Jedné jarní noci

• Južná Kórea Bombam (viac)

Když se Lee Jeong-in a Yu Ji-ho potkají, stane se něco nečekaného. A nebo je jen jaro ve vzduchu a možné je všechno. (Netflix)

Soupalka

Nabizi se jednoznacne srovnani - Podobne ladene co do tematu a obdobne obsazene jako Something in the rain. I soundtrack a tempo jednotlivych scen je obdobne, vyprava, cilova skupina divaku atd. Tim ale podobnost podle mne konci a jedna se jen o ramec. Serial se drzi jen jedne velmi strucne dejove linky a je takovy vice civilni a ve sve podstate i realnejsi. Nesnazi se zakomponovat i jina temata, rozhovory a jednotlive sceny jsou tocene v "realnem case" a celkove vyzniva velmi propracovane co do zprostredkovani emoci a deje. Vyhyba se dodrzovani klise za kazdou cenu coz paradoxne pomaha tomu, ze ustredni par , ktery zprvu trochu tak nejak nefunguje je nakonec mnohem uveritelnejsi a opravdovejsi. Hollywood by z toho zvladl udelat standardni nudny romanticky celovecerak a donutit mnohe spotrebovat par kapesniku. Korea proste umi emoce zprostredkovat lepe, i kdyz ji to zabere 16 dilu. ()

jarah

Dráma, v ktorej nečakajte žiadny strhujúci dej, ide skôr o časovú líniu vzťahov. Príbeh sa pomaly odvíja medzi dialógmi a kamerou zvýrazneným vyjadrovaním tela, ktoré dostáva veľký priestor v zdanlivo naťahovaných scénach podfarbených strhujúcim soundtrackom. (Chytľavá skladba No Direction https://www.youtube.com/watch?v=ertxr5TT3gA mi hrá aj teraz, pri písaní komentára.) Postavy cítia a konajú prirodzene, nepreafektovane. Jung Hae In ako slobodný otec predviedol skvelé herecké vlastnosti a napriek tomu, že na svoj vek pôsobí tak trocha detsky, dospelé a ochranárske správanie mu vážne pristalo. Na basketbalovej palubovke vyzerá naozaj úchvatne. Han Ji Min bola vo svojej úlohe taká presvedčivá, až som mala chuť ju občas zobrať záchodovou kefou po hlave za to, že reagovala akoby sa všetko točilo len okolo nej. Získal si ma vzácny, sympatický sesterský vzťah, aj vzťah k matke. Veľmi silná scéna dvoch matiek na lavičke v parku na mňa urobila obrovský dojem. Dráma nastavila zrkadlo spoločnosti, v ktorej byť rozvedený alebo osamelý rodič degraduje človeka na úroveň, kedy musí znášať poníženie a odmietanie. Ako vidieť na reakciách priateľov, nejde iba o fenomén staršej generácie. Z toho vyplýva klamanie a predstieranie detí rodičom. Tí vstupujú do ich vzťahov, konajú na vlastnú päsť bez ich vedomia a ospravedlňujú to dobrým úmyslom. Každý aspoň raz v živote zažil rozchod v akejkoľvek podobe a ocitol sa na strane odchádzajúceho alebo opusteného. Je to téma, ktorej sa nikto nevyhne a tento seriál ju spracováva veľmi citlivo, vezme diváka za ruku a nepustí ju ani po záverečnej scéne. Dobre zvolené lokácie, osvetlenie, žiadne minisukne ani hektolitre umelých sĺz. ()

alisa.upir

Nádherná dospělá a vyspělá tvorba. A přitom to člověka úplně pohladí na duši. O něčem takovým si všechna americká produkce může nechat zdát. Tipuju, že nějak podobně by na člověka chtěla působit v ČR třeba Slunečná, ale zatímco z českého rukopisu je to trapná chabá slátanina, tady je to naprosté veledílo. Neuvěřitelně krásná věc. Asi můj nový nejoblíbenější seriál, chtěla bych ho vidět znovu, pětkrát, desetkrát, žít v tom nádherném hravém světě, zachycujícím vztah dvou dospělých zamilovaných lidí. Je tak krásně napsaný, že člověk má pocit, že nakukuje někomu do života a ne že sleduje Netflix. U spousty dialogů jsem si říkala, že přesně takhle bych taky reagovala, úplně do slova. Taky mě dost dojímá, jak krásný vztahy můžou být, pokud se k sobě lidi chovají s láskou a s respektem, a mají kolem sebe vybudovanou dostatečnou sociální síť. O tom si většinou v ČR můžeme nechat zdát. A nejvíc mě prostě dostává Yu Ji-Ho. Korejského boyfrienda do každé rodiny ❤️ No nic, jdu se začít učit korejštinu. Jediný, co mě překvapilo, tak že být single parent v Koreji je horší než mít lepru. Ale jiný kraj, no :) ()

kklepkaa

Nejde nesrovnávat s Mezi kapkami deště, když seriály spojuje režisér, půlka hereckého obsazení, řeší se se vztahy a i soundtrack. Z Mezi kapkami deště se stala srdcová záležitost Ale tenhle seriál příliš nezaostává. Skvěle napsané, skvěle zahrané. Hae-in Jeong měl tady lepší a zajímavější roli svobodného otce, ale chemii měl rozhodně lepší se Son Ye-jin. Musím přiznat, že hlavní hrdinka mi byla někdy nepříjemná a linka ústředního páru byla trochu slabší. Hodně mě ale zasáhla příběhová linka starší sestry a vůbec... vlastně mě tady i víc bavily vedlejší postavy. ()

CaladanChmur

Petushka..."Och, jak krásně vyspělé drama."...Zíza...." stojí to a padá na výborně napsaných postavách. Jsou to lidé a je to opravdu jako nakukování do něčího života."....." Prostě – doporučuju, pokud nehledáte lacinou přeslazenou romantiku. "...Jirka_Šč ..."Stručně: "Krásné, dospělé a lidské."..." , tyto části komentů jsou zcela popisující. Já k uvedeným přívlastkům přidám ještě kultivovaný. Všechno se to pozvolna a plynule posouvá dopředu a neobjevují se přitom žádné šílenosti, pitvoření obličejů, nevkusně vložené hysterické momenty, jak to bývá u většiny korejské tvorby zvykem. Není moc korejských seriálů, které by toto zvládly. Je možné, že ta pozvolnost bude pro určité spektrum diváků nejspíše zkouškou trpělivosti, ale to není vinou seriálu, či jeho zpracováním. A musím poukázat na logiku dialogů. Nikdy jsem se při sledování nepřistihnul, že kroutím hlavou nad tím o čem se baví a jak reagují a to je pro mě překvapení. Přidám se k hodnocení 4,5*-5* . ()

• Dle původního záměru seriálových tvůrců se v hlavní ženské roli, tedy v roli seriálové postavy Jeong-in Lee, měla objevit jihokorejská herečka Ye-jin Son. Te se po boku populárního herce Hae-jin Jeong objevila už i dřív a to v podobně laděné televizní sérii Something In The Rain z roku 2018. Nakonec se tak ale nestalo. Herečka roli odmítla. (Conspi)