První setkání s rodinou vaší přítelkyně může být náročné. Ještě těžší je plánovat žádost o ruku na každoroční štědrovečerní večeři její rodiny - přičemž její příbuzní ani netuší, že je lesba. Když se Abby (Kristen Stewartová) dozví, že Harper (Mackenzie Davisová) jejich vztah před rodinou tajila, začne o ní pochybovat… Sváteční romantická komedie Šťastné a veselé zachycuje pestrou škálu emocí spojených s touhou po přijetí ze strany rodiny, snahou být věrný sám sobě a odhodláním nezkazit si Vánoce. (HBO Europe)

Chrustyn

Vánoční komedie, tentokrát okořeněná lesbickou romancí a neustále oddalovaným coming outem. Čekal jsem nesnesitelné peklo a dostal snesitelný film, který se sice nestane vánoční klasikou (to, že se odehrává o Vánocích je poznat jen díky vánočnímu stromku), ale pokud budete donuceni ho vidět, přežijete bez větší újmy. ()

MrHlad

Parta nesympatických snobů a lhářů se chová otravně a těch padesát minut, co jsem na to zvládl koukat, jsem přemýšlel o tom, proč Kristen Stewart už dávno nevzala kramle. Možná, že to celé skončí nějak smysluplně, ale nemám silu a chuť to zjišťovat. Clea DuVall navíc točí, jak kdyby jí bylo devadesát. A smysl pro humor má, jak kdyby jí bylo sto. ()

Arsenal83 odpad!

Človek si zapne film a zas je účelovo polovica postáv homosexuálna, ja už neviem kam to smeruje. Veď ok, žite si, ale prečo každý druhý a prečo sa scenár vždy zaoberá homosexuálnymi „problémami“, dokonca aj vo vianočnom filme? Čakal som príjemný film a od začiatku na mňa pod rúškom Jingle Bells vybalili dve hádajúce sa lesby, ktoré akože majú problémy vo vzťahu a dobré rady im dáva ďalší teploš. Nechápem, že sa sneh neroztopil. ()

Aljak

Až na záverečnú fázu filmu (posledných cca 25 minút) to bolo dosť vlažné a v podstate nijako extra zaujímavé. Lesbické Vianoce s coming outom na Štedrý večer sme tu ešte asi nemali, no napriek tomu to pôsobilo klišovito a schématicky. Tomuto námetu by skôr pomohlo dramatické prevedenie, lebo tá komédia mi k tomu nepasovalo (odhliadnuc od toho, že moc vtipného tu toho určite nebolo). A čo bolo najlepšie na tomto filme? Jednoznačne Alison Brie a Aubrey Plaza. Inak to bolo dosť márne... ()

dr.horrible

Tak predovšetkým, Clea DuVall nie je moc dobrá režisérka. Názov očividne myslela ironicky, ale nevyšlo to takým tým zábavným Fotr je lotr spôsobom; tie veci, ktoré sa tam Kristen Stewart väčšinu stopáže dejú, a ktoré ako hlavná postava prenáša na diváka, sú skôr smutné a depresívne, ako zábavné trampoty. A ako celok sú humorom zle vyvážené, a napr. pri záverečnom fighte sa nesmejete, pretože sa cítite pod psa, a postavy Mackenzie Davis (hrajúcu presný opak jej role zo San Junipera) a Alison Brie (hrajúcu opak všetkého z jej dosavadnej kariéry) už viacmenej neznášate. Držia to - a fakt, že hodne - pokope hlavne Kristen a Aubrey Plaza vo vedlajšej úlohe bývalej priateľky. Ale určite to neni pohodová vianočná komédia. A v červenej farbe nemá čo robiť. ()

• Režisérka a spoluscenáristka filmu Clea DuVall přiznala, že se jedná o autobiografický film. (Stanislaus)