Dramatizácia kontroverzného útoku federálnych policajných agentov v americkom štáte Idaho na dom Randyho Weavera, belošského separatistu. Desať dní obliehania jeho domu pre pomerne nevýznamné obvinenie z prečinu so zbraňou sa skončilo smrťou Weaverovho syna, jeho ženy a jedného policajného veliteľa. Incident vyvolal veľké pobúrenie verejnosti voči FBI a americkej polícii. (oficiálny text distribútora)

casioa....

Videné hodne dávno, ešte počas puberty. A myslím, že miestami to bolo pre mňa hodne drsné. Možno by som sa od niektorých scén odvrátil i teraz. S paeso-vím komentom súhlasím, štát tu bol hodne neprávom obvinený. Svojím spôsobom, film IMHO jemne "glorifikuje" Weavrovcov. Iste, nikto si neslúži byť zmasakrovaný, ale...i tak dostali príliž veľa "dobrých bodov"! ()

Honza dAve

Může obsahovat stopy spoilerů. Slušný film o tom, jak to vláda Spojených států v tomhle případě pěkně podělala. A pak prohrála u soudu, neboť kvůli pár falešným obviněním z malicherností vytáhla na rodinu odstřelovače a tank. Film se úplně nedrží skutečnosti. Weaverovi možná byli věřící "trošku moc" a chtěli žít víceméně "postaru" a "jinak", ale to je přece každého věc, není to zločin, rozhodně ne v USA a už tuplem ne v Idahu. Přesto jim to kvůli udavačům a provokatérům a změněnému datu soudní obsílky nebylo dovoleno. Randy Weaver by byl možná šel k soudu, kdyby byl býval byl informován o změně termínu. Krom toho, obvinění se později ukázalo jako falešné. Trochu mi vadí, že ve filmu dělají z Weaverů neonacisty, v odborných pramenech jsem nic takového neobjevil a nemyslím si, že by to byla pravda, koneckonců, nikdy z ničeho takového nebyli obviněni. Casioa a Paeso, ve vší úctě k nim, se hluboce mýlí a nic bližšího si nezjistili. Rodina Weaverova byla v právu, což se později ukázalo u soudu. Co to máte za morálku, když si myslíte, že stát je víc než rodina? Kdyby tu rodinu nechali být, nic by se nestalo. Filmově je to televizní (což byl taky primární účel), poměrně dobře zahrané (G. Bailey - Ralph, Kirsten Dunst - Sara, Laura Dern - Vicki), místy zdlouhavé, ale ze židle vás to zvedne. Já doporučuju. Krásné záběry na idažskou přírodu jsou jako bonus. ()

paeso

Celkom podarený film, ktorý sa dotýka dosť háklivej tématiky no namiesto toho, aby obviňoval rodinu Weavrovcov, ktroý sa nedovolene ozbrojujú a hlásajú bielu rasu, obviňuje štát, lebo zasiahol. ()

kotrlak

Tenhle flick dostava 4 uz jen za tema. 'Ruby Ridge + Waco = Oklahoma bombing' je zajimava paralela moderni am. historie. Ja si nejsem jisty jestli Weaver family byla skutecne az tak hluboce religiozne vypatlana sebranka nebo je to jen kosher zpracovani pribehu. V kazdem pripade je to dukaz toho co dokaze am. government na svych obcanech. Stejne paradoxni jako fakt ze Timothy Mc Veigh je v podstate jeho produkt. ()