V pravidelné halloweenovské epizodě si u Simpsonových vyprávějí strašidelné historky. Ta Lízina je o hračce – loutce šáši Krustyho, která se snaží zabít Homera. Děda vypráví svou verzi příběhu o King Kongovi – v titulní roli Homer, v roli krásné asistentky Fay Marge... A v Bartově historce probudí neuváženě vyřčené zaříkadlo z věčného spánku springfieldské záhrobníky... (Česká televize)

MM_Ramone

"The Simpsons" sú na prvom mieste v rebríčku mojich obľúbených televíznych seriálov. Americká animovaná rodinka zo Springfieldu ma dokáže vždy veľmi dobre pobaviť. Obzvášť rád mám špeciálne horrorové epizódy - "Treehouse of Horror". Prvý krát sa tento špecifický diel objavil v druhej sérii. Odvtedy sa to stalo pravidelnou tradíciou. Je vždy zložený z troch krátkych príbehov. Horrorová epizóda zo štvrtej série obsahuje tituly: "Clown Without Pity", "King Homer", "Dial Z For Zombies". ***** ()

Anderton

Jeden z najlepších čarodejníckych dielov. Prvé dva príbehy ale ten tretí o centimetre porážajú. Krusty ako hrdina z Detskej hry sa snaží zabiť Homera, túto monotónnu činnosť mu ale spríjemňuje kráska Barbie. Homer ako King Kong, to je nápad, ktorý sa ponúkal už od začiatku seriálu. No a zombíci v Springfielde bažiaci po mozgoch, tam je jasné, že Homer ich zaujímať nebude. ()

Maysha

"Ne, přísahám na tuto Bibli. - To není Bible, al vzorník koberců. - Jó, huňaté." "Co je ten Homer zač? - Buď patnáctimetrový prehistorický opičák nebo léčka na turisty nastražená vojenskými poradci." "Smithersi, historická příležitost! Jestli ho dostanem živého, bude vydělávat na Broadwayi. Mrtvý půjde armádě do guláše." "Tati, provedli jsme něco hroznýho! - Rozbili jste auto? - Ne. - Probudili jste mrtvý? - Ano. - Ale auto je celý. - Mhm. - No tak sláva!" "Tu máš, Washingtone! Kulka pro tebe, Einsteine! Konec představení, Shakespeare!" ()

• Na uspání King Homera stačil jeden plynový granát. Pana Burnse, který si ho hodil pod nohy, ale neuspal. (Duoscop)