Marge dělá starosti Homerova nadváha, a proto mu najme odbornici na výživu Betsy Bidwellovou, která nahradí Homerovi každé jídlo syrovou paprikou. Homer však přibere další 4 kila a Marge ho začne podezírat, že při dietě podváděl. Aby to dokázala, přihlásí Homera do TV Show – Sneakers. Bárt a Líza se vydají na výlet do Springfieldského národního parku, kde potkají šprta Martina a rozhodnou se udělat si z něj trošku legraci. Vše se ale pokazí a Martin nešťastnou náhodou spadne přes zábradlí ze skály. Bárt a Líza se ze strachu nikomu nepřiznají. Martin je považován za mrtvého a Nelsonovi na tom všem něco nesedí. Jak tohle dopadne? (Česká televize)

Anderton

Bart a Líza sa dostanú do skutočného prúseru, a tým myslím vážne do skutočného prúseru. My však tušíme, že veci sa asi budú mať inak a tuší to aj "Columbo" Nelson. No ak sme sa tentokrát vydali v parodovaní tohto krimi seriálu, tak sme mohli zájsť aj kus ďalej, takto to pôsobí ako nevyužitý potenciál. Homer si ide svoje, Marge by chcela, aby schudol, k čomu by mala dopomôcť nová špeciálna diéta. Z nejakého dôvodu ale nepomáha a tu tiež prichádza na scénu detektív, ktorý odhaľuje krutú pravdu... ()

snebka

• Hodnocení IMDB 7,2 • V USA 9. března 2008 • Příběhová linka se zabitím Martina a jeho následky se mi líbila, byť její vysvětlení nebylo z nejlepších. Za to vedlejší zápletka s Homerem, majícím za milenku kus masa mi přišel absolutně stupidní. • 60/100 ()

• Nelsonovo vyšetřování údajné smrti Martina Prince je parodií na seriál Columbo (od r. 1971). (peeteno78)
  • Při vzpomínce na Martina hraje píseň „I Will Remember You“ od Sarah Mclachlan. (Duoscop)