Homer vzpomíná na dávnou dovolenou s Flandersem, která mezi nimi něco změnila... (TV Prima)

Karamanlis

V rámci 27. série určite jeden z najlepších dielov. Nanútený spoločný výlet Simpsonovcov a Flandersovcov do Grand Canyonu, ktorého cieľom je najmä zlepšenie dlhodobo pošramotených vzťahov medzi Homerom a Nedom prináša viacero vtipných skečov a neočakávaných zvratov. ()

Anderton

Simpsonovci na dovolenke patrili vždy k tým najlepším dielom, v poslednej dobe to ale nebolo pravidlom. Návšteva Grand Canyon je ale návrat tejto zápletky v plnej forme. Čaká nás množstvo skvelých gagov, hlášok a dokonca aj zopár osvedčených životných múdier (budeme odteraz kamaráti? to záleží, ako pri každom mužskom priateľstve, na našich ženách). Mimochodom tu máme aj zopár nepríjemných úmrtí, podaných ale vo forme čistých vizuálnych gagov, doprevádzaných napríklad poznámkami o poistení, bezpečnosti a tak podobne. Z pamäti nedostanete Homera na WC alebo Milhousea a jeho nočnú moru. ()

• Na konci epizody hovoří Homer s Nedem přes okno. Jejich domy ale tak blízko sebe nestojí. (Duoscop)
  • Když se Homer loučí s mezkem, tak ten má u sedla láhev s pitím. Později je ale láhev na druhé straně. (Duoscop)