviny a celé město proč si radši nepostavily druhé to dělo? Dále Šanghaj je chráněná bariérou tudiž by stačilo při útoku těch mimozemšťanů tu bariéru otevřít poslat tam tu letku a zavřít ji (jít to jde jelikož ten chlápek na konci to dokázal) tím by se minimalizovaly ztráty a vůbec by se to co bylo na konci nemuselo dít. 60 procent P.s. srovnávat tohle z produkcí Asylumu je asi taková píčovina jako srovnávat českou pohádku Kozí Příběh s Ledovým Královstvím třeba. ()

Antaeus

No takto.. Kto nevidel Enderovu hru, Na hrane zajtrajška alebo Deň nezávislosti (1 či 2, to je fuk), už ani nemusí. Stačí vidieť Pevnosť Šanghaj a vybavené. Čo ale oceňujem je fakt, že aj keď podľa správ síce padli Nový York, Nové Dílí a čojaviem čo všetko ďalšie nové, ľudia tu neboli zas tak úplní sráči a niektoré ich zbrane boli minimálne kolík. No ale štít ten bol hotový kúl.  Blabla, atď, sem-tam nejaké pif-paf a bum-bác, nejaký ten post-sentiment a potom koniec. Tak ale lepšie strávený čas ako napr. urologické vyšetrenie.. No a Šu-ki dostojí svojmu menu, mľask.. ()

JohnCZ

Čekal jsem čínskou číčovinu a dostal jsem... čínskou číčovinu, která navíc jaksi neví, čím chce být. Jestli akčním sci-fi a nebo romantickou limonádou. Číňan prostě moderní blockbustery moc neumí, i když se snaží a vykrádá, co to jen jde. Celé je to divně nasvícené, divně ozvučené, plus ten šíleně nepřirozený dabing anglicky mluvících postav. Bitevní CGI sekvence vypadají sice hodně digitálně, ale nejsou úplně marné a masivní bitevní scéna před koncem mi svou monstrozitou připomněla tu z Mass Effectu. Hrané sekvence oproti tomu působí jak cutscény z Command & Conquer, kde furt někdo pobíhá, vojáci vytahují jakési papundeklové high-tech kufříky ze stěn, přenáší je sem a tam a celé to má působit jakože asi hodně dynamicky. Kombinované scény už pak vyloženě vypadají jak ta nejlevnější chujovina z dílny Asylumu. Ale čert vem technickou stránku, Shanghai Fortress je cringe především po stránce writingu. Nulový děj, neherectví a z něj plynoucí prkenné pronášení už tak trapně působících replik. S tím souvisí i umělohmotná romance bez jakékoli chemie mezi postavami. Nechybí hysterické salutování, intenzivní pláč nad ztrátou milovaného velitele a celým filmem otravně okatě prorostlá propaganda toho, že obětovat se pro vlast je vrcholem toho, čeho může jedinec dosáhnout. No, prostě Čína. ()