Strange But True

• Austrália Strange But True

Allka

Nápad nebyl vůbec špatný, ale provedení mohlo mít větší koule. Na thriller to bylo málo thrillerové, na drama zase málo dramatické, škoda škoda. Ale musím uznat, že rozuzlení mě docela překvapilo, jen by mu bodlo širší rozpracování. Každopádně Nick Robinson je dobrý herec a zasloužil by si hrát v mnohem lepších filmech, než jsou takováhle béčka. Doufám, že se na něj štěstí usměje a vrchol kariéry ho ještě čeká. ()

danielosbourne

O tomto filmu jsem se dozvěděl až potom, co jsem přečetl knihu, která byla naprosto skvělá. Nechtělo se mi věřit, že by takhle skvělá kniha, měla tak špatné filmové zpracování, aby odpovídalo místnímu hodnocení. Bohužel se tak stalo. Tvůrci filmu toho hodně vynechali a spoustu si toho upravili a bohužel k horšímu. Pokud vás nějakým způsobem zaujal tento film, nebo anotace na něj, raději si přečtěte knihu. Odnesete si stokrát lepší zážitek, než z tohoto filmu. Nikterak ho nezachraňuje ani herecké obsazení, byť herecké výkony nejsou špatné. Z téhle slátaniny si toho ani tak moc neodnesete. Jediné, co se filmovému zpracování povedlo, je závěrečný sestřih scén, z kterých mrazí. ()

oveckaoa

Před 5 lety měly cestou z maturiťáku děcka nehodu. Při nehodě zemřel jeden kluk (docela zvláštní nehoda, že po čelním nárazu umřel jen 1, ale budiž) a ostatní včetně jeho přítelkyně se zranily (asi). Po 5 letech přijde ta přítelkyně k rodině toho mrtvého s tím, že je těhotná a to dítě bude jejich mrtvého syna a to se celý film řeší . Ačkoliv dávám tři hvězdy musím říct, že je to solidní thriller/drama a nenudil jsem se ani minutu sice to moc smysl nedává (proč nešla na testy to by se zjistilo čí by to děcko bylo to jí jako všeci až na matku jako hned věřily? Jo ono by to nemohlo mít pak 96 minut), ale neřešit. Kdyby na konci to malé děcko tu matku co ho odmítala pochcalo, poblilo nebo třeba kdyby ta matka toho děcka jí jednu natáhla za to jak se k nim chovala dal bych o hvězdu více takhle lepší 3 hvězdy. ()

Cinematrix

Rodiče maj dva syny. Jeden jim umře. Měl autonehodu. Pět let po jeho smrti zazvoní u dveří těch rodičů těhotná holka. Otevře jí zbylý syn. Rodiče se mezitím rozešli. Zbylý syn má poraněnou nohu. Měl bicyklonehodu. Holka je těhotná. Půlka těch rodičů (máma) ji nemá ráda. Viní ji ze smrti svého syna. Ona je však právě s nim prý těhotná. Tak na ni ta máma a zbylej syn čuměj jak z jara. Nějak jim to neštymuje časově. Ta holka prý s nikym jinym nic neměla. Jsou to kecy? Nevíme. Tak na to koukáme. Přibývají další a další postavy. Nakonec v tom hraje deset lidí. Tohle je můj první komentář v holých větách. Víc si to nezaslouží. Dávám dvě hvězdy. ()

• Natáčelo se od 12. června do 12. července 2019 v Torontu (Ontario, Kanada). (BMW12)
  • Film je natočen podle stejnojmenné knihy Johna Searlese, která v České republice vyšla pod názvem „Zvláštní, ale pravdivé“ v roce 2017. (danielosbourne)
  • Celosvětová premiéra proběhla 22. června 2019 na Mezinárodním filmovém festivalu v Edinburghu. (BMW12)