Simpsonovi vyhrávají zájezd do Nového Zanzibaru. Společně s místním průvodcem si vychutnávají krásu přírody, seznamují se s domorodým obyvatelstvem a narazí i na pytláky... (Česká televize)

Anderton

Pepsi uvádza Nový Zanzibar v jednej z najvtipnejších epizód vôbec. A možno v tej najexotickejšej v celom seriáli. Kanonáda dokonalých fórov od začiatku (obchod) do konca ("dusiaci" prezident v lietadle). ()

InJo

"Zapalte někdo toho opičáka!" ___ "Prezident Muntu při státním převratu neprolil ani kapku krve. Jenom škrtil a škrtil." ___ "Barte, vylez na ten kopec a rozhlídni se, kde jsme." - "Na Kilimandžáro?!" ()

NiaWolf

,,Kdyby vaše matka nebyla tak vybíravá, mohli bychom nakupovat u pumpy jako všichni." • ,,Afrika! Tam bude jistě spousta jídla!" • ,,Připravte se na přistání v Tanzanii. Oprava nyní už Nový Zanzibar. Omlouvám se, nový název zní: Pepsi představuje Nový Zanzibar." • ,,To je náš vůdce, neprolil při převratu ani kapku krve! Jen dusil a dusil..." • ,,Tak počkat, nosorožci se nerodí z vajec.." ,,Co si právě teď viděla, Lízo?" ,,Já vím, ale.." ,,Co si viděla?" ()

• V této epizodě se poprvé objevila doktorka Joan Bushwell. (Duoscop)