U nás ve Springfieldu

• USA The Guiding Light (viac)
všetky plagáty
USA, 1952, 15 762 x 15-60 min

Predloha:

Olive Higgins Prouty (kniha)

Kim Zimmer, Lia Yang, Joan Collins, Robert Newman, Tammy Blanchard, JoBeth Williams, Sherry Stringfield, Mira Sorvino, Gina Tognoni, Deborah May (viac)

Guiding Light je nejstarší telenovela - a nejdelší seriál vůbec, pokud počítáme i jeho začátky. Guiding Light se začal vysílat už ve třicátých letech jako rozhlasová soap opera, což znamená, že má za sebou už úctyhodných sedmdesát let. Je těžké postihnout děj patnácti set epizod v jednom odstavci, takže se omezím na to, že se přiběhová linie kroutí a přesouvá z místa na místo a seriál se rozštěpil do několika desítek linií. Ostatně, kdybychom chtěli vidět všechny díly - a chtěli to stihnout za pět let, museli bychom sledovat devět dílů denně. (running)

geron

Guiding Light, u nás se vysílal pod názvem U nás ve Springfieldu. Tenhle seriál je nejdelší na svete. Díval jsem se jenom na ty díly co kdysi dávala Tv Nova. Ale Tv Nova odvysílala sotva jenom kolem sto dílu a co to je oproti tomu když tenhle seriál už má víc jak patnáct tisíc dílu. Viděl sem sice i některé jiné díly tehoto seriálu na jiných stanicích ale dej tohoto seriálu neznám a nevím přesne o co v tomle seriálu jde. Určite něco podobné jako například Tak jde čas a Mladí a neklidní. Ale slyšel jsem že na žačátku seriálu šlo o úplne něco jiného, takže za nejdelší souvislý příběh múžeme používat teprve až seriál As world the turn. ()

Trinculo

Klasické dílo telenovel !!! S tímto seriál se lidi rodili, dospívali, stárli a umírali. Nic mu sice nepřidává na kvalitě, ale délka jeho trvání je něco co si zasluhuje udělit aspoň jednu hvězdu. Za historickou hodnotu !!! Neboť tento seriál je historie. Jeho hrdinové se modlili za vlast a rodinu, odcházeli bojovat do druhé světové a užívali antikoncepční pilulky. A to je ještě možná mnoho čeká !!! Jedna hvězda za přínos k definici žánru. Mexické telenovely se mohou jít zahrabat. Toto je život !!! PS: Česky se mu říká U nás ve Spriengfieldu - tak by mě zajímalo jak moc se podepsal i na Simpsonových. Dále v úvodu Lynchova Inland Empire je odkaz na nekonečný seriál - rozhlasovou hru, která neustále pokračuje - teď zrovna v Pobaltí. ()

DaviD3141 odpad!

Najdlhšie bežiaci seriál na svete s názvom Guiding Light, sleduje viac než 72 rokov príbehy štyroch rodín žijúcich v Spojených štátoch. Seriál začali vysielať v roku 1937 v rádiu (NBC), no v roku 1952 ho premenili do televíznej podoby a odvtedy sa objavuje na kanáli CBS. Príbeh si objednala spoločnosť Procter & Gamble u herečky a spisovateľky Irny Phillipsovej, ktorú považujú odborníci za matku žánru „americká telenovela“. V polovici 60. rokov sa z príbehu stal jediný seriál, ktorý naraz obsadzoval do rovnocenných postáv bielych aj čiernych hercov. Od roku 1966 sa príbeh štyroch rodín odohráva v mestečku neočakávaného názvu – Springfield, aby tvorcovia nemuseli priznať presné miesto umiestnenia príbehu. V seriáli sa objavili aj také mená ako Kevin Bacon, Calista Flockhart a Mickey Rourke. Šou počas vysielania svojich 18 262 epizód získala množstvo filmových cien. 0% ()

• Poslední epizoda byla uvedena poprvé 18. září 2009. (Cheeker)
  • K roku 2012 se jedná o nejdéle vysílanou soap operu. (Skarface)
  • Originální název seriálu – The Guiding Light (Naváděcí světlo) – odkazuje k původnímu námětu z roku 1937, podle kterého reverend Dr. John Ruthledge nechával na parapetu okna svého obydlí svítit lampu jako znamení, že všichni zabloudilí v přímém a přeneseném smyslu u něj najdou pomoc. (Aelita)