Prvotina Sofie Coppolové nás přivádí na střední školu mezi partu děvčat, jejíž královnou je Chloe. Na hodině literatury musí prezentovat, co pochytily při četbě románu Flowers in the Attic od V.C.Andrews. Pod vlivem knihy jim v hlavě uzraje ďábelský plán, který nazývají „lick the star“ (pozpátku volně „kill the rats“). Chtějí totiž chlapce ze školy oslabovat přisypáváním arseniku do jejich obědů. (J.Connor)

movie

Nadmíru vydařený kraťas, který jasně naznačuje ohromný potenciál autorky. Bavilo mě to hodně. Ke shlédnutí na youtube. ()

dr.horrible

Ja mám od Coppoly najradšej Virgin Suicides, takže toto mi hodne sadlo. Mohla by sa vrátiť k podobným témam. Herci prirodzení, soundtrack pecka. Linklater v sukni. ()

dr.Orlok

Krátkometrážní, černobílý film o čtyřech kamarádkách, kteří chtějí "oslabit" kluky krysím jedem. Celý plán vymyslí Cloe, krycí název je Lick the star. Jako u všech filmů Sofie Coppolové je i zde pečlivě vybrán soundtrack. Někdo o ní prohlásil, že natáčí filmy, aby si do nich mohla vybírat písničky. Něco pravdy na tom možná bude. ()

kaylin

Sofia Coppola již prvním krátkým snímkem ukazuje, že má smysl pro silné ženské hrdinky, což se bude v její následující tvorbě nadále opakovat. Stejně tak má smysl i pro určitou stylizaci, což je zde primárně dáno použitím černobílého schématu. Jinak se jedná o ukázku toho, že povinná četba může být skutečně nebezpečná. Nápad zajímavý výsledek přechytralý. ()