Simpsonovci - Season 2 (1990) (séria)

Kdo s koho (S02E04)

(epizóda)
  • USA Two Cars in Every Garage and Three Eyes on Every Fish

Homer a Marge se v předvolební kampani dostávají na opačné strany. Homer musí stranit řediteli Burnsovi, který má ovšem velké ekologické mínus. Poradci zorganizují večeři Burnse u obyčejné rodiny – u Simpsonů. Čímž se ovšem všechno pěkně zamotá... (Česká televize)

Anderton

Na renováciu elektrárne by pán Burns potreboval podľa Smithersovej kalkulačky 56 miliónov dolárov, takže bude rozumnejšie kandidovať na senátora a po víťazstve celú vec vyriešiť z pozície moci. Jeho tím je extrémne schopný, ale na sedliacky rozum Marge skrátka nemá. Tá mu pripraví na jeho "poslednej večeri" takú lahôdku, že na ňu v živote nezabudne. Najviac ale rúluje herec Darwin, Homer sa zase ukáže ako verný zamestnanec a volič a tak paradoxne Marge mu to všetko pokazí. Homer sa zase paradoxne vôbec na ňu nehnevá, asi to chudák ani nepochopil. ()

MM_Ramone

Štvrtá epizóda z druhej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Two Cars in Every Garage and Thre Eyes on Every Fish" (Kto z koho). Majiteľ springfieldskej atómovej elektrárne Charles Montgomery Burns kandiduje na významnú politickú funkciu. Jeho predvolebná kampaň vrcholí. Má veľkú šancu na úspech. Všetko mu však skazí verejná mediálna večera u Simpsonovcov. Vďaka Marge Simpsonovej jeho preferencie padnú na nula a jeho politická kariera razom skončí. ***** ()

• Toto je prvá epizóda s hodnotením TV-14. (Pat.Ko)
  • Ukázalo sa, že „C“ v mene C. Montgomery Burns znamená „Charles“. (Pat.Ko)
  • Pán Burns hovorí: "Toto mi nemôžete urobiť! Som Charles Montgomery Burns!", pričom odkazuje na vetu z filmu Občan Kane (1941): "Toto mi nemôžete urobiť! Som Charles Foster Kane!" (Pat.Ko)