Bart ve snaze šplhnout si před partou ukradne hlavu sochy zakladatele města Springfieldu. Zděšení a pobouření zavládne mezi občany i povedenými kumpány Barta. Nakonec se Bart s Homerem snaží hlavu vrátit, přičemž jen o vlas uniknou lynčování... (Česká televize)

MM_Ramone

Osma epizóda z prvej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "The Telltale Head" (Hovoriaca hlava). Bart Simpson v záchvate nerozvážnej pubertálnej rebélie odreže hlavu Jebediáša Springfielda z jeho pamätníka, ktorý je na hlavnom námestí. Všetkých občanov Springfieldu to silne pohorší. Za každú cenu chcú vedieť kto spáchal tak barbarský čin. V Bartovi sa začínajú ozývať výčitky svedomia. ***** ()

Sany33

Príbeh: Bart sa snaží dostať do partie miestnych grázlov a tak zhanobí sochu miestneho hrdinu. Postavý sa proti nemu ale celé mesto. Prevedenie: Humor je na ústupe pred mravným ponaučením a ta je dosť často na škodu, lebo celá časť sa nesie iba v duchu mravného uvedomenia si, že to čo Bart urobil bolo zlé a viac sa to nestane. 60% ()

Anderton

Bart príde za otcom pre dôležitú radu, ktorá ho môže formovať na celý život a múdry otec opäť nesklame. Výsledkom je to, že oboch bude naháňať celý Springfield s úmyslom ich zabiť. Simpsonovci sú tentokrát prerozprávaní v retrospektíve a išlo rozhodne o múdry krok, pretože tá dodáva celému deju potrebné napätie. Len tá historka o odrezaní hlavy nie je až tak úžasná, aby to bolo na plný počet, ale veľa nechýbalo. ()

Wyrdas

Cesta do kostela byla super, omáčka okolo také... ale hlavní příběh byl takový plytký. Typicky nucený pokus o moralizaci, který mi do takového seriálu moc nepasuje. Nebylo to zlé, ale když si vzpomenu na uříznutou hlavu J.S., vybaví se mi jako první Southpark. A toto zastíní v mém hodnocení poslední hvězdu. Poučení z epizody: Barbarství jednotlivce či skupiny vymýtíme ubitím davem na ulici. - A přitom by stačilo useknout ruku. ()

• Mezi rozzuřeným davem, který pronásleduje Barta a Homera, jsou i děda Simpson a Patty se svou sestrou Selmou. (henrycruel)
  • V jedné scéně fotbalový komentátor zmiňuje hráče jménem Wolodarsky. Jde o narážku na jednoho ze scenáristů seriálu Wallace Wolodarskyho. (henrycruel)