Ve třídě se objeví dívka, o rok mladší než Líza, chytřejší – a ještě ke všemu vyhraje konkurs na první saxofon ve školním orchestru... Situace pro šprtku Lízu téměř nesnesitelná. (Česká televize)

Maysha

"Řídíš dobře hochu. Doprava, doleva, doprava. Kočka, jelen, dědek." "A tys nevěřila, že něco vydělám. Našel jsem dolar, když jsem čekal na autobus. - Zatím, cos vydělával ten dolar, přišel jsi o 40 dolarů, žes nebyl v práci. Volali a řekli, že jestli se zítra neobjevíš, nemusíš chodit ani v pondělí. - Jupí! Dlouhej víkend!" ()

kamigava13

Tuhle epizodu jsem si vyhledal speciálně kvůli mé milované Winoně, která si zde poprvé "zahrála", nebo spíš namluvila Lízinu rivalku. Po hlase jsem ji stěží poznal, i když všude jinde její typický hlásek poznám hned. Viděl jsem to nejdřív v originále a pak s dabingem. Můžu říct, že českému překladu uniká pár chytrých poznámek, idiomů a odkazů na jiné filmy a fenomény, které by zřejmě naše tenkrát porevolučně zaostalé publikum nepobralo. Je tam třeba odkaz na Batmana s Robinem, který pronesou ti dva včelaři, ale v dabingu tam vůbec nezazní. Škoda je taky, že nepřeložili nahlas názvy nějakých nápisů - třeba Homerův pytlík s cukrem má dobrý název, který si vymyslel, aby nalákal zákazníky na svůj "farmářský" cukr. Nebo tu knížku, co si četl Bart na začátku. A ohledně toho Barta, u nás ho dabuje Dejdar, ale v originále je to kupodivu žena. A Homera dabuje muž, který má narozeniny ve stejný den jako Winona - tedy 29. října. Já si prostě libuji v hledání sebemenších spojení a souvislostí. Jinak Simpsonovi pobaví jako vždy, ti jsou zárukou kvality. ()

MM_Ramone

Druhá epizóda zo šiestej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Lisa´s Rival" (Lízina rivalka). Líza Simpsonová presne byť zo dňa na deň najlepšou žiačkou v springfieldskej základnej škole. Jej spolužiačkou sa stane Alison Taylorová, ktorá ju vo všetkom predčí. To premúdrelú, snaživú Lízu náramne trápi a preto naplánuje zákernú pomstu. Homer Simpson sa dostane ku hore cukru. Začne byť z neho paranoik. ***** ()

Anderton

Áno, aj Líza má negatívne vlastnosti. Vlastne jednu, a to neschopnosť si pripustiť, že na svete, pardon v Springfielde, môže byť niekto chytrejší ako ona. Táto dejová línia má vtipné a prekvapivé vyústenie. Homer sa dostane k množstve cukru ako slepé kura k zrnu a ono to vlastne ani nie je metafora. Škoda, že viac priestoru nedostal Milhouse ako Utečenec, tu bol skutočne veľký potenciál na hlavnú dejovú líniu. ()

• V této epizodě se poprvé objeví Lízina spolužačka Allison Taylor a její otec. (Duoscop)