Spawn

všetky plagáty
USA, (1997–1999), 8 h 9 min (Minutáž: 26–29 min)

Predloha:

Todd McFarlane (komiks)

Keith David, Richard Dysart, Dominique Jennings, Todd McFarlane, James Keane, Michael McShane, John Rafter Lee, Victor Love, Michael Nicolosi, Kath Soucie (viac)

Spawn je zplozencem zla, výtvorem pekelného pána Malebolgia, který ho do svých plánů na ovládnutí Země a rozdrcení Nebeských sil zahrnul jako komandanta démonických armád podsvětí. Před svou smrtí býval Spawn Albertem Francisem Simmonsem, speciálním agentem zrazeným a zavražděným vlastním nadřízeným, kterému bezmezně důvěřoval. Poháněn zhoubnou touhou po pomstě přistupuje Simmons na Malebolgiaův návrh a stává se Spawnem, což mu umožní opět kráčet po Zemi. Po návratu ale zjišťuje, že je pouze znetvořeným mrzákem, jehož rodinu převzal nejlepší přítel Terry. Změnilo se toho ovšem víc. Na Spawnův nervový systém je navázána organická symbiotická zbroj spolu s rudým pláštěm a řetězy, které mu umožňují mimo jiné měnit tvar. Místo krve jeho tělem proudí fosforově zelená nekroplazma propůjčující nadlidskou sílu a nadpřirozené schopnosti. Ve své nové podobě se Spawn rozhodne chránit bývalou ženu Wandu a její novou rodinu. Zároveň ale musí odolávat svodům Pekla, bažícím po jeho dosazení do čela své armády, a útokům Nebe, usilujícím o jeho zničení jakožto elementu, který může narušit rovnováhu sil a přiblížit pekelné síly k vítězství v rozhodující bitvě. Jediným přítelem a moudrým rádcem je mu mystický stařec Cogliostro s podobně pohnutou minulostí. Jakou roli bude hrát Spawn v nadcházejícím Armagedonu? (oficiálny text distribútora)

JayJay5

Drsný seriál pro dospělé publikum. Ačkoli se v Univerzu Spawna moc nevyznám (viděl jsem akorát hraný celovečerák), tohle mě náramně bavilo. Temné, drsné, nekompromisní. To si myslím sedí na Spawna přesně. Jedině jsem snad čekal epičtějsí závěr. Nicméně to nemění nic na tom, že jsem se sqěle bavil. ()

SOLOM.

Za posledních pět dní jsem poctivě sledoval 3-4 díly toho seriálu denně, abych si zkompletoval vzpomínky z dětství, když to běželo kdysi na německém kanálu a já tomu vůbec nerozuměl. Schválně jsem si před „vyvrcholením“ třetí série pustil filmovou verzi , abych mohl porovnávat a tohle je bezesporu o hodně lepší. Příběh asi není potřeba moc rozepisovat (kdo viděl film, nebo držel v ruce komiks), takže to pojďme shrnout. První série se zaobírá především zrodem Spawna a jeho „učením“ jak správně používat své pekelné schopnosti. Jelikož nechce vést zplozence pekla a především touží po pomstě, dočkáme se prvních mordů, při kterých se zdokonaloval. Dočkáme se i trochu té animované nahoty, zrada a zabíjení budou na denním pořádku. Ve druhé sérii už to je ta pravá řežba a Spawn konečně dělá svému „jménu“ čest a to i přesto, že párkrát dostane pořádně přes „držku“. Ve třetí se na nás chystá velké finále (škoda, že to ještě nepokračovalo), setkáme s několika zajímavými postavami (samurajka) – trošku mne zarazila přítomnost Lady Death…Samozřejmě nebudou chybět ani staří známí Cogliostro, Clown, Jason Wynn a samozřejmě Wanda, která ke konci už nebude vypadat jako ona „černá rajda“ – věk nezastavíš. Takže ve finále šlo o velice povedený seriál, který okouzlí pěknou animací, poutavým příběhem a hlavně spoustou krvavé podívané…možno k vidění komplet na YouTube. ()

