Neuvěřitelná dobrodružství Rudly a Koumáka

• USA Pinky and the Brain
Animovaný / Rodinný / Komédia
USA, (1995–1998), 22 h 56 min (Minutáž: 20–22 min)

Rob Paulsen, Maurice LaMarche, Tress MacNeille, Frank Welker, Jeff Bennett, Billy West, Jim Cummings, Larry Cedar, Townsend Coleman, Roddy McDowall (viac)

Tento kreslený seriál, na ktorom sa dokonca zapodieľal aj Steven Spielberg, je o dvoch myškách, ktoré sa dennodenne pokúšajú vymyslieť plán na ovládnutie sveta. (metalman)

Eva_D666

Musím přiznat, že ze začátku mi tito dva myšáci lezli krkem každé brzké ráno. Úlisný hlupák Rudla a důmyslný Koumák. Postupem času mi však záhadným způsobem vlezli pod kůži. ...Čímpak to asi bude... Rudla: "Co budeme dnes večer dělat, Koumáku?" Koumák: "To co děláme každý večer, Rudlo. BUDEME SE SNAŽIT OVLÁDNOUT SVĚT!!!" :-) ()

MerryellaB

**"Pinky, are you pondering what I'm pondering?"*"I think so, Brain, but me and Pippi Longstocking... I mean, what would the children look like?"** Kdybych tenhle seriál viděla nejprve v češtině, asi by mě nijak zvlášť nezaujal, ale originální znění s Robem Paulsenem a Mauricem LaMarchem (kteří oba patří mezi mých deset nejoblíbenějších herců) mě naprosto uchvátilo už v Animácích. Nenapadá mě nic, co bych tomuto seriálu vytkla, snad jen to, že podle něj ještě nenatočili film. Snad na to ještě dojde, věřím, že s nezájmem diváků by problémy neměli... Nejlepší epizody: Brinky, Star Warners ()

liberita

Výborný a zabavný seriál má originálny motív a chytľavú zvučku, dobre pobaví a nenudí ani staršie vekové kategórie. Postavy myšiakov sú sympatické a majú charakter. A tak jediným problémom seriálu zostáva, že po nejakom čase sa už klasický záverečný dialóg "Čo budeme robiť zajtra v noci ? " "To isté čo robíme každú noc, pokúsime sa dobyť svet", začne trochu obohrávať a stávať rutinou. ()

bloom

Ten seriál mám rád (Kde jinde uvidíte Einsteina kříženého s Napoleonem v myší podobě a jeho nadprůměrně retardovaného myšího přítele?), ale myslím si, že lepší díly vznikaly, když obě laboratorní myši byly ještě součástí animáckého ansámblu (nejraději mám ty s TV inscenací Války světů a s Koumákem jako country hvězdou na chůdách). Škoda, že si čeští překladatelé nedali tady jako u Animáků práci otextovat písničku česky, ale jinak nemám výtku. ()

adamulefa

Jeden z najlepších seriálom môjho detstva s jednou z najlepších úvodných pesničiek. Išlo tam o to, že Pinky a Brain boli dve biele laboratórne myši, ktoré sa snažili takeovať over the world. Vždy ma štvalo, že sa im to nikdy nepodarí :( Proste som im držal palce. Rozhodne nadpriemerná záležitosť, ktorú si rád znovu pozriem. P.S. súhlasím s kolegom Flipperom, ale českému názvu nie je len hanba, ale dokonca mne sa z neho chce vracať! ()