V zájmu vyšší sledovanosti kosmických letů jsou vybráni dva kandidáti – kosmonauti z řad lidu. Homer a Barney. Do kosmu nakonec letí „pokusnaut" Homer, který nejdříve loď málem zruší – a pak zachrání. (Česká televize)

Anderton

Jedna z najlegendárnejších epizód vôbec. Po čase už taký nadšený nie som, ale za onú kultovú scénu s chipsami a následne s mravcami je hodnotenie jasné. No a ten Bartov nápis na Homerov zátylok, "insert brain here", si zaslúži dostať sa na tričká a predpokladám, že sa kúpiť aj dajú. Len mi nejako uniklo, akú úlohu v kozme mala táto posádka, teda okrem zvýšenia sledovanosti štartu rakiet z mysu Canaveral. ()

MM_Ramone

Pätnásta epizóda z piatej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Deep Space Homer" (Hrdinský kozmonaut Homer). Homer Simpsons sa dostane do vesmíru. Po dôkladnom výcviku v centre NASA je s dvoma profesionálnymi kozmonautami vyslaný na obežnú dráhu. Kvôli jeho nedostatku disciplíny a nenažranosti sa ich misia skomplikuje. Ocitnú sa v ohrození života. Len vďaka šťastiu, náhode a grafitovej tyči sa mi podarí návrat na Zem. ***** ()

• Při startu rakety se při přetížení obličej Homera promění v obličej Richarda Nixona bývalého prezidenta USA, ze kterého si tvůrci v seriálu dělají často legraci. (Winster)