PKD

Neskutečné. Krvavé, drsné, dospělé. Sakra, že to nemá konec. Tak, jak to má vypadat, když se nekurví předloha. Film mám rád, přec jen to je spousta vzpomínek:) ale toto je ten jediný a pravý Potěr/slizský zárodek/jikra.:) P.s.ten neskutečně úchylný hlas Klauna/Violátora v originále samozřejmě, mě bude pronásledovat ještě dlouho. ()

decouble

Super animace, docela hodně brutalit a zábavněj klaun. Je to ale celý obložený sadou málo zajímavejch narativů vedlejších a nechtěně komických postav, které jsou většinou bezdomovci žijící ve dvou postranních uličkách velkoměsta a jejichž podivně dementní kreace trumfne snad jen sám autor Spawna. Ten si na začátku každého dílu dopřává monolog naplněný metafyzickými moudry obšlehnutými ze zadní strany letáku Lídlu s čínským týdnem a natočeným v cheesy devadesátkovým stylem pořadu Věřte nevěřte. ()

Blue.Shark

Bohužel jsem čekal něco víc. Spawn je bezesporu zajímavý, seriál jako takový je temný, tamní svět je zkažený až běda. Bohužel z toho seriál nedokáže těžit a všechno podává pro mě velmi nestravitelným způsobem - neuvěřitelně zdlouhavě. Seriál prostě nemá žádný drive a Spawn se navíc velmi často chová jako úplný blbec. Nebudí dojem antihrdiny, prostě jenom blbce. Škoda. ()

Hapretor

Nějak mě to nechytlo. Nelíbila se mi animace a děj mě minul. Neměl jsem náladu čekat a dál zkoumat, co bude dál. Mě to spíš nudilo. Po půl hodině vypnuto. ()

MJ

Skutečně vynikající seriál. Málokdy můžu napsat něco takového. Ale je to propracované a vyšperkované. Seriál, který minimálně po stránce zpracování děje strčí do kapsy i komixovou předlohu... Hustý... ;-) ()

VvV14

Je to bomba.... Kresba podle Todda McFarlanea je naprosto brilantní i když ne tak kvalitní jako komiksová předloha. Ale s nějakou tou ztrátou na kvalitě se musí počítat. Co dodat.... Asi už jen to že celá ta atmosféra člověka poměrně rychle vtáhne do děje a nejraději by se schoval za nějaký kontejner. ()

Vykuk

Solidní atmosféra, příběh, není to špatné, dokonce by mi ani tak nevadila zastaralá animace, taky už to něco pamatuje, ale je to zbytečně táhlé a o akčních scénách se v podstatě nedá mluvit. Lepší průměr. ()

darthvader77

No rok 1997 to je prostě špičkový ročník. Berserk, Ďáblův Advokát, Princezna Mononoke, Oz a samozřejmě Spawn. Kdo mne zná tak ví, že stojím za tím, že buď neoživujete postavy a nebo je nezabíjíte na úplně prvním místě. Nícměně na pomstychtivých zabijácích vraící se ze záhrobí je prostě něco strašně Tarantinovsky přitažlivého. Ať už jde o Spawna nebo Škorpióna. Spawn je velice temný atmosférický cartoon, který nám představuje Spawna, kterého ho honí nejenom vlastní minulost zaživa, ale i pobyt v pekle. Některé scény jsou pěkně napínavé na hraně hororou kombinovaného s kriminálkou. Líbí se mi, že vzhledem k tomu, že se jedná v podstatě o superhrdinský origin, tak Spawn ještě není tak úplně ten badass, ale trpí jinými úskalí než obyčejní hrdinové. Nepamatuje si život, jeho žena teď má někoho jiného, přítel ho zradil, sám trpí nočími můrami pěkelnými. A neustále ho otravuje démon. Líbí se mi, jak můžeme sledovat šachovou partii mezi politiky, obhocníky ze zbraněmi a mafií, ale do toho všeho jako slón v porcelánu napcohoduje přízrak Spawn, který se s ničím nesere a kosí to hlava ne hlava. Chudáci bezdomovci v uličce, tak mají o zábavu postáráno. Je něco hrozně uspokojivého když Spawn kosí tuhle verbež a nebo když vraždí špehy, co sledují jeho bývalou ženu. Zároveň ale tahle série vede k některým srdceryvným a dojemným momentům. "Kdo ti do dal drahoušku? Smutný pán, mami." ()

Chezzsterman

Tak tenhle seriál je naprostá pecka!!! Škoda jen že vydali pouze 3 série. Jinak jeden z nejlepších komiksovejch seriálů, co jsem kdy viděl...film se s tím nedá absolutně vůbec srovnávat. Angličtina sice není nejjednodušší, ale dá se tomu rozumět a děj mě absolutně vtáhl. Bez přemýšlení***** ()

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (viac)